Všeobecne6
| Karoséria | combi |
|---|---|
| Počet dverí | 5 |
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2012 |
| Ukončenie výroby | 2012 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Max. výkon RPM | 6000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4250 rpm |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 71 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 182 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 14,2 s |
| Spotreba v meste | 8,5 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 11,8 km |
| Spotreba mimo mesta | 5,2 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 19,2 km |
| Priemerná spotreba | 6,4 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 15,6 km |
| CO2 emisie | 149 g/km |
| Energetická trieda | A |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4829 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1483 mm |
| Rázvor | 2815 mm |
| Rozchod predných kolies | 1587 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1560 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1473 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 660 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2133 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1600 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 65 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 505 – 1462 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 585 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1150 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 550 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1525 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 630 – 860 mm |
| Zadná svetlá výška | 730 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 995 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 680 mm |
| Výška zadného sedadla | 485 mm |
| Šírka zadného sedadla | 340 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1500 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 304 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Rozmer pneumatík | 225/55 R17 |
| Polomer otáčania | 11,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 12 · nemá 0
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné okno | nie |
| Strešné lyžiny | áno |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerovka v zrkadlách | nie |
| Xenónové svetlá | nie |
| Denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
| Poplašné zariadenie | nie |
Interiérmá 18 · nemá 1
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér a spolujazdec) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Kožené sedadlá | nie |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Štart / stop systém | nie |
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C5 Tourer (2010 – 2017)
- C5 · nafta · 110 kW (150 k) · 5 verzií
- Citroën C5 CrossTourer BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 CrossTourer BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- Citroën C5 CrossTourer e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 CrossTourer HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 CrossTourer HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- 3.0 HDi · nafta · 177 kW (241 k) · 1 verzia
- Citroën C5 Tourer 3.0 HDi Exclusive6 rýchl., automatická177 kW241 k
- BlueHDi · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 Tourer BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 Tourer BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 4 verzie
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Attraction6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Attraction5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Ligne Business5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 115 Tendance5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Ligne Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 160 Tendance6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 Tourer HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 10 verzií
- Citroën C5 Tourer THP 155 Collection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Collection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Exclusive6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Ligne Business6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Ligne Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Selection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Selection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Tendance6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 Tourer THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 8 verzií
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Attraction6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Attraction6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Collection6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Ligne Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Selection6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 Tourer VTi 120 Tendance6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- XTR · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 Tourer XTR BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 Tourer XTR BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
Citroën C5 Tourer 1.6 VTi Tendance – o aute
Citroën C5 Tourer 1.6 VTi Tendance, vyrábaný v rokoch 2010 až 2017, je elegantné a praktické kombi, ktoré kombinuje komfort s modernými technológiami. Tento model je vybavený benzínovým motorom s výkonom 88 kW (120 hp), čo poskytuje dostatočnú dynamiku pre mestské aj diaľničné jazdy. Motor je spárovaný so 6-rýchlostnou poloautomatickou prevodovkou, ktorá umožňuje plynulé a pohodlné radenie prevodových stupňov, pričom si vodič môže zvoliť medzi automatickým a manuálnym režimom.
Exteriér Citroënu C5 Tourer sa vyznačuje elegantnými líniami a robustným dizajnom, ktorý pôsobí moderne a atraktívne. Predná časť vozidla je charakteristická širokou mriežkou chladiča a štíhlymi svetlometmi, ktoré mu dodávajú výrazný vzhľad. Zadná časť kombi ponúka praktický priestor na batožinu, pričom objem kufra dosahuje až 1 600 litrov po sklopení zadných sedadiel, čo robí z tohto modelu ideálne vozidlo pre rodiny alebo cestovateľov.
Interiér Citroënu C5 Tourer je navrhnutý s dôrazom na komfort a kvalitu. Použité materiály sú príjemné na dotyk a celkový dizajn je prehľadný a intuitívny. Priestranné sedadlá poskytujú dostatok miesta pre všetkých pasažierov a ich ergonomické tvarovanie zabezpečuje pohodlné sedenie aj na dlhších cestách. Model Tendance ponúka množstvo technologických vychytávok, ako je napríklad klimatizácia, multimediálny systém s Bluetooth konektivitou a navigáciou, čo zvyšuje komfort a príjemnosť jazdy.
V oblasti bezpečnosti sa Citroën C5 Tourer môže pochváliť množstvom systémov, ako sú ABS, ESP, viacero airbagov a asistenčné systémy pre vodiča. Tieto prvky prispievajú k vyššej úrovni ochrany pre pasažierov a zaisťujú pokojnejšiu jazdu v rôznych podmienkach.
Celkovo je Citroën C5 Tourer 1.6 VTi Tendance zaujímavou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu komfortu, praktickosti a moderných technológií. Jeho elegantný dizajn, priestranný interiér a dobré jazdné vlastnosti robia z tohto vozidla atraktívnu možnosť pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí potrebujú spoľahlivé a pohodlné auto na každodenné použitie.








