Všeobecne6
| Typ karosérie | dvojdverová, coupé |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | G (športové) |
| Začiatok výroby | marec 2017 |
| Ukončenie výroby | september 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 317 kW (431 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 317 |
| Maximálny výkon (k) | 431 |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 6, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2979 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 84,0 x 89,6 mm |
| Kompresný pomer | 10,2 :1 |
| Max. výkon | 317 kW (431 k) |
| Výkon (kW) | 317 |
| Výkon (k) | 431 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 550 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1850 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 250 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 4,3 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 10,0 l/100 km |
| CO2 emisie | 204 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4671 mm |
|---|---|
| Šírka | 1870 mm |
| Výška | 1383 mm |
| Rázvor | 2812 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1579 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1603 mm |
| Svetlá výška | 121 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1485 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 545 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2030 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 970 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1120 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1700 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 445 l |
|---|
Vnútorné rozmery1
| Predná vstupná výška | 475 mm |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/40 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 275/40 R18 |
| Polomer otáčania | 12,2 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 4,11:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,32:1 |
| 3. stupeň | 1,54:1 |
| 4. stupeň | 1,18:1 |
| 5. stupeň | 1,00:1 |
| 6. stupeň | 0,85:1 |
| Spiatočka | 3,73:1 |
| Rozvodovka | 3,46:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.950 ot./min |
Bezpečnosťmá 19 · nemá 7
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | za príplatok |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Senzor únavy | za príplatok |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Kolenný airbag vodiča, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Posuvná / sklopná strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 27 · nemá 2
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 3/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Odvetrávané sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie BMW 4-series Coupe (2017 – 2020)
- 418d · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- BMW 418d Coupe6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- BMW 418d Coupe8 rýchl., automatická110 kW150 k
- 418i · benzín · 100 kW (136 k) · 2 verzie
- BMW 418i Coupe6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- BMW 418i Coupe8 rýchl., automatická100 kW136 k
- 420d · nafta · 140 kW (190 k) · 4 verzie
- BMW 420d Coupe6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- BMW 420d Coupe8 rýchl., automatická140 kW190 k
- BMW 420d xDrive Coupe6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- BMW 420d xDrive Coupe8 rýchl., automatická140 kW190 k
- 420i · benzín · 135 kW (184 k) · 4 verzie
- BMW 420i Coupe6 rýchl., manuálna135 kW184 k
- BMW 420i Coupe8 rýchl., automatická135 kW184 k
- BMW 420i xDrive Coupe6 rýchl., manuálna135 kW184 k
- BMW 420i xDrive Coupe8 rýchl., automatická135 kW184 k
- 425d · nafta · 165 kW (224 k) · 2 verzie
- BMW 425d Coupe6 rýchl., manuálna165 kW224 k
- BMW 425d Coupe8 rýchl., automatická165 kW224 k
- 430d · nafta · 190 kW (258 k) · 2 verzie
- BMW 430d Coupe8 rýchl., automatická190 kW258 k
- BMW 430d xDrive Coupe8 rýchl., automatická190 kW258 k
- 430i · benzín · 185 kW (252 k) · 3 verzie
- BMW 430i Coupe6 rýchl., manuálna185 kW252 k
- BMW 430i Coupe8 rýchl., automatická185 kW252 k
- BMW 430i xDrive Coupe8 rýchl., automatická185 kW252 k
- 435d · nafta · 230 kW (313 k) · 1 verzia
- BMW 435d xDrive Coupe8 rýchl., automatická230 kW313 k
- 440i · benzín · 240 kW (326 k) · 3 verzie
- BMW 440i Coupe6 rýchl., manuálna240 kW326 k
- BMW 440i Coupe8 rýchl., automatická240 kW326 k
- BMW 440i xDrive Coupe8 rýchl., automatická240 kW326 k
- M4 · benzín · 317 kW (431 k) · 3 verzie
- BMW M4 Coupe6 rýchl., manuálna317 kW431 k
- BMW M4 Coupe7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou317 kW431 k
- BMW M4 CS Coupe7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou338 kW460 k
BMW M4 Coupe – o aute
BMW M4 Coupe, vyrábané od marca 2017 do septembra 2020, je výnimočné športové auto, ktoré kombinuje výkon, eleganciu a technológiu. Tento model je známy svojou agresívnou estetikou a dynamickými jazdnými vlastnosťami, ktoré zaručujú nezabudnuteľný zážitok z jazdy. M4 Coupe je súčasťou radu M, ktorý je považovaný za vrchol výkonu a inovácií v automobilovom svete.
Pod kapotou tohto modelu sa nachádza výkonný 3,0-litrový šesťvalcový motor s turbo preplňovaním, ktorý produkuje výkon až 317 kW (431 hp). Tento motor je známy svojou schopnosťou generovať obrovský krútiaci moment a poskytuje excelentný zrýchlenie. S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je pre mnohých nadšencov automobilov veľmi žiadaná, má vodič plnú kontrolu nad vozidlom a môže vychutnávať každý okamih za volantom. Rýchle a presné radenie prevodových stupňov prispieva k celkovému športovému pocitu z jazdy.
M4 Coupe je postavené na platforme, ktorá zabezpečuje vynikajúcu stabilitu a ovládateľnosť. Jeho nízko položené ťažisko a široký rozchod kolies prispievajú k výnimočnej trakcii, čo je obzvlášť dôležité pri rýchlej jazde v zákrutách. Vďaka pokročilému podvozku a športovému odpruženiu sa M4 Coupe dokáže prispôsobiť rôznym jazdným podmienkam a poskytuje vodičovi pocit sebavedomia na ceste.
Interiér vozidla je rovnako pôsobivý, kombinuje luxusné materiály s modernou technológiou. Vodič a pasažieri sú obklopení kvalitnými koženými sedadlami, ktoré poskytujú vysoký komfort aj pri dlhších jazdách. Akustický zážitok z motoru je umocnený prémiovým zvukovým systémom, ktorý dokáže spríjemniť každú jazdu. Moderné infotainment systémy, ako aj množstvo asistenčných funkcií, zaručujú, že jazda je nielen zábavná, ale aj bezpečná.
Celkovo BMW M4 Coupe predstavuje dokonalú kombináciu výkonu, štýlu a technológie, ktorá osloví každého automobilového nadšenca. Je to auto, ktoré dokáže premeniť každú jazdu na nezabudnuteľný zážitok.








