Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara
vyrábané január 2007 – marec 2011 · dvojdverová, suv/crossover · 5 rýchl., automatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | dvojdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | M (veľké SUV) |
| Začiatok výroby | január 2007 |
| Ukončenie výroby | marec 2011 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 130 kW (177 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 130 |
| Maximálny výkon (k) | 177 |
| Max. krútiaci moment | 410 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2777 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 94,0 x 100,0 mm |
| Kompresný pomer | 17,5 :1 |
| Max. výkon | 130 kW (177 k) |
| Výkon (kW) | 130 |
| Výkon (k) | 177 |
| Otáčky pri max. výkone | 3800 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 410 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 66 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,2 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 12,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 8,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 9,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 255 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4223 mm |
|---|---|
| Šírka | 1873 mm |
| Výška | 1800 mm |
| Rázvor | 2424 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1572 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1572 mm |
| Svetlá výška | 243 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1810 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 373 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2183 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 160 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 142 – 1599 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 302 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 315 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 255/75 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 255/75 R17 |
| Polomer otáčania | 10,4 m |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| ABS | áno |
|---|---|
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (17)
Výsledok crash testu, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 5 · nemá 16
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Tónované sklá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (16)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Lakované nárazníky, Prepážka za prednými sedadlami, Elektrické spätné zrkadlá, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 14 · nemá 15
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
Nemá / neuvádza sa (15)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Zadné opierky hlavy, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 12.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 7 rokov |
Ďalšie motorizácie Jeep Wrangler (2007 – 2017)
- 2.8 CRD · nafta · 147 kW (200 k) · 25 verzií
- Jeep Wrangler 2.8 CRD 70th Anniversary5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD 70th Anniversary6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Arctic5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Arctic6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Black Edition II5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD High Sport5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD High Sport6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD MOAB5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD MOAB6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Mountain6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Polar5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Polar6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Rubicon5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Rubicon6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Rubicon5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Rubicon6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sport5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sport6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sport5 rýchl., automatická147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD Sport6 rýchl., manuálna147 kW200 k
- Jeep Wrangler 2.8 CRD X Edition5 rýchl., automatická147 kW200 k
- 3.6 V6 · benzín · 209 kW (284 k) · 7 verzií
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Black Edition II5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Mountain5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Polar5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Rubicon5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Rubicon5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 Sahara5 rýchl., automatická209 kW284 k
- Jeep Wrangler 3.6 V6 X Edition5 rýchl., automatická209 kW284 k
- 3.8 70th · benzín · 146 kW (199 k) · 1 verzia
- Jeep Wrangler 3.8 70th Anniversary4 rýchl., automatická146 kW199 k
- 3.8 High · benzín · 144 kW (198 k) · 1 verzia
- Jeep Wrangler 3.8 High Sport6 rýchl., manuálna144 kW198 k
- 3.8 Rubicon · benzín · 144 kW (198 k) · 2 verzie
- Jeep Wrangler 3.8 Rubicon4 rýchl., automatická144 kW198 k
- Jeep Wrangler 3.8 Rubicon4 rýchl., automatická146 kW199 k
- 3.8 Sahara · benzín · 144 kW (198 k) · 3 verzie
- Jeep Wrangler 3.8 Sahara4 rýchl., automatická144 kW198 k
- Jeep Wrangler 3.8 Sahara6 rýchl., manuálna144 kW198 k
- Jeep Wrangler 3.8 Sahara4 rýchl., automatická146 kW199 k
- 3.8 Sport · benzín · 144 kW (198 k) · 2 verzie
- Jeep Wrangler 3.8 Sport6 rýchl., manuálna144 kW198 k
- Jeep Wrangler 3.8 Sport4 rýchl., automatická146 kW199 k
Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara – o aute
Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara je ikonický terénny automobil, ktorý sa teší veľkej obľube medzi nadšencami off-road jazdy a dobrodružstva. Tento model bol vyrábaný v období od roku 2007 do 2017 a vyniká svojimi robustnými vlastnosťami, ktoré sú charakteristické pre značku Jeep. Wrangler je známy svojou schopnosťou zvládať náročné terény a jeho dizajn je jedným z najrozpoznateľnejších v automobilovom svete.
Pod kapotou tohto modelu sa nachádza naftový motor s objemom 2.8 litra, ktorý produkuje výkon 130 kW, čo zodpovedá približne 177 konským silám. Tento motor je známy svojou spoľahlivosťou a efektívnosťou, pričom ponúka dostatočný výkon na prekonávanie terénnych prekážok a náročných podmienok. Automatická 5-stupňová prevodovka zabezpečuje hladké a pohodlné radenie prevodových stupňov, čo zvyšuje komfort pri jazde, najmä v mestských podmienkach a pri dlhších trasách.
Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara je vybavený pohonom všetkých štyroch kolies, čo mu poskytuje vynikajúcu trakciu na rôznych povrchoch, či už ide o blato, sneh alebo kamenisté cesty. Jeho odpruženie je navrhnuté tak, aby zvládalo drsné terény a zabezpečilo plynulú jazdu, aj keď sa nachádzate na nerovnom povrchu. Wrangler je tiež známy svojou vysokou svetlou výškou, ktorá mu umožňuje prekonávať prekážky a prechádzať cez hlboké vody bez obáv z poškodenia.
Interiér modelu Sahara je zameraný na pohodlie a funkčnosť. Sedadlá sú pohodlné a ponúkajú dostatok priestoru pre vodiča aj pasažierov. Palubná doska je prehľadná a intuitívna, s modernými technológiami, ktoré umožňujú jednoduché ovládanie rôznych funkcií vozidla. Wrangler je dostupný aj s množstvom doplnkov a príslušenstva, ktoré zvyšujú jeho funkčnosť a prispôsobiteľnosť.
Tento model si našiel svoje miesto nielen medzi milovníkmi off-road jazdy, ale aj medzi tými, ktorí hľadajú jedinečný a štýlový automobil na každodenné používanie. Jeep Wrangler 2.8 CRD Sahara je skutočne multifunkčné vozidlo, ktoré kombinuje výkon, pohodlie a schopnosti v teréne, čím sa stal jedným z najobľúbenejších modelov svojej triedy.







