BMW M4 Cabrio
vyrábané marec 2017 – október 2020 · dvojdverová, kabriolet · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | dvojdverová, kabriolet |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | G (športové) |
| Začiatok výroby | marec 2017 |
| Ukončenie výroby | október 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 317 kW (431 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 317 |
| Maximálny výkon (k) | 431 |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 6, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2979 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 84,0 x 89,6 mm |
| Kompresný pomer | 10,2 :1 |
| Max. výkon | 317 kW (431 k) |
| Výkon (kW) | 317 |
| Výkon (k) | 431 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1850 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 250 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 4,6 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 10,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 213 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Emisie CO2 | 233 g/km |
|---|---|
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4671 mm |
|---|---|
| Šírka | 1870 mm |
| Výška | 1386 mm |
| Rázvor | 2812 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1579 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1603 mm |
| Svetlá výška | 116 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1725 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 525 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2250 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1050 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1250 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 0 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 0 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 220 – 370 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/40 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 275/40 R18 |
| Polomer otáčania | 12,2 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 4,11:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,32:1 |
| 3. stupeň | 1,54:1 |
| 4. stupeň | 1,18:1 |
| 5. stupeň | 1,00:1 |
| 6. stupeň | 0,85:1 |
| Spiatočka | 3,73:1 |
| Rozvodovka | 3,46:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.950 ot./min |
Bezpečnosťmá 19 · nemá 7
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | za príplatok |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Senzor únavy | za príplatok |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Kolenný airbag vodiča, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Posuvná / sklopná strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 27 · nemá 2
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 3/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Odvetrávané sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie BMW 4-series Cabrio (2017 – 2020)
- 420d · nafta · 140 kW (190 k) · 2 verzie
- BMW 420d Cabrio6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- BMW 420d Cabrio8 rýchl., automatická140 kW190 k
- 420i · benzín · 135 kW (184 k) · 2 verzie
- BMW 420i Cabrio6 rýchl., manuálna135 kW184 k
- BMW 420i Cabrio8 rýchl., automatická135 kW184 k
- 425d · nafta · 165 kW (224 k) · 2 verzie
- BMW 425d Cabrio6 rýchl., manuálna165 kW224 k
- BMW 425d Cabrio8 rýchl., automatická165 kW224 k
- 430d · nafta · 190 kW (258 k) · 1 verzia
- BMW 430d Cabrio8 rýchl., automatická190 kW258 k
- 430i · benzín · 185 kW (252 k) · 3 verzie
- BMW 430i Cabrio6 rýchl., manuálna185 kW252 k
- BMW 430i Cabrio8 rýchl., automatická185 kW252 k
- BMW 430i xDrive Cabrio8 rýchl., automatická185 kW252 k
- 435d · nafta · 230 kW (313 k) · 1 verzia
- BMW 435d xDrive Cabrio8 rýchl., automatická230 kW313 k
- 440i · benzín · 240 kW (326 k) · 2 verzie
- BMW 440i Cabrio8 rýchl., automatická240 kW326 k
- BMW 440i xDrive Cabrio8 rýchl., automatická240 kW326 k
- M4 · benzín · 317 kW (431 k) · 2 verzie
- BMW M4 Cabrio6 rýchl., manuálna317 kW431 k
- BMW M4 Cabrio7 rýchl., automatická317 kW431 k
BMW M4 Cabrio – o aute
BMW M4 Cabrio, vyrábané od marca 2017 do októbra 2020, je jedným z najatraktívnejších modelov v portfóliu nemeckého výrobcu BMW. Tento luxusný kabriolet kombinuje výnimočné výkony s elegantným dizajnom a otvorenou jazdou, čo z neho robí ideálny automobil pre milovníkov športovej jazdy.
Pod kapotou M4 Cabrio sa nachádza výkonný motor s objemom 3,0 litra, ktorý je schopný vyvinúť výkon 317 kW, čo zodpovedá približne 431 konským silám. Tento motor je vybavený technológiou TwinPower Turbo, ktorá zaisťuje vynikajúcu dynamiku a reakčnosť. Vďaka šesťstupňovej manuálnej prevodovke má vodič možnosť plne ovládať výkon motora a vychutnať si každý okamih jazdy. Skutočným pôžitkom je rýchle zrýchlenie, ktoré umožňuje autu dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za približne 4,2 sekundy.
Dizajn BMW M4 Cabrio je športový a elegantný. Predná časť auta je charakteristická širokou mriežkou chladiča a agresívnymi svetlometmi, ktoré mu dodávajú dynamický vzhľad. S bočného pohľadu sú zvýraznené aerodynamické línie, ktoré prispievajú k celkovému športovému vzhľadu. Kabriolet ponúka aj elektricky ovládanú strechu, ktorá sa dá jednoducho a rýchlo zložiť, čo umožňuje vodičom užívať si jazdu na čerstvom vzduchu.
Interiér BMW M4 Cabrio je rovnako pôsobivý. Kvalitné materiály, moderné technológie a ergonomicky navrhnuté sedadlá zabezpečujú pohodlnú jazdu. Palubná doska je prehľadná a intuitívna, pričom obsahuje najnovšie infotainment systémy, ako aj možnosti pripojenia smartfónov. Športový volant a pedále sú navrhnuté tak, aby poskytovali vodičovi maximálny pocit kontroly a prepojenia s autom.
Bezpečnostné funkcie M4 Cabrio sú na vysokej úrovni, pričom model je vybavený rôznymi asistenčnými systémami, ktoré zvyšujú bezpečnosť jazdy. Systémy ako adaptívny tempomat, varovanie pred kolíziou a asistent jazdy v pruhu poskytujú vodičovi dodatočnú istotu na ceste.
Celkovo je BMW M4 Cabrio kombináciou športových výkonov, luxusu a technológie, čo z neho robí výnimočný automobil pre tých, ktorí hľadajú niečo viac než len obyčajný kabriolet. Je to auto, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok z jazdy a zároveň poskytuje pohodlie a eleganciu, ktoré sú synonymom značky BMW.







