BMW M2 CS Coupe
vyrábané marec 2020 – dosiaľ · dvojdverová, coupé · 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | dvojdverová, coupé |
|---|---|
| Prevodovka | 7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | G (športové) |
| Začiatok výroby | marec 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 331 kW (450 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 331 |
| Maximálny výkon (k) | 450 |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 6, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2979 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 84,0 x 89,6 mm |
| Kompresný pomer | 10,2 :1 |
| Max. výkon | 331 kW (450 k) |
| Výkon (kW) | 331 |
| Výkon (k) | 450 |
| Otáčky pri max. výkone | 6250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2350 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 52 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 280 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 4,0 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 12,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 9,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 214 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 223 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4461 mm |
|---|---|
| Šírka | 1871 mm |
| Výška | 1414 mm |
| Rázvor | 2693 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1579 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1601 mm |
| Svetlá výška | 118 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1525 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 485 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2010 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 970 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1080 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 0 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 390 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 680 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 880 – 1130 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 950 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 530 mm |
| Predná vstupná výška | 520 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1400 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 510 – 830 mm |
| Zadná svetlá výška | 900 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 690 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 310 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 400 mm |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové, 380 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 245/35 R19 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 265/35 R19 |
| Polomer otáčania | 11,7 m |
Prevodovka10
| 1. stupeň | 4,81:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,59:1 |
| 3. stupeň | 1,70:1 |
| 4. stupeň | 1,28:1 |
| 5. stupeň | 1,00:1 |
| 6. stupeň | 0,84:1 |
| 7. stupeň | 0,67:1 |
| Spiatočka | 4,17:1 |
| Rozvodovka | 3,46:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.250 ot./min |
Bezpečnosťmá 14 · nemá 12
| ABS | áno |
|---|---|
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent jazdných pruhov | za príplatok |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | za príplatok |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (12)
Výsledok crash testu, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | áno |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá, Zadné LED osvetlenie
Interiérmá 24 · nemá 5
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | za príplatok |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 3/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Posuvné zadné sedadlá, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie BMW 2-series Coupe (od 2017)
- 218d · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- BMW 218d Coupe6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- BMW 218d Coupe8 rýchl., automatická110 kW150 k
- 218i · benzín · 100 kW (136 k) · 2 verzie
- BMW 218i Coupe6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- BMW 218i Coupe8 rýchl., automatická100 kW136 k
- 220d · nafta · 140 kW (190 k) · 3 verzie
- BMW 220d Coupe6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- BMW 220d Coupe8 rýchl., automatická140 kW190 k
- BMW 220d xDrive Coupe8 rýchl., automatická140 kW190 k
- 220i · benzín · 135 kW (184 k) · 1 verzia
- BMW 220i Coupe8 rýchl., automatická135 kW184 k
- 225d · nafta · 165 kW (224 k) · 1 verzia
- BMW 225d Coupe8 rýchl., automatická165 kW224 k
- 230i · benzín · 185 kW (252 k) · 1 verzia
- BMW 230i Coupe8 rýchl., automatická185 kW252 k
- M2 · benzín · 302 kW (410 k) · 4 verzie
- BMW M2 Competition Coupe7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou302 kW410 k
- BMW M2 Coupe6 rýchl., manuálna272 kW370 k
- BMW M2 Coupe7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou272 kW370 k
- BMW M2 CS Coupe7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou331 kW450 k
- M240i · benzín · 250 kW (340 k) · 3 verzie
- BMW M240i Coupe6 rýchl., manuálna250 kW340 k
- BMW M240i Coupe8 rýchl., automatická250 kW340 k
- BMW M240i xDrive Coupe8 rýchl., automatická250 kW340 k
BMW M2 CS Coupe – o aute
BMW M2 CS Coupe je výnimočné športové vozidlo, ktoré bolo predstavené v marci 2020 a rýchlo si získalo srdcia automobilových nadšencov po celom svete. Tento model je vrcholom série M2 a ponúka kombináciu výkonu, precízneho ovládania a luxusného dizajnu, čo z neho robí ideálny automobil pre tých, ktorí si potrpia na dynamiku a exkluzivitu.
Srdcom BMW M2 CS je výkonný benzínový motor s objemom 3,0 litra, ktorý dosahuje výkon 331 kW (450 koní). Tento motor ponúka ohromujúce zrýchlenie a agilitu, pričom sa dokáže dostať z 0 na 100 km/h za len niečo cez 4 sekundy. S motorom je spojená 7-stupňová automatická prevodovka s dvojitou spojkou, ktorá zabezpečuje mimoriadne rýchle a plynulé zmeny prevodov. Vďaka tejto technológii si vodič môže užiť nielen športový zážitok, ale aj komfort pri každodennej jazde.
Dizajn M2 CS Coupe je charakteristický svojou agresívnou siluetou a aerodynamickými prvkami, ktoré zvyšujú jeho športový vzhľad a výkon. Predný nárazník s veľkými vstupmi vzduchu a zadný difúzor sú navrhnuté tak, aby optimalizovali prúdenie vzduchu a zlepšili stabilitu pri vyšších rýchlostiach. Vozidlo je dostupné v rôznych atraktívnych farbách, ktoré ešte viac podčiarkujú jeho dynamický charakter.
Interiér BMW M2 CS je zameraný na vodiča, pričom ponúka kombináciu vysokokvalitných materiálov a moderných technológií. Športové sedadlá s koženým čalúnením poskytujú skvelú oporu a komfort, aj pri ostrejšej jazde. Palubná technológia je prehľadná a intuitívna, s moderným infotainment systémom, ktorý zahŕňa navigáciu, bluetooth pripojenie a množstvo ďalších užitočných funkcií.
BMW M2 CS Coupe nie je len o výkone a dizajne; je to aj vozidlo, ktoré ponúka radosť z jazdy. S precíznou a citlivou manipuláciou, ako aj vynikajúcim odpružením, si vodiči môžu vychutnať každý okamih na ceste. Bez ohľadu na to, či ide o jazdu po meste alebo na okruhu, M2 CS dokáže splniť očakávania aj tých najnáročnejších motoristov. Tento model je skutočným zhmotnením filozofie BMW M – spojenie výkonu, precíznosti a potešenia z jazdy.







