Všeobecne6
| Karoséria | combi |
|---|---|
| Počet dverí | 5 |
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2010 |
| Ukončenie výroby | 2012 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Celkový max. výkon | 82 kW (112 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem | 1560 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | 16,0 :1 |
| Max. výkon | 82 kW (112 k) |
| Max. výkon RPM | 3600 rpm |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 rpm |
| Palivový systém | common rail |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Palivová nádrž | 71 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 14,3 s |
| Spotreba v meste | 5,5 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 18,2 km |
| Spotreba mimo mesta | 4,1 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 24,4 km |
| Priemerná spotreba | 4,6 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 21,7 km |
| CO2 emisie | 117 g/km |
| Energetická trieda | A |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4829 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1483 mm |
| Rázvor | 2815 mm |
| Rozchod predných kolies | 1587 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1560 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1440 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 734 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2174 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 54 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 505 – 1462 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 585 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1150 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 550 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1525 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 630 – 860 mm |
| Zadná svetlá výška | 730 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 995 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 680 mm |
| Výška zadného sedadla | 485 mm |
| Šírka zadného sedadla | 340 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1500 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 304 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Rozmer pneumatík | 225/60 R16 |
| Polomer otáčania | 11,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 13 · nemá 0
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | nie |
| Strešné okno | nie |
| Panoramatické okno | nie |
| Strešné lyžiny | áno |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerovka v zrkadlách | nie |
| Xenónové svetlá | nie |
| Denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
| Poplašné zariadenie | nie |
Interiérmá 19 · nemá 0
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | nie |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Kožené sedadlá | nie |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | nie |
Komfortmá 8 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | nie |
| Parkovacie senzory | nie |
| Štart / stop systém | nie |
Servis a záruka3
| Údržba | 20.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C5 Tourer (2010 – 2017)
- C5 · nafta · 110 kW (150 k) · 5 verzií
- Citroën C5 CrossTourer BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 CrossTourer BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- Citroën C5 CrossTourer e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 CrossTourer HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 CrossTourer HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- 3.0 HDi · nafta · 177 kW (241 k) · 1 verzia
- Citroën C5 Tourer 3.0 HDi Exclusive6 rýchl., automatická177 kW241 k
- BlueHDi · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 Tourer BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 Tourer BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 4 verzie
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Attraction6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Attraction5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Ligne Business5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Tendance5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Ligne Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Tendance6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 10 verzií
- Citroën C5 Tourer THP 155 Collection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Collection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Exclusive6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Ligne Business6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Ligne Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Selection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Selection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Tendance6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 8 verzií
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Attraction6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Attraction6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Collection6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Ligne Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Selection6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Tendance6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- XTR · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 Tourer XTR BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 Tourer XTR BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
Citroën C5 Tourer 1.6 e-HDi Attaction – o aute
Citroën C5 Tourer 1.6 e-HDi Attraction je elegantný a praktický model, ktorý sa vyrábal v rokoch 2010 až 2017. Tento automobil patrí do segmentu strednej triedy a je známy svojím komfortom, priestornosťou a pokročilými technológiami. C5 Tourer je kombi verzia, ktorá ponúka dostatok miesta pre rodiny a aktívnych ľudí, ktorí potrebujú prepravovať väčšie množstvo batožiny alebo športového vybavenia.
Pod kapotou sa nachádza naftový motor s výkonom 82 kW (112 hp), ktorý poskytuje dostatočnú dynamiku a zároveň je hospodárny. Motor je vybavený technológiou e-HDi, čo znamená, že je doplnený o systém štart-stop, ktorý prispieva k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2. Citroën C5 Tourer dosahuje kombinovanú spotrebu paliva približne 4,5 litra na 100 km, čo je veľmi prijateľné pre vozidlo tejto veľkosti.
C5 Tourer je vybavený 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou, ktorá zaručuje hladké a rýchle radenie prevodových stupňov. Toto riešenie umožňuje vodičovi sústrediť sa na jazdu a zároveň zabezpečuje efektívne využitie výkonu motora. V kombinácii s priestranným interiérom a kvalitným odpružením ponúka C5 Tourer pohodlnú jazdu aj na dlhších trasách.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na komfort a funkčnosť. Sedadlá sú dostatočne priestranné a poskytujú dobrú oporu počas jazdy. Na palube sa nachádza množstvo moderných technológií, vrátane multimediálneho systému, ktorý umožňuje pripojenie smartfónu a ovládanie hudby, navigácie a ďalších funkcií priamo z palubného displeja. C5 Tourer tiež ponúka široké možnosti úložného priestoru, vrátane veľkého batožinového priestoru, ktorý je ideálny na rodinné výlety.
Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni, pričom C5 Tourer získal dobré hodnotenia v crash testoch. Vozidlo je vybavené rôznymi asistenčnými systémami, ako sú ABS, ESP a množstvo airbagov, ktoré zvyšujú ochranu vodiča a cestujúcich.
Celkovo je Citroën C5 Tourer 1.6 e-HDi Attraction výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlné, priestranné a ekonomické vozidlo, ktoré zvládne každodenné jazdy aj dlhšie cesty. Jeho kombinácia výkonu, úspornosti a komfortu ho robí atraktívnym autom pre širokú škálu vodičov.








