Citroën C4 Picasso PureTech 110 Start
vyrábané august 2016 – október 2017 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | august 2016 |
| Ukončenie výroby | október 2017 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 205 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 3, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1199 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 90,5 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 205 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 57 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 187 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,5 s |
| Monitor spotreby | 8,0 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,3 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,4 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,1 l/100 km |
| CO2 emisie | 115 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4428 mm |
|---|---|
| Šírka | 1826 mm |
| Výška | 1610 mm |
| Rázvor | 2785 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1573 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1255 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 650 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1905 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1330 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 70 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 537 – 1709 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 940 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1045 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 590 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 670 – 980 mm |
| Zadná svetlá výška | 960 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 380 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1425 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 268 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Bezpečnosťmá 14 · nemá 12
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (12)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 16 · nemá 13
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 10 · nemá 4
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (od 1/2017)(manuálna) |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C4 Picasso (2016 – 2018)
- BlueHDi · nafta · 88 kW (120 k) · 16 verzií
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 94g Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Feel6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Feel6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Live6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Live6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Shine6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 120 Shine6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Feel6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Feel6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Live6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Shine6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Citroën C4 Picasso BlueHDi 150 Shine6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- PureTech · benzín · 81 kW (110 k) · 11 verzií
- Citroën C4 Picasso PureTech 110 Start6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Business6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Business6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Feel6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Feel6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Live6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Live6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Selection6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Selection6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Shine6 rýchl., automatická96 kW131 k
- Citroën C4 Picasso PureTech 130 Shine6 rýchl., manuálna96 kW131 k
- THP · benzín · 121 kW (165 k) · 3 verzie
- Citroën C4 Picasso THP 165 Business6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso THP 165 Feel6 rýchl., automatická121 kW165 k
- Citroën C4 Picasso THP 165 Shine6 rýchl., automatická121 kW165 k
Citroën C4 Picasso PureTech 110 Start – o aute
Citroën C4 Picasso PureTech 110 Start je model, ktorý bol vyrábaný od augusta 2016 do októbra 2017 a patrí medzi obľúbené rodinné vozidlá tejto francúzskej automobilky. Tento model sa vyznačuje moderným a elegantným dizajnom, ktorý kombinuje aerodynamické línie s funkčnosťou. C4 Picasso je známy svojou priestrannosťou a pohodlím, čo ho robí ideálnym spoločníkom na dlhé cesty s rodinou alebo priateľmi.
Pod kapotou C4 Picasso sa nachádza benzínový motor PureTech s výkonom 81 kW (110 hp). Tento motor je známy svojou efektivitou a dynamikou. Poskytuje dostatočnú silu na pohodlné ovládanie vozidla, pričom si zachováva dobrú spotrebu paliva. S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou si vodič môže užívať plynulé a presné radenie, čo prispieva k celkovému komfortu jazdy.
C4 Picasso je vybavený pokročilými technológiami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie. Medzi hlavné funkcie patrí systém ABS, EBD a ESP, ktoré zabezpečujú stabilitu vozidla pri jazde. Okrem toho je vozidlo vybavené airbagmi, čo zvyšuje bezpečnosť posádky v prípade nehody. Interiér je navrhnutý s dôrazom na komfort a praktickosť, pričom ponúka množstvo úložných priestorov a variabilitu sedadiel. Zadné sedadlá sú možné sklápacie, čo umožňuje zväčšiť batožinový priestor podľa potreby.
Jednou z najvýraznejších predností modelu C4 Picasso je jeho výborná viditeľnosť, vďaka veľkým oknám a panoramatickému čelému sklu. To zaisťuje, že vodič má dokonalý prehľad o okolí, čo je obzvlášť užitočné pri parkovaní alebo manévrovaní v mestskom prostredí. Infotainment systém je intuitívny a poskytuje prístup k navigácii, Bluetooth pripojeniu a ďalším moderným funkciám, ktoré zvyšujú zážitok z jazdy.
Celkovo je Citroën C4 Picasso PureTech 110 Start skvelou voľbou pre rodiny, ktoré hľadajú praktické, bezpečné a pohodlné vozidlo s moderným dizajnom a efektívnym motorom. Jeho kombinácia technológie, pohodlia a priestoru robí z neho atraktívnu možnosť na trhu s rodinnými automobilmi.







