Všeobecne6
| Karoséria | sedan |
|---|---|
| Počet dverí | 4 |
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2011 |
| Ukončenie výroby | stále vyrábané |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 90 kW (122 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1390 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,5 x 75,6 mm |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 90 kW (122 k) |
| Max. výkon RPM | 5000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 rpm |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 55 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 202 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,8 s |
| Spotreba v meste | 8,2 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 12,2 km |
| Spotreba mimo mesta | 5,1 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 19,6 km |
| Priemerná spotreba | 6,2 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 16,1 km |
| CO2 emisie | 144 g/km |
| Energetická trieda | B |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4644 mm |
|---|---|
| Šírka | 1778 mm |
| Výška | 1482 mm |
| Rázvor | 2651 mm |
| Rozchod predných kolies | 1535 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1532 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1245 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 605 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1850 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 670 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 510 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 675 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1170 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 935 – 1015 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 510 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1445 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 650 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 780 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 915 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 655 mm |
| Výška zadného sedadla | 485 mm |
| Šírka zadného sedadla | 355 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1430 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Rozmer pneumatík | 205/55 R16 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | áno |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 9 · nemá 1
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Strešné okno | nie |
| Panoramatické okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerovka v zrkadlách | áno |
| Denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Ostrekovače svetlometov
Interiérmá 16 · nemá 1
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér a spolujazdec) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér a spolujazdec) |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Navigácia | nie |
Nemá / neuvádza sa (1)
Vyhrievané sedadlá
Komfortmá 7 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Parkovacie senzory | nie |
| Štart / stop systém | áno |
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Volkswagen Jetta (2011 – 2014)
- 1.2 TSI · benzín · 77 kW (105 k) · 4 verzie
- Volkswagen Jetta 1.2 TSI BMT Comfortline6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.2 TSI BMT Easyline6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.2 TSI BMT Executive Line Comfort6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.2 TSI BMT Trendline6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- 1.4 TSI · benzín · 90 kW (122 k) · 16 verzií
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp BMT Trendline6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp BMT Trendline7 rýchl., automatická90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Comfortline6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Comfortline7 rýchl., automatická90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Executive Line Comfort6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Executive Line Comfort7 rýchl., automatická90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Executive Line High6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Executive Line High7 rýchl., automatická90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Highline6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp Highline7 rýchl., automatická90 kW122 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 160hp Comfortline6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 160hp Comfortline7 rýchl., automatická118 kW160 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 160hp Highline6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI 160hp Highline7 rýchl., automatická118 kW160 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI Hybrid Comfortline7 rýchl., automatická125 kW170 k
- Volkswagen Jetta 1.4 TSI Hybrid Highline7 rýchl., automatická125 kW170 k
- 1.6 TDI · nafta · 77 kW (105 k) · 10 verzií
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Comfortline5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Comfortline7 rýchl., automatická77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Executive Line Comfort5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Executive Line Comfort7 rýchl., automatická77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Executive Line High5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Executive Line High7 rýchl., automatická77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Highline5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Highline7 rýchl., automatická77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Trendline5 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Volkswagen Jetta 1.6 TDI BMT Trendline7 rýchl., automatická77 kW105 k
- 2.0 TDI · nafta · 103 kW (140 k) · 6 verzií
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Comfortline6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Comfortline7 rýchl., automatická103 kW140 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Highline6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Highline7 rýchl., automatická103 kW140 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Trendline6 rýchl., automatická103 kW140 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TDI Trendline6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- 2.0 TSI · benzín · 147 kW (200 k) · 2 verzie
- Volkswagen Jetta 2.0 TSI Highline6 rýchl., automatická147 kW200 k
- Volkswagen Jetta 2.0 TSI Highline6 rýchl., manuálna147 kW200 k
Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122hp BlueMotion T. Highline – o aute
Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122 hp BlueMotion Technology, vyrábaný v rokoch 2011 až 2014, je elegantný a praktický sedan, ktorý kombinuje moderný dizajn so špičkovou technológiou a výkonovými parametrami, ktoré z neho robia atraktívnu voľbu pre široké spektrum vodičov. Tento model je vybavený 1,4-litrovým motorom s turbom, ktorý produkuje výkon 90 kW, čo zodpovedá 122 konským silám. Tento motor je známy svojou efektívnosťou a dynamickým správaním, čo zaisťuje príjemný zážitok z jazdy.
Jetta, ako súčasť portfólia značky Volkswagen, sa vyznačuje kvalitne spracovaným interiérom, ktorý je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Model Highline, ktorý patrí k vyššej výbave, ponúka množstvo komfortných a technologických prvkov, ako sú kožené sedačky, automatická klimatizácia, multifunkčný volant a pokročilé audio systémy. Okrem toho je Jetta vybavená aj asistenčnými systémami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort jazdy.
Jetta 1.4 TSI je vybavená 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje presné a plynulé radenie. Vďaka tejto prevodovke má vodič plnú kontrolu nad výkonom motora, čo ocenia najmä tí, ktorí preferujú dynamickejší štýl jazdy. Systém BlueMotion Technology prispieva k znižovaniu spotreby paliva a emisií CO2, čo je dôležité pre ekologicky uvedomelých vodičov. Spotreba paliva sa pohybuje okolo 5,5 litra na 100 km v kombinovanom režime, čo je veľmi konkurencieschopné číslo v segmente sedanov.
Dynamické jazdné vlastnosti sú ďalším lákadlom tohto modelu. Jetta sa vyznačuje stabilným a predvídateľným správaním na ceste, čo zaručuje bezpečnú jazdu aj pri vyšších rýchlostiach. Závesy sú naladené tak, aby poskytovali dobrý komfort, pričom si zachovávajú potrebnú tuhosť pri prejazde zákrutami. Vďaka dobre navrhnutému podvozku a nízkemu ťažisku je Jetta veľmi obratná a poskytuje vodičovi vyššiu úroveň sebadôvery.
Vzhľadom na všetky tieto vlastnosti sa Volkswagen Jetta 1.4 TSI 122 hp BlueMotion Technology stáva výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu pohodlia, výkonu a efektivity. Je ideálnym partnerom na každodenné jazdy do práce, ako aj na dlhšie cesty, kde oceníte jej komfort a spoľahlivosť.








