Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic HSE
vyrábané apríl 2017 – september 2020 · päťdverová, suv/crossover · 8 rýchl., automatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 – 7 |
| Segment | M (veľké SUV) |
| Začiatok výroby | apríl 2017 |
| Ukončenie výroby | september 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 221 kW (300 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 221 |
| Maximálny výkon (k) | 300 |
| Max. krútiaci moment | 700 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 6, v motor |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2993 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 84,0 x 90,0 mm |
| Kompresný pomer | 16,1 :1 |
| Max. výkon | 221 kW (300 k) |
| Výkon (kW) | 221 |
| Výkon (k) | 300 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 700 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 66 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 241 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 6,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 6,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 173 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 7,4 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 206 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4803 mm |
|---|---|
| Šírka | 1950 mm |
| Výška | 1665 mm |
| Rázvor | 2874 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1640 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1657 mm |
| Svetlá výška | 213 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 2029 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 581 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2610 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1270 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1470 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 175 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 673 – 1731 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | air suspension |
|---|---|
| Zadné odpruženie | air suspension |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 350 mm |
| Zadné brzdy | odvetrávané kotúčové, 325 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 265/45 R21 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 265/45 R21 |
| Polomer otáčania | 11,6 m |
Prevodovka11
| 1. stupeň | 4,71:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 3,14:1 |
| 3. stupeň | 2,11:1 |
| 4. stupeň | 1,67:1 |
| 5. stupeň | 1,29:1 |
| 6. stupeň | 1,00:1 |
| 7. stupeň | 0,84:1 |
| 8. stupeň | 0,67:1 |
| Spiatočka | 3,32:1 |
| Rozvodovka | 3,23:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 1.800 ot./min |
Bezpečnosťmá 20 · nemá 6
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
| Automatické ovládanie úrovne | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Posuvná / sklopná strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Predné hmlové svetlá, Xenónové svetlá
Interiérmá 27 · nemá 2
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno (predné a zadné) |
| Odvetrávané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | za príplatok |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 14 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Servis a záruka3
| Servis | 26.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Land Rover Range Rover Velar (2017 – 2020)
- D180 · nafta · 142 kW (180 k) · 8 verzií
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.08 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 HSE8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 S8 rýchl., automatická142 kW180 k
- Land Rover Range Rover Velar D180 2.0 SE8 rýchl., automatická142 kW180 k
- D240 · nafta · 177 kW (240 k) · 8 verzií
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.08 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 HSE8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 S8 rýchl., automatická177 kW240 k
- Land Rover Range Rover Velar D240 2.0 SE8 rýchl., automatická177 kW240 k
- D275 · nafta · 202 kW (275 k) · 8 verzií
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.08 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 HSE8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 S8 rýchl., automatická202 kW275 k
- Land Rover Range Rover Velar D275 3.0 SE8 rýchl., automatická202 kW275 k
- D300 · nafta · 221 kW (300 k) · 9 verzií
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.08 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 First Edition8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 HSE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 S8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 SE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- P250 · benzín · 184 kW (250 k) · 8 verzií
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.08 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 HSE8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 S8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Land Rover Range Rover Velar P250 2.0 SE8 rýchl., automatická184 kW250 k
- P300 · benzín · 221 kW (300 k) · 8 verzií
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.08 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 HSE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 R-Dynamic8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 R-Dynamic S8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 R-Dynamic SE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 S8 rýchl., automatická221 kW300 k
- Land Rover Range Rover Velar P300 2.0 SE8 rýchl., automatická221 kW300 k
- P380 · benzín · 280 kW (380 k) · 9 verzií
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged First Edition8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged HSE8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged R-Dynamic8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged R-Dynamic HSE8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged R-Dynamic S8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged R-Dynamic SE8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged S8 rýchl., automatická280 kW380 k
- Land Rover Range Rover Velar P380 3.0 V6 Supercharged SE8 rýchl., automatická280 kW380 k
Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic HSE – o aute
Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic HSE je jedným z najatraktívnejších modelov v segmente luxusných SUV, ktorý sa vyrábal od apríla 2017 do septembra 2020. Tento automobil kombinuje elegantný dizajn s výnimočnými výkonovými parametrami a modernými technológiami, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre každodenné jazdenie aj dlhšie cestovanie.
Pod kapotou Velaru D300 sa nachádza výkonný naftový motor s objemom 3,0 litra, ktorý generuje maximálny výkon 221 kW, čo zodpovedá 300 konským silám. Tento motor je známy svojou hladkou a efektívnou prevádzkou, pričom poskytuje vynikajúci pomer výkonu a spotreby. S automatickou 8-stupňovou prevodovkou sa jazda stáva veľmi pohodlnou a dynamickou, pričom prevodovka zabezpečuje rýchle a hladké zmeny prevodových stupňov, čím prispieva k celkovému komfortu jazdy.
Dizajn Range Rover Velar je moderný a minimalistický s dôrazom na aerodynamiku, čo prispieva k nižšej spotrebe paliva a lepším jazdným vlastnostiam. Exteriér auta je charakteristický výraznou prednou maskou, štíhlymi svetlometmi a elegantnými líniami, ktoré vytvárajú pôsobivý vzhľad. Interiér je rovnako pôsobivý, s použitím kvalitných materiálov, ako sú koža a drevo, a s moderným digitálnym prístrojovým panelom, ktorý poskytuje vodičovi všetky potrebné informácie.
Range Rover Velar D300 je tiež vybavený množstvom pokročilých technológií a asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie. Medzi tieto systémy patrí adaptívny tempomat, systém sledovania mŕtveho uhla, parkovacie senzory a mnoho ďalších. Tieto funkcie zabezpečujú, že jazda je nielen príjemná, ale aj bezpečná.
Okrem toho, Velar ponúka aj výborné terénne schopnosti, čo je pre značku Land Rover typické. Vďaka pohonu všetkých kolies a pokročilému systému riadenia trakcie si poradia s rôznymi terénmi, čo ho robí všestranným autom pre rôzne podmienky.
Celkovo je Land Rover Range Rover Velar D300 3.0 R-Dynamic HSE kombináciou luxusu, výkonu a technologického pokroku, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre tých, ktorí hľadajú štýlové a výkonné SUV.







