Citroën Xantia Break 2.0i 16V Pallas
vyrábané november 1998 – august 1999 · päťdverová, kombi · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | november 1998 |
| Ukončenie výroby | august 1999 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 99 kW (135 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 99 |
| Maximálny výkon (k) | 135 |
| Max. krútiaci moment | 180 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 86,0 x 86,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,4 :1 |
| Max. výkon | 99 kW (135 k) |
| Výkon (kW) | 99 |
| Výkon (k) | 135 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 180 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4200 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 65 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 198 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,4 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 13,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 9,4 l/100 km |
| CO2 emisie | 224 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4712 mm |
|---|---|
| Šírka | 1755 mm |
| Výška | 1416 mm |
| Rázvor | 2740 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1488 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1464 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1343 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 597 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1940 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 720 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | — |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 512 – 1690 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | hydropneum. |
|---|---|
| Zadné odpruženie | hydropneum. |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/65HR15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/65HR15 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,45:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,87:1 |
| 3. stupeň | 1,36:1 |
| 4. stupeň | 1,07:1 |
| 5. stupeň | 0,80:1 |
| Spiatočka | 3,33:1 |
| Rozvodovka | 4,16:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.400 ot./min |
Bezpečnosťmá 6 · nemá 20
| Výsledok crash testu | ★ (1/5) |
|---|---|
| ABS | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno (od 10/1998) |
| Bočné airbagy | áno (od 10/1998)(predné) |
| Automatické ovládanie úrovne | áno |
Nemá / neuvádza sa (20)
Distribúcia brzdnej sily, Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 12 · nemá 17
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | nie |
|---|---|
| Bedrová opierka | nie |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | nie |
| Sklopné zadné sedadlá | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
Nemá / neuvádza sa (17)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Palubný počítač, Audio systém, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Zvukový vstup, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 20.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 1 rok, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën Xantia Break (1998 – 2001)
- 1.8i · benzín · 66 kW (90 k) · 5 verzií
- Citroën Xantia Break 1.8i5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën Xantia Break 1.8i 16V5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën Xantia Break 1.8i 16V Pallas5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën Xantia Break 1.8i 16V Plus5 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën Xantia Break 1.8i Deauville5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 1.9 SD · nafta · 55 kW (75 k) · 2 verzie
- Citroën Xantia Break 1.9 SD5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Citroën Xantia Break 1.9 SD Pallas5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.9 TD · nafta · 66 kW (90 k) · 3 verzie
- Citroën Xantia Break 1.9 TD4 rýchl., automatická66 kW90 k
- Citroën Xantia Break 1.9 TD5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën Xantia Break 1.9 TD Deauville5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 2.0 HDI · nafta · 81 kW (110 k) · 4 verzie
- Citroën Xantia Break 2.0 HDI 110hp5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën Xantia Break 2.0 HDI 110hp Exclusive5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën Xantia Break 2.0 HDI 90hp5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën Xantia Break 2.0 HDI 90hp Plus5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 2.0i · benzín · 90 kW (123 k) · 6 verzií
- Citroën Xantia Break 2.0i4 rýchl., automatická90 kW123 k
- Citroën Xantia Break 2.0i 16V4 rýchl., automatická99 kW135 k
- Citroën Xantia Break 2.0i 16V5 rýchl., manuálna99 kW135 k
- Citroën Xantia Break 2.0i 16V Exclusive4 rýchl., automatická99 kW135 k
- Citroën Xantia Break 2.0i 16V Exclusive5 rýchl., manuálna99 kW135 k
- Citroën Xantia Break 2.0i 16V Pallas5 rýchl., manuálna99 kW135 k
- 2.1 TD · nafta · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Citroën Xantia Break 2.1 TD5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Citroën Xantia Break 2.1 TD Exclusive5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Turbo · benzín · 110 kW (150 k) · 1 verzia
- Citroën Xantia Break Turbo C.T. Exclusive5 rýchl., manuálna110 kW150 k
Citroën Xantia Break 2.0i 16V Pallas – o aute
Citroën Xantia Break 2.0i 16V Pallas, vyrobený v rokoch 1998 až 2001, je elegantné a praktické kombi, ktoré sa vyznačuje svojou pohodlnosťou a inovatívnymi technológiami. Tento model patrí do kategórie stredne veľkých automobilov a je obľúbený medzi motoristami, ktorí hľadajú kombináciu komfortu a funkčnosti.
Motor tohto vozidla je 2.0-litrový, 4-valcový benzínový agregát s výkonom 99 kW, čo zodpovedá približne 135 konským silám. Tento motor poskytuje dostatočnú dynamiku a výkon pre každodenné jazdenie aj dlhšie cesty. S 5-stupňovou manuálnou prevodovkou sa vodič môže tešiť na presné a plynulé radenie, čo prispieva k príjemnému zážitku z jazdy.
Design Xantie je charakteristický jemnými líniami a aerodynamickými tvarmi, ktoré znižujú odpor vzduchu a prispejú k lepšej spotrebe paliva. Interiér je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Množstvo priestoru pre cestujúcich na predných aj zadných sedadlách zabezpečuje komfort aj na dlhších trasách. Zadný priestor je dostatočne veľký na prepravu batožiny, čo je ideálne pre rodinné výlety alebo každodenné používanie.
Jednou z najvýraznejších vlastností Citroënu Xantia je jeho hydropneumatické zavesenie, ktoré zaisťuje vynikajúcu jazdnú stabilitu a komfort. Toto zavesenie prispieva k plynulej jazde aj na nerovných cestách, čo je pre vodiča a pasažierov veľmi príjemné. Zároveň umožňuje reguláciu výšky vozidla podľa potreby, čo zvyšuje jeho univerzálnosť.
V oblasti bezpečnosti ponúka Citroën Xantia množstvo moderných prvkov, ako sú airbagy pre vodiča a spolujazdca, ABS a systém rozdelenia brzdnej sily. Tieto technológie prispievajú k zvýšenej ochrane posádky a zlepšujú celkový pocit bezpečia pri jazde.
Celkovo je Citroën Xantia Break 2.0i 16V Pallas zaujímavou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a pohodlný automobil s dostatočným výkonom a praktickosťou. Je to auto, ktoré sa hodí na každodenné jazdenie, ale aj na dlhé cesty, pričom ponúka dobrú kombináciu komfortu, priestoru a technológie.






