Citroën C4 PureTech 130 Live
vyrábané február 2015 – január 2017 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | február 2015 |
| Ukončenie výroby | január 2017 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 96 kW (131 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 96 |
| Maximálny výkon (k) | 131 |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 3, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1199 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 90,5 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 96 kW (131 k) |
| Výkon (kW) | 96 |
| Výkon (k) | 131 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 230 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1800 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 199 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,8 s |
| Monitor spotreby | 9,7 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,8 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 107 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4329 mm |
|---|---|
| Šírka | 1789 mm |
| Výška | 1489 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1536 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1529 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 610 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1790 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1550 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 55 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 408 – 1183 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1025 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 585 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 865 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 690 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 635 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 365 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/65 R15 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 12 · nemá 14
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 6 · nemá 15
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 13 · nemá 16
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | za príplatok |
| Zvukový vstup | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (16)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 (2015 – 2018)
- BlueHDi · nafta · 73 kW (99 k) · 8 verzií
- Citroën C4 BlueHDi 100 Business5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 100 Live5 rýchl., manuálna73 kW99 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Feel6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 120 Feel6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 BlueHDi 150 Shine6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- e-HDi · nafta · 85 kW (115 k) · 2 verzie
- Citroën C4 e-HDi 115 Business6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- Citroën C4 e-HDi 115 Feel6 rýchl., poloautomatická85 kW115 k
- PureTech · benzín · 81 kW (110 k) · 13 verzií
- Citroën C4 PureTech 110 Feel5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën C4 PureTech 110 Feel Collection5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën C4 PureTech 110 Feel Edition5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën C4 PureTech 110 Live5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën C4 PureTech 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel Collection6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel Collection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel Edition6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Feel Edition6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Live6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 PureTech 130 Shine6 rýchl., manuálna96 kW131 k
Citroën C4 PureTech 130 Live – o aute
Citroën C4 PureTech 130 Live je automobil, ktorý bol vyrábaný v období od februára 2015 do januára 2017. Tento model sa pýši moderným dizajnom, ktorý kombinuje eleganciu a praktickosť. Citroën C4 je známy svojím pohodlným interiérom a robustným exteriérom, čo z neho robí ideálne vozidlo pre každodenné jazdenie ako aj dlhšie cesty.
Pod kapotou sa nachádza benzínový motor s výkonom 96 kW, čo zodpovedá približne 131 koní. Tento motor je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá poskytuje plynulé a presné radenie, čo prispieva k dynamickému jazdnému zážitku. C4 PureTech 130 Live ponúka dobrú rovnováhu medzi výkonmi a efektívnosťou, pričom spotreba paliva je na veľmi prijateľnej úrovni, čo je pre mnohých vodičov dôležitým faktorom.
Dizajn vozidla je moderný a atraktívny, pričom predná časť s charakteristickými svetlometmi a mriežkou chladiča dodáva autu dynamický vzhľad. Interiér ponúka dostatok miesta pre vodiča aj pasažierov, pričom komfort a ergonomické usporiadanie sú prioritou. Použité materiály sú kvalitné a poskytujú príjemný pocit počas jazdy. C4 je vybavený rôznymi technológiami, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad klimatizácia, multimediálny systém a rôzne asistenčné systémy.
Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni, čo je ďalším plusom tohto modelu. Citroën C4 bol testovaný v nárazových skúškach a dosiahol vysoké hodnotenia, čo potvrdzuje jeho schopnosť chrániť pasažierov v prípade kolízie.
C4 PureTech 130 Live je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a pohodlné vozidlo s dobrým výkonom a nízkou spotrebou paliva. Vzhľadom na jeho vlastnosti a charakteristiky, je ideálnym spoločníkom pre každodenné jazdenie, ako aj pre dlhšie cesty na víkendové výlety. Tento model je určite jedným z tých, ktoré si získali srdcia mnohých motoristov.







