Všeobecne6
| Karoséria | hatchback |
|---|---|
| Počet dverí | 3 |
| Prevodovka | 7 rýchl., sekvenčná automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2012 |
| Ukončenie výroby | stále vyrábané |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 77 kW (105 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 175 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem | 1197 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 71,0 x 75,6 mm |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 77 kW (105 k) |
| Max. výkon RPM | 5000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 175 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1550 rpm |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Typ motora | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 45 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,7 s |
| Spotreba v meste | 7,0 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 14,3 km |
| Spotreba mimo mesta | 4,4 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 22,7 km |
| Priemerná spotreba | 5,3 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 18,9 km |
| CO2 emisie | 124 g/km |
| Energetická trieda | B |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4034 mm |
|---|---|
| Šírka | 1693 mm |
| Výška | 1428 mm |
| Rázvor | 2469 mm |
| Rozchod predných kolies | 1465 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1457 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1015 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 551 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1566 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1200 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 550 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 284 – 847 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | 660 mm / 1280 |
| Šírka min. / max. | 970 mm / 970 |
| Výška | 840 mm |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 700 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1135 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 935 – 1000 mm |
| Dĺžka predného operadla | 625 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Výška predného vstupu | 545 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1410 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 570 – 810 mm |
| Zadná svetlá výška | 640 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 900 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 600 mm |
| Výška zadného sedadla | 450 mm |
| Šírka zadného sedadla | 370 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1410 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | nie |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 256 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 232 mm |
| Rozmer pneumatík | 215/45 R16 |
| Polomer otáčania | 10,5 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | nie |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | áno |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 11 · nemá 0
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné okno | nie |
| Panoramatické okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerovka v zrkadlách | nie |
| Denné svietenie | nie |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
Interiérmá 16 · nemá 0
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér a spolujazdec) |
|---|---|
| Bedrová opierka | nie |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Stredová lakťová opierka | nie |
| Svetlo na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | nie |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
Komfortmá 7 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | nie |
| Štart / stop systém | nie |
Servis a záruka3
| Údržba | rôzne / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 4 roky, 100000 km |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Seat Ibiza SC (2012 – 2015)
- 1.2 60hp · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Seat Ibiza SC 1.2 60hp Entry5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Seat Ibiza SC 1.2 60hp Reference5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- 1.2 70hp · benzín · 51 kW (70 k) · 2 verzie
- Seat Ibiza SC 1.2 70hp Reference5 rýchl., manuálna51 kW70 k
- Seat Ibiza SC 1.2 70hp Style5 rýchl., manuálna51 kW70 k
- 1.2 TDI · nafta · 55 kW (75 k) · 11 verzií
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Businessline5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Businessline5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Businessline High5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Businessline High5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive ECO5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Reference5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Reference5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Reference Business5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Style5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Style5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TDI Ecomotive Style Business5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.2 TSI · benzín · 77 kW (105 k) · 13 verzií
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 105hp FR5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 105hp FR7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 105hp Reference5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 105hp Style5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 105hp Style7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Chill Out5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Chill Out Plus5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Enjoy5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp FR5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp FR Dynamic5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Reference5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Style5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Seat Ibiza SC 1.2 TSI 85hp Style Dynamic5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- 1.4 TSI · benzín · 103 kW (140 k) · 3 verzie
- Seat Ibiza SC 1.4 TSI ACT FR6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Seat Ibiza SC 1.4 TSI Cupra7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou132 kW180 k
- Seat Ibiza SC 1.4 TSI FR7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- 1.6 TDI · nafta · 77 kW (105 k) · 2 verzie
- Seat Ibiza SC 1.6 TDI 105hp FR5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Seat Ibiza SC 1.6 TDI 105hp Style5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- 2.0 TDI · nafta · 105 kW (143 k) · 1 verzia
- Seat Ibiza SC 2.0 TDI 143hp FR6 rýchl., manuálna105 kW143 k
Seat Ibiza SC 1.2 TSI FR – o aute
Seat Ibiza SC 1.2 TSI FR je kompaktný automobil, ktorý sa teší obľube medzi vodičmi, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, výkonu a hospodárnosti. Tento model bol vyrábaný v rokoch 2012 až 2015 a patrí do kategórie mestských hatchbackov. Jeho športový vzhľad a dynamické línie ho robia atraktívnym pre mladších vodičov, ale aj pre tých, ktorí preferujú praktické a funkčné auto.
Pod kapotou sa nachádza 1,2-litrový benzínový motor TSI, ktorý ponúka výkon 77 kW, čo zodpovedá približne 105 konským silám. Tento motor je známy svojou pružnosťou a efektívnosťou, čo z neho robí ideálneho spoločníka pre každodenné jazdy po meste, ako aj dlhšie výlety. Motor je kombinovaný so 7-stupňovou sekvenčnou automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle radenie prevodových stupňov. Takéto prevodovky sú obľúbené medzi vodičmi, ktorí ocenia komfort a jednoduchú manipuláciu, najmä v mestskom prostredí.
Seat Ibiza SC FR sa môže pochváliť aj športovým podvozkom, ktorý ponúka dobrú stabilitu a ovládateľnosť. Vďaka nízkej hmotnosti a precíznemu riadeniu je jazda v tomto vozidle veľmi zábavná. Auto má tiež vylepšené brzdy a športové zavesenie, ktoré zaručuje, že aj pri ostrejšom jazdení si zachováva vysokú úroveň komfortu.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na praktickosť a pohodlie. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dostatočnú oporu aj pri dlhších jazdách. Na palube sa nachádza množstvo moderných technológií, vrátane informačno-zábavného systému, ktorý umožňuje pripojenie smartfónov a poskytuje prístup k rôznym aplikáciám. Priestrannosť interiéru a dostatok úložného priestoru robia z tohto modelu vhodného partnera na každodenné používanie.
Z hľadiska spotreby paliva, Ibiza SC 1.2 TSI FR sa môže pochváliť veľmi prijateľnými hodnotami, čo je ďalší faktor, ktorý prispieva k jej popularite. S priemernou spotrebou sa pohybuje okolo 5,5 litra na 100 km, čo je na auto s takýmto výkonom veľmi dobrý výsledok. Takže, ak hľadáte kombináciu športového dizajnu, výkonu a hospodárnosti, Seat Ibiza SC 1.2 TSI FR je určite model, ktorý by ste mali zvážiť.








