Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing päťdverový hatchback
vyrábané november 2009 – január 2012 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | november 2009 |
| Ukončenie výroby | január 2012 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 77 kW (105 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 77 |
| Maximálny výkon (k) | 105 |
| Max. krútiaci moment | 130 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1368 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 72,0 x 84,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,8 :1 |
| Max. výkon | 77 kW (105 k) |
| Výkon (kW) | 77 |
| Výkon (k) | 105 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 130 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 45 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 185 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,8 s |
| Monitor spotreby | 7,4 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 134 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4065 mm |
|---|---|
| Šírka | 1687 mm |
| Výška | 1490 mm |
| Rázvor | 2510 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1473 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1466 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1050 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 585 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1635 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 400 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 60 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina4
| Kapacita batožinového priestoru | 275 – 1020 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 670 mm / 1230 |
| Šírka min/max | 980 mm / - |
| Výška prahu zdvihu | 750 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 920 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 530 mm |
| Predná vstupná výška | 580 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1430 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 830 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 680 mm |
| Zadná svetlá výška | 950 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 650 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1400 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 257 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 228 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 175/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 175/65 R15 |
| Polomer otáčania | 10,9 m |
Prevodovka7
| 1. stupeň | 3,91:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,16:1 |
| 3. stupeň | 1,48:1 |
| 4. stupeň | 1,12:1 |
| 5. stupeň | 0,92:1 |
| Spiatočka | 3,82:1 |
| Rozvodovka | 4,07:1 |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Kontrola stability | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | nie |
| Hlavové airbagy | nie |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
Nemá / neuvádza sa (17)
Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 15 · nemá 14
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | za príplatok |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
| Bluetooth | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (14)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Fiat Punto Evo päťdverový hatchback (2009 – 2012)
- 1.2 Active · benzín · 48 kW (65 k) · 2 verzie
- Fiat Punto Evo 1.2 Active5 rýchl., manuálna48 kW65 k
- Fiat Punto Evo 1.2 Active5 rýchl., manuálna51 kW69 k
- 1.2 Dynamic · benzín · 48 kW (65 k) · 2 verzie
- Fiat Punto Evo 1.2 Dynamic5 rýchl., manuálna48 kW65 k
- Fiat Punto Evo 1.2 Dynamic5 rýchl., manuálna51 kW69 k
- 1.3 Multijet · nafta · 51 kW (70 k) · 9 verzií
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 70 Active5 rýchl., manuálna51 kW70 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 70 Dynamic5 rýchl., manuálna51 kW70 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Active5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Active5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 MyLife5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Racing5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Racing5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- 1.4 Business · benzín · 57 kW (77 k) · 1 verzia
- Fiat Punto Evo 1.4 Business5 rýchl., manuálna57 kW77 k
- 1.4 Dynamic · benzín · 57 kW (77 k) · 2 verzie
- Fiat Punto Evo 1.4 Dynamic5 rýchl., manuálna57 kW77 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Dynamic6 rýchl., poloautomatická57 kW77 k
- 1.4 Multiair · benzín · 77 kW (105 k) · 7 verzií
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Dynamic6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Emotion6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Sport6 rýchl., manuálna77 kW105 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Turbo Emotion6 rýchl., manuálna99 kW135 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Turbo Racing6 rýchl., manuálna99 kW135 k
- Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Turbo Sport6 rýchl., manuálna99 kW135 k
- 1.4 Natural · benzín · 51 kW (70 k) · 1 verzia
- Fiat Punto Evo 1.4 Natural Power Active5 rýchl., manuálna51 kW70 k
- 1.4 Racing · benzín · 57 kW (77 k) · 1 verzia
- Fiat Punto Evo 1.4 Racing5 rýchl., manuálna57 kW77 k
- 1.6 Multijet · nafta · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Fiat Punto Evo 1.6 Multijet 16v 120 Emotion6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Fiat Punto Evo 1.6 Multijet 16v 120 Sport6 rýchl., manuálna88 kW120 k
Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing päťdverový hatchback – o aute
Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing, vyrobený v rokoch 2009 až 2012, predstavuje zaujímavý a dynamický automobil, ktorý kombinuje moderný dizajn s efektívnym výkonom. Tento model je vybavený motorom s objemom 1,4 litra, ktorý poskytuje výkon 77 kW (105 hp). Tento motor využíva technológiu Multiair, ktorá optimalizuje prívod vzduchu do valcov a zvyšuje tak účinnosť spaľovania. Vďaka tomu je Punto Evo nielen silné, ale aj hospodárne, čo je pre mnohých vodičov veľmi atraktívne.
Dizajn Punto Evo je moderný a športový, pričom predná časť vozidla je charakteristická výraznou mriežkou chladiča a štýlovými svetlometmi. Auto je dostupné v rôznych farbách a jeho línie sú dynamické, čo mu dodáva atraktívny vzhľad. Interiér je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. Kvalitné materiály a moderné technológie sú samozrejmosťou. Vodič a pasažieri si môžu užívať príjemnú jazdu vďaka dostatočnému priestoru a ergonomicky tvarovaným sedadlám.
Punto Evo 1.4 Multiair Racing je vybavené 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje presné a hladké radenie. Táto prevodovka prispieva k dynamickému jazdnému zážitku a umožňuje vodičovi lepšie ovládať výkon vozidla. V kombinácii s relatívne nízkou hmotnosťou auta dokáže motor ponúknuť slušnú akceleráciu a agilné správanie na ceste.
Bezpečnostné prvky vozidla sú na vysokej úrovni a zahŕňajú rôzne systémy, ktoré zaisťujú ochranu vodiča a pasažierov. Medzi tieto systémy patrí ABS, ESP a množstvo airbagov. Táto kombinácia výkonu, dizajnu a bezpečnosti robí z Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing atraktívnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a dynamické auto na každodenné jazdenie.
V oblasti spotreby paliva sa Punto Evo ukazuje ako hospodárne vozidlo. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 5,5 litra na 100 km, čo je naozaj dobrý výsledok pre auto tejto kategórie. To znamená, že vodiči si môžu užívať nielen výkon, ale aj úsporu nákladov na palivo. Celkovo je Fiat Punto Evo 1.4 Multiair 16v Racing skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú športové, ale zároveň praktické a hospodárne vozidlo.







