Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control
vyrábané máj 2019 – dosiaľ · štvordverová, van · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne5
| Typ karosérie | štvordverová, van |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 2 – 3 |
| Segment | N (dodávka) |
| Začiatok výroby | máj 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 90 kW (122 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 90 |
| Maximálny výkon (k) | 122 |
| Max. krútiaci moment | 340 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1997 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 90 kW (122 k) |
| Výkon (kW) | 90 |
| Výkon (k) | 122 |
| Otáčky pri max. výkone | 3750 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 340 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 69 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 170 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 15,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 142 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4606 mm |
|---|---|
| Šírka | 1920 mm |
| Výška | 1905 mm |
| Rázvor | 2925 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1627 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1600 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1595 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 1505 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 3100 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1500 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1800 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 100 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina7
| Kapacita batožinového priestoru | 4600 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 1835 mm / 2162 |
| Šírka min/max | 1258 mm / 1628 |
| Výška | 1397 mm |
| Zadné dvere | 1282 mm / 1220 |
| Bočné dvere | 745 mm / 1238 |
| Výška prahu zdvihu | 545 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/65 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/65 R16 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (17)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Airbag spolujazdca, Bočné airbagy, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 4 · nemá 17
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (17)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Metalíza, Lakované nárazníky, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 4 · nemá 25
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
|---|---|
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
Nemá / neuvádza sa (25)
Výškovo nastaviteľné sedadlá, Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Zadné opierky hlavy, Sklopné zadné sedadlá, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Palubný počítač, Audio systém, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Zvukový vstup, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Klimatizácia, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën Jumpy (od 2016)
- M · nafta · 75 kW (100 k) · 12 verzií
- Citroën Jumpy M 1.5 BlueHDi 100 Control6 rýchl., manuálna75 kW100 k
- Citroën Jumpy M 1.5 BlueHDi 120 Control6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy M 1.6 BlueHDi 115 Comfort6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën Jumpy M 1.6 BlueHDi 95 Comfort5 rýchl., manuálna70 kW90 k
- Citroën Jumpy M 1.6 BlueHDi 95 Comfort Economy5 rýchl., manuálna70 kW90 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 120 Club8 rýchl., automatická90 kW122 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 120 Comfort6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 120 Control6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 150 Comfort6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 150 Control6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 180 Club8 rýchl., automatická130 kW180 k
- Citroën Jumpy M 2.0 BlueHDi 180 Comfort6 rýchl., automatická130 kW177 k
- XL · nafta · 75 kW (100 k) · 9 verzií
- Citroën Jumpy XL 1.5 BlueHDi 100 Control6 rýchl., manuálna75 kW100 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 120 Club8 rýchl., automatická90 kW122 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 120 Comfort6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 120 Comfort Economy6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 120 Control6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 150 Comfort6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 150 Control6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 180 Club8 rýchl., automatická130 kW180 k
- Citroën Jumpy XL 2.0 BlueHDi 180 Comfort6 rýchl., automatická130 kW177 k
- XS · nafta · 75 kW (100 k) · 10 verzií
- Citroën Jumpy XS 1.5 BlueHDi 100 Control Economy6 rýchl., manuálna75 kW100 k
- Citroën Jumpy XS 1.5 BlueHDi 120 Control6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy XS 1.6 BlueHDi 115 Comfort6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Citroën Jumpy XS 1.6 BlueHDi 95 Comfort5 rýchl., manuálna70 kW90 k
- Citroën Jumpy XS 1.6 BlueHDi 95 Comfort Economy5 rýchl., manuálna70 kW90 k
- Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Club8 rýchl., automatická90 kW122 k
- Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Comfort6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 150 Comfort6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 150 Control6 rýchl., manuálna110 kW150 k
Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control – o aute
Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control je praktický a všestranný dodávkový automobil, ktorý sa vyrába od mája 2019. Tento model sa vyznačuje kombináciou moderného dizajnu, vysokého komfortu a efektívneho motorového výkonu, čo ho robí ideálnou voľbou pre podnikateľov a všetkých, ktorí potrebujú spoľahlivý a úsporný nákladný automobil.
Srdcom tohto modelu je motor 2.0 BlueHDi, ktorý disponuje výkonom 90 kW, čo zodpovedá približne 122 konským silám. Tento naftový motor je známy svojou hospodárnosťou a nízkymi emisiami CO2, čo je dôležité nielen pre životné prostredie, ale aj pre prevádzkové náklady. S 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa vodič môže tešiť na plynulé a presné radenie, ktoré zaisťuje optimálny výkon pri rôznych jazdných podmienkach.
Citroën Jumpy XS je navrhnutý tak, aby ponúkal maximálnu variabilitu a funkčnosť. Jeho kompaktné rozmery z neho robia ideálne vozidlo do mestských oblastí, kde je často obmedzený priestor. Napriek svojim menším rozmerom, Jumpy XS poskytuje dostatok vnútorného priestoru na prepravu nákladu, čo ocenia najmä remeselníci a obchodníci, ktorí potrebujú prepravovať nielen nástroje, ale aj rôzne materiály.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na komfort a ergonomiku. Ovládacie prvky sú intuitívne rozmiestnené, čo uľahčuje manipuláciu počas jazdy. K dispozícii sú rôzne technológie, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť, ako napríklad moderný infotainment systém, parkovacie senzory a systémy na asistenciu vodiča.
Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control je tiež známy svojou robustnosťou a spoľahlivosťou. Jeho konštrukcia je navrhnutá tak, aby zvládala náročné podmienky, a to ako na ceste, tak aj mimo nej. V kombinácii s hospodárnym motorom a priestranným nákladovým priestorom predstavuje tento model výbornú voľbu pre všetkých, ktorí hľadajú efektívne a spoľahlivé dodávkové vozidlo.
Celkovo je Citroën Jumpy XS 2.0 BlueHDi 120 Control skvelým spojením funkčnosti, komfortu a hospodárnosti, čo ho robí atraktívnou voľbou pre široké spektrum zákazníkov.







