Chevrolet Captiva 2.4 LT
vyrábané február 2011 – september 2014 · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 7 |
| Segment | N (dodávka) |
| Začiatok výroby | február 2011 |
| Ukončenie výroby | september 2014 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 123 kW (167 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 123 |
| Maximálny výkon (k) | 167 |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2384 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 88,0 x 98,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,4 :1 |
| Max. výkon | 123 kW (167 k) |
| Výkon (kW) | 123 |
| Výkon (k) | 167 |
| Otáčky pri max. výkone | 5600 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4600 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 65 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 11,7 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,4 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 210 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4673 mm |
|---|---|
| Šírka | 1849 mm |
| Výška | 1727 mm |
| Rázvor | 2707 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1569 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1768 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 461 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2229 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 477 – 1577 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 750 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 860 – 1070 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 985 – 1040 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 470 mm |
| Predná vstupná výška | 690 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1490 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 880 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 685 mm |
| Zadná svetlá výška | 1000 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 420 mm |
| Výška zadného sedadla | 355 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1505 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 303 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 235/60 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 235/60 R17 |
| Polomer otáčania | 11,9 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 4,17:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,19:1 |
| 3. stupeň | 1,48:1 |
| 4. stupeň | 1,15:1 |
| 5. stupeň | 0,92:1 |
| 6. stupeň | 0,74:1 |
| Spiatočka | 3,92:1 |
| Rozvodovka | 4,18:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.750 ot./min |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 16
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (16)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 16 · nemá 13
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Palubný počítač, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Chevrolet Captiva (2011 – 2014)
- 2.2D · nafta · 135 kW (184 k) · 2 verzie
- Chevrolet Captiva 2.2D 184hp LTZ6 rýchl., automatická135 kW184 k
- Chevrolet Captiva 2.2D 184hp LTZ6 rýchl., manuálna135 kW184 k
- 2.4 LT · benzín · 123 kW (167 k) · 1 verzia
- Chevrolet Captiva 2.4 LT6 rýchl., manuálna123 kW167 k
- 3.0 LTZ · benzín · 190 kW (258 k) · 1 verzia
- Chevrolet Captiva 3.0 LTZ6 rýchl., automatická190 kW258 k
Chevrolet Captiva 2.4 LT – o aute
Chevrolet Captiva 2.4 LT, vyrobený v rokoch 2011 až 2014, je populárny SUV model, ktorý sa vyznačuje kombináciou komfortu, výkonu a praktickosti. Tento automobil je ideálny pre rodiny, ktoré hľadajú spoľahlivý a priestranný voz, schopný zvládnuť každodenné jazdy aj dlhšie výlety.
Pod kapotou Captivy 2.4 LT sa nachádza benzínový motor s výkonom 123 kW, čo zodpovedá približne 167 konským silám. Tento motor ponúka dostatočný výkon na to, aby automobil zvládol aj náročnejšie terény, pričom si zachováva účinnosť v mestskom prostredí. S 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je vodič schopný optimalizovať výkon motora podľa svojich potrieb, pričom prevodovka poskytuje plynulý a presný prechod medzi jednotlivými prevodovými stupňami.
Design Captivy je moderný a robustný, pričom ponúka dostatok priestoru pre pasažierov aj ich batožinu. Interiér je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť, pričom kvalitné materiály a ergonomické usporiadanie ovládacích prvkov zabezpečujú príjemný zážitok z jazdy. Priestornosť kabíny je jedným z hlavných predností tohto modelu, pričom zadné sedadlá sa dajú sklopiť, čo umožňuje zväčšiť batožinový priestor a prispôsobiť ho potrebám používateľov.
Bezpečnostné prvky sú tiež na vysokej úrovni. Captiva je vybavená množstvom airbagov, systémami ABS a EBD, ako aj stabilizačnými systémami, ktoré zvyšujú bezpečnosť na cestách. Tieto prvky robia z Captivy výbornú voľbu pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí často cestujú na dlhšie vzdialenosti.
Navyše, Captiva 2.4 LT ponúka aj množstvo moderných technológií, ako sú infotainment systémy, ktoré umožňujú pripojenie smartfónov, navigáciu a ďalšie funkcie, čím zvyšujú komfort a pohodlie počas jazdy. V kombinácii s dobrou spotrebou paliva a relatívne nízkymi nákladmi na údržbu je Chevrolet Captiva 2.4 LT atraktívnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé SUV s dobrým pomerom ceny a výkonu.







