BMW M8 Competition Gran Coupe
vyrábané január 2020 – dosiaľ · štvordverová, sedan · 8 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | G (športové) |
| Začiatok výroby | január 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 460 kW (625 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 460 |
| Maximálny výkon (k) | 625 |
| Max. krútiaci moment | 750 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 8, v motor |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 4395 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 89,0 x 88,3 mm |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 460 kW (625 k) |
| Výkon (kW) | 460 |
| Výkon (k) | 625 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 750 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1800 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 68 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 250 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 3,2 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 15,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 8,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 10,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 244 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 11,4 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 263 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 5098 mm |
|---|---|
| Šírka | 1943 mm |
| Výška | 1420 mm |
| Rázvor | 3027 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1627 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1671 mm |
| Svetlá výška | 128 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1970 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 470 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2440 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1230 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1240 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 0 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 0 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 440 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | nie |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 275/35 R20 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 285/35 R20 |
| Polomer otáčania | 12,9 m |
Prevodovka11
| 1. stupeň | 5,00:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 3,20:1 |
| 3. stupeň | 2,14:1 |
| 4. stupeň | 1,72:1 |
| 5. stupeň | 1,31:1 |
| 6. stupeň | 1,00:1 |
| 7. stupeň | 0,82:1 |
| 8. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 3,48:1 |
| Rozvodovka | 3,15:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 1.850 ot./min |
Bezpečnosťmá 24 · nemá 2
| ABS | áno |
|---|---|
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Nočné videnie s rozpoznaním osôb | za príplatok |
| Systém pred kolíziou | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
| Automatické ovládanie úrovne | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Výsledok crash testu, Obmedzený sklzový diferenciál
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá
Interiérmá 28 · nemá 1
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Odvetrávané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 3/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 14 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie BMW 8-series Gran Coupe (od 2019)
- 840d · nafta · 235 kW (320 k) · 2 verzie
- BMW 840d xDrive Gran Coupe8 rýchl., automatická235 kW320 k
- BMW 840d xDrive Gran Coupe8 rýchl., automatická250 kW340 k
- 840i · benzín · 245 kW (333 k) · 4 verzie
- BMW 840i Gran Coupe8 rýchl., automatická245 kW333 k
- BMW 840i Gran Coupe8 rýchl., automatická250 kW340 k
- BMW 840i xDrive Gran Coupe8 rýchl., automatická245 kW333 k
- BMW 840i xDrive Gran Coupe8 rýchl., automatická250 kW340 k
- M8 · benzín · 460 kW (625 k) · 2 verzie
- BMW M8 Competition Gran Coupe8 rýchl., automatická460 kW625 k
- BMW M8 Gran Coupe8 rýchl., automatická441 kW600 k
- M850i · benzín · 390 kW (530 k) · 1 verzia
- BMW M850i xDrive Gran Coupe8 rýchl., automatická390 kW530 k
BMW M8 Competition Gran Coupe – o aute
BMW M8 Competition Gran Coupe je jedným z najvýznamnejších automobilov v portfóliu značky BMW, ktorý sa vyrába od januára 2020. Tento luxusný športový sedan kombinuje výkon a eleganciu s najmodernejšími technológiami, čím sa stáva ideálnou voľbou pre nadšencov automobilov, ktorí túžia po výnimočnej jazdnej skúsenosti.
Pod kapotou BMW M8 Competition Gran Coupe sa nachádza výkonný 4,4-litrový V8 motor s dvojitým preplňovaním, ktorý produkuje impozantných 460 kW (625 hp). Tento motor je známy svojou hladkou a dynamickou odozvou, ktorá umožňuje vozidlu zrýchliť z 0 na 100 km/h za približne 3,2 sekundy. V kombinácii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou ZF, ktorá zabezpečuje rýchle a precízne radenie prevodových stupňov, sa jazdné výkony M8 Competition Gran Coupe radia medzi najlepšie v triede.
V oblasti dizajnu sa BMW M8 Competition Gran Coupe vyznačuje agresívnymi líniami a športovými proporciami. Dlhá kapota, široká predná mriežka a presne tvarované svetlomety dodávajú vozidlu dynamický a atletický vzhľad. Interiér je rovnako pôsobivý – luxusné materiály, ako sú koža Merino a uhlíkové vlákna, sa kombinujú s modernými technológiami, ako je digitálny prístrojový panel a najnovšia verzia systému BMW iDrive.
V oblasti komfortu a technológie je M8 Competition Gran Coupe vybavené širokou škálou funkcií, vrátane vyhrievaných a ventilovaných sedadiel, pokročilého audiosystému a množstva asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie pri jazde. Medzi ne patrí napríklad adaptívny tempomat, asistent jazdného pruhu a parkovacie senzory.
Dynamika jazdy a ovládateľnosť BMW M8 Competition Gran Coupe sú vynikajúce vďaka pokročilému pohonu všetkých kolies BMW xDrive, ktorý zabezpečuje optimálny prenos výkonu na vozovku. Vďaka možnosti nastavenia jazdných režimov si vodič môže prispôsobiť charakteristiky vozidla podľa svojich preferencií, čo zaručuje jedinečný zážitok z jazdy.
Celkovo BMW M8 Competition Gran Coupe predstavuje kombináciu luxusu, výkonu a technológie, ktorá osloví každého, kto hľadá výnimočné vozidlo. S jeho nezameniteľným štýlom a výkonovými parametrami sa stáva skutočným kráľom ciest, pripraveným na akúkoľvek výzvu.







