Citroën C5 VTi 120 Tendance
vyrábané január 2012 – január 2014 · štvordverová, sedan · 6 rýchl., poloautomatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., poloautomatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | január 2012 |
| Ukončenie výroby | január 2014 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 160 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4250 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 71 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 188 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 13,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 8,3 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 144 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4779 mm |
|---|---|
| Šírka | 1860 mm |
| Výška | 1458 mm |
| Rázvor | 2815 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1587 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1400 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 618 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2018 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1570 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 64 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 439 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 740 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 910 – 1130 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 960 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 505 mm |
| Predná vstupná výška | 550 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1525 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 610 – 840 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 700 mm |
| Zadná svetlá výška | 920 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 660 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 485 mm |
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1500 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 304 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55 R17 |
| Polomer otáčania | 11,7 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,54:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,92:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,65:1 |
| Spiatočka | 3,31:1 |
| Rozvodovka | 4,87:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.950 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 10 · nemá 11
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 21 · nemá 8
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
Nemá / neuvádza sa (6)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C5 (2010 – 2017)
- 3.0 HDi · nafta · 177 kW (241 k) · 1 verzia
- Citroën C5 3.0 HDi Exclusive6 rýchl., automatická177 kW241 k
- BlueHDi · nafta · 110 kW (150 k) · 2 verzie
- Citroën C5 BlueHDi 150 Collection Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën C5 BlueHDi 180 Collection Business6 rýchl., automatická133 kW180 k
- e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 4 verzie
- Citroën C5 e-HDi 115 Attraction6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Collection Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- Citroën C5 e-HDi 115 Tendance6 rýchl., poloautomatická82 kW112 k
- HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C5 HDi 115 Attraction5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 115 Ligne Business5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 115 Tendance5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C5 HDi 160 Collection Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 160 Ligne Business6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 160 Tendance6 rýchl., manuálna120 kW163 k
- Citroën C5 HDi 200 Exclusive6 rýchl., automatická150 kW204 k
- THP · benzín · 115 kW (156 k) · 10 verzií
- Citroën C5 THP 155 Collection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Collection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Exclusive6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Exclusive6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Ligne Business6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Ligne Business6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Selection6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Selection6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Tendance6 rýchl., automatická115 kW156 k
- Citroën C5 THP 155 Tendance6 rýchl., manuálna115 kW156 k
- VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 8 verzií
- Citroën C5 VTi 120 Attraction6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Attraction6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Collection6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Ligne Business6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Ligne Business6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Selection6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Tendance6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C5 VTi 120 Tendance6 rýchl., poloautomatická88 kW120 k
Citroën C5 VTi 120 Tendance – o aute
Citroën C5 VTi 120 Tendance je elegantný a pohodlný automobil, ktorý sa vyrábal od januára 2012 do januára 2014. Tento model patrí do strednej triedy a je známy svojou kombináciou komfortu, technológie a praktických vlastností. S motorom s výkonom 88 kW (120 hp) a pohonom na benzín ponúka C5 plynulú jazdu a dostatočnú dynamiku pre každodenné používanie.
Pod kapotou sa nachádza štvorvalcový benzínový motor, ktorý sa vyznačuje nielen slušným výkonom, ale aj rozumnou úsporou paliva. Motor je spojený s 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje hladké a rýchle radenie prevodových stupňov. Tento systém umožňuje vodičovi vychutnať si jazdu bez nadmerného zaoberať sa manuálnym radením, pričom si zachováva kontrolu nad výkonom vozidla.
Citroën C5 VTi 120 Tendance je navrhnutý s dôrazom na komfort a bezpečnosť. Interiér vozidla je priestranný a ponúka dostatok miesta pre všetkých pasažierov. Kvalitné materiály a premyslený dizajn vytvárajú príjemnú atmosféru, kde sa aj dlhšie cesty stávajú pohodlnými. Vozidlo je vybavené modernými technológiami, ako sú multimediálne systémy, navigácia a rôzne asistenčné funkcie, ktoré zvyšujú úroveň komfortu a zabezpečenia.
Exteriér C5 je charakteristický svojím elegantným dizajnom, ktorý zahŕňa hladké línie a moderné svetlomety. Tieto prvky prispievajú k atraktívnemu vzhľadu vozidla, ktoré sa nielen dobre jazdí, ale aj dobre vyzerá. Svojou veľkosťou a proporciami je C5 ideálnou voľbou pre rodiny, ale aj pre jednotlivcov hľadajúcich komfortný a štýlový automobil.
Bezpečnostné prvky vozidla sú na vysokej úrovni, čo zaručuje ochranu všetkých cestujúcich. Model C5 je vybavený rôznymi airbagmi, ABS, ESP a ďalšími technológiami, ktoré zabezpečujú stabilitu a kontrolu nad vozidlom v rôznych jazdných podmienkach.
Celkovo je Citroën C5 VTi 120 Tendance skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu pohodlia, výkonu a bezpečnosti v jednom balení. Je to automobil, ktorý dokáže splniť očakávania aj náročnejších vodičov a ponúka skvelú hodnotu za peniaze.







