BMW M8 Competition Cabrio
vyrábané september 2019 – dosiaľ · dvojdverová, kabriolet · 8 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | dvojdverová, kabriolet |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | G (športové) |
| Začiatok výroby | september 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 460 kW (625 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 460 |
| Maximálny výkon (k) | 625 |
| Max. krútiaci moment | 750 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 8, v motor |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 4395 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 89,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 460 kW (625 k) |
| Výkon (kW) | 460 |
| Výkon (k) | 625 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 750 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1800 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 68 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 250 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 3,3 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 15,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 10,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 241 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 11,4 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 263 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4867 mm |
|---|---|
| Šírka | 1907 mm |
| Výška | 1353 mm |
| Rázvor | 2827 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1627 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1632 mm |
| Svetlá výška | 125 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 2000 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 440 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2440 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1215 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1260 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 0 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 0 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 350 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 720 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 900 – 1130 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 870 – 980 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 560 mm |
| Predná vstupná výška | 550 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1550 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 440 – 740 mm |
| Zadná svetlá výška | 840 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 690 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 440 mm |
| Výška zadného sedadla | 300 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1170 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | nie |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 275/35 R20 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 285/35 R20 |
| Polomer otáčania | 11,9 m |
Prevodovka11
| 1. stupeň | 5,00:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 3,20:1 |
| 3. stupeň | 2,14:1 |
| 4. stupeň | 1,72:1 |
| 5. stupeň | 1,31:1 |
| 6. stupeň | 1,00:1 |
| 7. stupeň | 0,82:1 |
| 8. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 3,48:1 |
| Rozvodovka | 3,15:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 1.850 ot./min |
Bezpečnosťmá 24 · nemá 2
| ABS | áno |
|---|---|
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Nočné videnie s rozpoznaním osôb | za príplatok |
| Systém pred kolíziou | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
| Automatické ovládanie úrovne | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Výsledok crash testu, Obmedzený sklzový diferenciál
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá
Interiérmá 28 · nemá 1
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Odvetrávané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 3/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 14 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie BMW 8-series Cabrio (od 2019)
- 840d · nafta · 235 kW (320 k) · 2 verzie
- BMW 840d xDrive Cabrio8 rýchl., automatická235 kW320 k
- BMW 840d xDrive Cabrio8 rýchl., automatická250 kW340 k
- 840i · benzín · 245 kW (333 k) · 4 verzie
- BMW 840i Cabrio8 rýchl., automatická245 kW333 k
- BMW 840i Cabrio8 rýchl., automatická250 kW340 k
- BMW 840i xDrive Cabrio8 rýchl., automatická245 kW333 k
- BMW 840i xDrive Cabrio8 rýchl., automatická250 kW340 k
- M8 · benzín · 441 kW (600 k) · 2 verzie
- BMW M8 Cabrio8 rýchl., automatická441 kW600 k
- BMW M8 Competition Cabrio8 rýchl., automatická460 kW625 k
- M850i · benzín · 390 kW (530 k) · 1 verzia
- BMW M850i xDrive Cabrio8 rýchl., automatická390 kW530 k
BMW M8 Competition Cabrio – o aute
BMW M8 Competition Cabrio je vrcholným modelom v portfóliu značky BMW, ktorý sa vyrába od septembra 2019. Tento luxusný športový kabriolet kombinuje výkon, eleganciu a technológiu, čím poskytuje jedinečný zážitok z jazdy. Srdcom tohto vozidla je impozantný motor V8 s objemom 4,4 litra, ktorý vyvíja výkon 460 kW (625 hp) a krútiaci moment 750 Nm. Tento motor je vybavený dvojitým preplňovaním, čo zabezpečuje okamžitú odozvu a silný výkon pri každom zošliapnutí plynového pedála.
BMW M8 Competition Cabrio je vybavené 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zaručuje hladké a rýchle radenie. V kombinácii s pohonom všetkých kolies xDrive dokáže toto vozidlo dosiahnuť akceleráciu z 0 na 100 km/h za iba 3,3 sekundy, čo je impozantný výkon pre kabriolet. Jazdné vlastnosti sú vynikajúce, pričom jazda je stabilná aj pri vysokých rýchlostiach. Vďaka inteligentnému rozdeleniu krútiaceho momentu medzi predné a zadné kolesá sa vodič môže tešiť na maximálnu trakciu a kontrolu v každom okamihu.
Exteriér BMW M8 Competition Cabrio je elegantný a športový, s výraznými líniami a dynamickými proporciami. Predná časť je zdobená veľkými vzduchovými otvorom, ktoré nielenže zlepšujú aerodynamiku, ale aj posilňujú agresívny vzhľad vozidla. Interiér je rovnako pôsobivý, s kvalitnými materiálmi, modernými technológiami a pohodlnými sedadlami, ktoré poskytujú dostatočnú podporu aj pri dynamickej jazde. Multimediálny systém je intuitívny a ponúka široké možnosti pripojenia, vrátane Apple CarPlay a Android Auto.
Bezpečnostné prvky, ako je asistenčný systém vodiča, adaptívny tempomat a rôzne senzory, zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. BMW M8 Competition Cabrio je nielen športové vozidlo, ale aj luxusný kabriolet, ktorý dokáže osloviť aj tých najnáročnejších zákazníkov. S jeho kombináciou výkonu, štýlu a technológie sa stáva ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľný zážitok z jazdy pod otvoreným nebom.







