Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS
vyrábané november 2004 – júl 2008 · trojdverová, coupé · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | trojdverová, coupé |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | november 2004 |
| Ukončenie výroby | júl 2008 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 100 kW (138 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 100 |
| Maximálny výkon (k) | 138 |
| Max. krútiaci moment | 190 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1997 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 85,0 x 88,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,8 :1 |
| Max. výkon | 100 kW (138 k) |
| Výkon (kW) | 100 |
| Výkon (k) | 138 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 190 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4100 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 207 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 11,3 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 186 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4270 mm |
|---|---|
| Šírka | 1769 mm |
| Výška | 1460 mm |
| Rázvor | 2608 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1505 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1510 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1254 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 481 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1735 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1611 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 677 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 65 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 350 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 690 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 920 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 955 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 580 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1460 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 610 – 810 mm |
| Zadná svetlá výška | 920 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 610 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/50 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/50 R17 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 Coupe (2004 – 2008)
- 1.4 16V · benzín · 65 kW (90 k) · 7 verzií
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V Caractere5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V Caractere5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V Image5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V Ligne Seduction5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V Ligne Seduction5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V VTR5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- Citroën C4 Coupe 1.4 16V VTR5 rýchl., manuálna65 kW90 k
- 1.6 16V · benzín · 80 kW (110 k) · 16 verzií
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Caractere5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Caractere5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Image5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Image5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Ligne Business5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V Ligne Business5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR4 rýchl., automatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR4 rýchl., automatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR+4 rýchl., automatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR+4 rýchl., automatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTS5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 16V VTS5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- 1.6 HDi · nafta · 80 kW (110 k) · 12 verzií
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 110 VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 110 VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 110 VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 110 VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Caractere5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Caractere5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Ligne Sed.5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 Ligne Sed.5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 VTR5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDi 16V 90 VTR5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- 1.6 HDiF · nafta · 80 kW (110 k) · 24 verzií
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Caractere5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Caractere5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Caractere6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Caractere6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Image5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Image5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Image6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Image6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Ligne Business5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Ligne Business5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 VTR5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 110 VTR+5 rýchl., manuálna80 kW110 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Caractere5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Caractere5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Image5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Image5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 VTR5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- Citroën C4 Coupe 1.6 HDiF 16V 90 VTR5 rýchl., manuálna66 kW92 k
- 2.0 16V · benzín · 130 kW (180 k) · 6 verzií
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V 180hp VTS5 rýchl., manuálna130 kW180 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V 180hp VTS5 rýchl., manuálna130 kW180 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTR+5 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTR+5 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS5 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS5 rýchl., manuálna100 kW138 k
- 2.0 HDiF · nafta · 100 kW (138 k) · 6 verzií
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTR+6 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTR+6 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTS6 rýchl., automatická100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTS6 rýchl., automatická100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTS6 rýchl., manuálna100 kW138 k
- Citroën C4 Coupe 2.0 HDiF 16V VTS6 rýchl., manuálna100 kW138 k
Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS – o aute
Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS, vyrábaný v rokoch 2004 až 2008, je športovo ladený hatchback, ktorý sa vyznačuje atraktívnym dizajnom a dynamickými jazdnými vlastnosťami. Tento model je súčasťou druhej generácie radov C4 a ponúka kombináciu elegancie a výkonu, čo z neho robí obľúbenú voľbu medzi motoristami, ktorí hľadajú niečo viac než len bežný automobil.
Pod kapotou tohto modelu nájdeme benzínový motor s objemom 2.0 litra a výkonom 100 kW, čo zodpovedá približne 138 koňom. Tento motor je známy svojou ochotou reagovať na akceleráciu a poskytuje dostatočný výkon pre svižnú jazdu. V kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou ponúka C4 Coupe skvelé jazdné vlastnosti a presné radenie, čo prispieva k zvýšenej dynamike pri jazde.
Dizajn Citroënu C4 Coupe je moderný a športový, pričom predná časť automobilu je charakteristická výraznou maskou chladiča a elegantnými svetlometmi. Profil auta je aerodynamický, čo nielenže zlepšuje vzhľad, ale aj znižuje odpor vzduchu a prispieva k lepšej efektivite paliva. Zaujímavé sú aj zadné partie vozidla, ktoré sú tvarované tak, aby dodávali autu športový vzhľad a zároveň poskytovali dostatočný priestor v interiéri.
Interiér C4 Coupe je navrhnutý s dôrazom na komfort a funkčnosť. Kvalitné materiály, ako aj ergonomické usporiadanie ovládacích prvkov, zaručujú príjemné prostredie pre vodiča a pasažierov. Priestor pre cestujúcich je dostatočný a ponúka pohodlné sedenie, aj keď je vozidlo štyri miestne. Kufor poskytuje primeraný objem na bežné potreby, čo zvyšuje praktickosť tohto modelu.
Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS je tiež známy svojou jazdnou stabilitou a komfortom. Vďaka precízne naladenej odpruženej sústave zvláda aj dlhšie jazdy bez pocitu únavy. Bezpečnostné prvky, ako sú airbagy, ABS a ESP, zaručujú vysokú úroveň ochrany pre všetkých cestujúcich.
Celkovo Citroën C4 Coupe 2.0 16V VTS predstavuje automobil, ktorý kombinuje športový výkon s praktickosťou a pohodlím. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú vozidlo s charakterom, ktoré zároveň ponúka úroveň komfortu a bezpečnosti potrebnej pre každodenné použitie.







