Všeobecne6
| Karoséria | sedan |
|---|---|
| Počet dverí | 4 |
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Začiatok výroby | 2012 |
| Ukončenie výroby | 2014 |
Pohon5
| Pohon nápravy | predný |
|---|---|
| Systém pohonu | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Celkový max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Celkový max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor14
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Max. výkon RPM | 6000 rpm |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4250 rpm |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Typ motora | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Palivová nádrž | 71 l |
Výkon10
| Maximálna rýchlosť | 188 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 13,5 s |
| Spotreba v meste | 8,3 l/100 km |
| Spotreba v meste (prepočet na km) | 1 l = 12,0 km |
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Spotreba mimo mesta (prepočet na km) | 1 l = 20,0 km |
| Priemerná spotreba | 6,2 l/100 km |
| Priemerná spotreba (prepočet na km) | 1 l = 16,1 km |
| CO2 emisie | 144 g/km |
| Energetická trieda | A |
Vonkajšie rozmery6
| Dĺžka | 4779 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1458 mm |
| Rázvor | 2815 mm |
| Rozchod predných kolies | 1587 mm |
| Rozchod zadných kolies | 1560 mm |
Hmotnosti8
| Prevádzková hmotnosť | 1400 kg |
|---|---|
| Max. nosnosť | 618 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2018 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1570 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 64 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina7
| Objem kufra | 439 l |
|---|---|
| Dĺžka min. / max. | — |
| Šírka min. / max. | — |
| Výška | — |
| Zadné dvere Š x V | — |
| Bočné dvere Š x V | — |
| Výška parapetu | 740 mm |
Vnútorné rozmery19
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 910 – 1130 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Výška predného vstupu | 550 mm |
| Vnútorná šírka vpredu | 1525 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu / vzadu | 610 – 840 mm |
| Zadná svetlá výška | 700 mm |
| Dĺžka zadného operadla | 920 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 660 mm |
| Výška zadného sedadla | 485 mm |
| Šírka zadného sedadla | 340 mm |
| Vzdialenosť 2. a 3. radu sedadiel | 1500 mm |
| Svetlá výška 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka operadla 3. radu sedadiel | — |
| Dĺžka 3. radu sedadiel | — |
| Výška 3. radu sedadiel | — |
| Vnútorná šírka 3. radu sedadiel | — |
| Výška batožinového priestoru | — |
Podvozok8
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 304 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Rozmer pneumatík | 225/55 R17 |
| Polomer otáčania | 11,7 m |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 0
| ABS | áno |
|---|---|
| Electronic Brake Distribution (EBD) | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Elektronický stabilizačný program (ESP) | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Zamknutie diferenciálu | nie |
| Crash test | 5 |
Exteriérmá 13 · nemá 0
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné okno | nie |
| Panoramatické okno | nie |
| Strešné lyžiny | nie |
| Nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerovka v zrkadlách | nie |
| Xenónové svetlá | nie |
| Denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetlometov | nie |
| Poplašné zariadenie | nie |
Interiérmá 18 · nemá 1
| Nastaviteľná výška sedadiel | áno (šofér a spolujazdec) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | nie |
| Kožený volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška / hĺbka) |
| Kožené sedadlá | nie |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Svetlo na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Senzor chladiacej kvapaliny | áno |
| Teplomer vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup | nie |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Dvojzónová klimatizácia | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Štart / stop systém | nie |
Servis a záruka3
| Údržba | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka na karosériu | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C5 (2010 – 2017)
- 3.0 HDi · nafta · 177 kW (241 k) · 1 verzia
- Citroën C5 3.0 HDi Exclusive6 rýchl., automatická177 kW241 k
- BlueHDi · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 4 verzie
- Citroën C5 e-HDi 115 Attraction6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C5 HDi 115 Attraction5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 115 Ligne Business5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 115 Tendance5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 160 Ligne Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 160 Tendance6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 10 verzií
- Citroën C5 THP 155 Collection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Collection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Exclusive6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Ligne Business6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Ligne Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Selection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Selection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Tendance6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 8 verzií
- Citroën C5 VTi 120 Attraction6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Attraction6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Collection6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Ligne Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Selection6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Tendance6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
Citroën C5 1.6 VTi Tendance – o aute
Citroën C5 1.6 VTi Tendance, vyrábaný v rokoch 2010 až 2017, je elegantný a komfortný sedan, ktorý sa vyznačuje moderným dizajnom a pokročilými technológiami. Tento model je obľúbený medzi vodičmi, ktorí hľadajú kombináciu pohodlia, výkonu a úsporného prevádzkovania.
Pod kapotou sa nachádza 1.6-litrový benzínový motor s výkonom 88 kW (120 koní), ktorý poskytuje dostatočnú dynamiku pre bežné jazdenie, ako aj na dlhšie trasy. Motor sa vyznačuje plynulým chodom a reaguje veľmi dobre na akceleráciu, čo robí jazdu príjemnou. S touto silou je C5 schopný dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h v rozumnom čase, čo je pre rodinný sedan veľmi prijateľné.
C5 Tendance je vybavený 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou, ktorá umožňuje jednoduché a pohodlné radenie. Tento typ prevodovky kombinuje výhody manuálneho a automatického radenia, čo znamená, že vodič môže mať kontrolu nad radením prevodových stupňov, ale zároveň si užíva komfort automatického prepínania pri bežnej jazde. Tento systém robí jazdu nielen komfortnejšou, ale aj efektívnejšou, čím prispieva k zníženiu spotreby paliva.
Interiér Citroëna C5 je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a kvalitu. Štýlové a ergonomické usporiadanie palubnej dosky, spolu s kvalitnými materiálmi, vytvára príjemnú atmosféru pre vodiča a cestujúcich. Priestrannosť interiéru zabezpečuje dostatok miesta pre všetkých pasažierov, pričom zadné sedadlá ponúkajú komfortné sedenie aj na dlhších cestách.
C5 Tendance je tiež vybavený množstvom moderných technológií a funkcií, ako je klimatizácia, multimediálny systém s Bluetooth pripojením a rôzne bezpečnostné prvky, ktoré zvyšujú ochranu pasažierov. Systémy ABS, ESP a množstvo airbagov sú samozrejmosťou, čo zaručuje vysokú úroveň bezpečnosti.
Celkovo je Citroën C5 1.6 VTi Tendance skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú komfortný a spoľahlivý sedan s dobrým výkonom a nízkou spotrebou paliva. Jeho kombinácia moderného dizajnu, pokročilých technológií a priestranného interiéru ho predurčuje na dlhé cesty a pohodlné každodenné jazdenie.








