Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury
vyrábané január 2019 – dosiaľ · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | január 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 90 kW (122 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 90 |
| Maximálny výkon (k) | 122 |
| Max. krútiaci moment | 213 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 83,5 x 91,2 mm |
| Kompresný pomer | 13,0 :1 |
| Max. výkon | 90 kW (122 k) |
| Výkon (kW) | 90 |
| Výkon (k) | 122 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 213 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 197 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,4 s |
| Monitor spotreby | 5,9 l/100 km (3) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,4 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 119 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)3
| Kombinovaná spotreba | 6,1 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 138 g/km |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4460 mm |
|---|---|
| Šírka | 1795 mm |
| Výška | 1440 mm |
| Rázvor | 2725 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1570 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1580 mm |
| Svetlá výška | 158 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1249 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 626 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1875 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 985 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 890 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 600 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 327 – 1019 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 770 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 860 – 1135 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 910 – 980 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 540 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1480 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 560 – 830 mm |
| Zadná svetlá výška | 890 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 650 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 485 mm |
| Výška zadného sedadla | 330 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 295 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 265 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/45 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/45 R18 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,36:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,95:1 |
| 3. stupeň | 1,30:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,84:1 |
| 6. stupeň | 0,68:1 |
| Spiatočka | 3,39:1 |
| Rozvodovka | 3,85:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 22 · nemá 4
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | nie |
Nemá / neuvádza sa (4)
Obmedzený sklzový diferenciál, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 26 · nemá 3
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | áno |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 20.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Mazda 3 (od 2019)
- SkyActiv-D · nafta · 85 kW (116 k) · 4 verzie
- Mazda 3 SkyActiv-D 1.8 1166 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 1.8 1166 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 1.8 116 Comfort6 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 1.8 116 Comfort6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- SkyActiv-G · benzín · 90 kW (122 k) · 6 verzií
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 1226 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 1226 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Comfort6 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Comfort6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury6 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- SkyActiv-X · benzín · 132 kW (180 k) · 6 verzií
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 1806 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 1806 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 180 Comfort6 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 180 Comfort6 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 180 Luxury6 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 SkyActiv-X 2.0 180 Luxury6 rýchl., manuálna132 kW180 k
Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury – o aute
Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury je elegantný a dynamický automobil, ktorý sa vyrábal od januára 2019. Tento model sa radí medzi kompaktné hatchbacky a sedany a je známy svojou kombináciou moderného dizajnu, pokročilej technológie a výnimočných jazdných vlastností. S motorom s objemom 2.0 litra a výkonom 90 kW (122 hp) ponúka Mazda 3 vyvážený výkon, ktorý uspokojí nielen bežných vodičov, ale aj tých, ktorí si potrpia na športovejší zážitok z jazdy.
Motor SkyActiv-G 2.0 je benzínový motor, ktorý sa vyznačuje vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou paliva. Vďaka technológii SkyActiv dokáže motor dosiahnuť optimálny pomer medzi výkonem a spotrebou, čo sa odráža aj v jeho ekologických parametroch. Priemerná spotreba paliva sa pohybuje okolo 5,5 až 6,0 litrov na 100 km, čo robí z Mazdy 3 veľmi úsporný automobil v porovnaní s inými vozidlami v tejto triede.
Model Luxury je vybavený množstvom komfortných a technologických prvkov, ktoré zvyšujú pohodlie a jazdný zážitok. Interiér vozidla je prepracovaný s dôrazom na kvalitu materiálov a ergonomické usporiadanie. Sedadlá sú pohodlné a poskytujú dostatočnú oporu, pričom sú potiahnuté kvalitnou kožou. Palubná doska je prehľadná a intuitívna, s moderným infotainment systémom, ktorý obsahuje navigáciu, Bluetooth pripojenie a množstvo ďalších funkcií.
Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury sa môže pochváliť aj pokročilými bezpečnostnými systémami, ako sú adaptívny tempomat, systém varovania pred kolíziou a asistent pre udržanie v jazdnom pruhu. Tieto technológie nielen zvyšujú bezpečnosť, ale aj uľahčujú každodenné jazdenie.
Jazdné vlastnosti Mazdy 3 sú na veľmi vysokej úrovni. Vďaka presnému riadeniu a dobre naladenej odpruženej sústave ponúka vozidlo vynikajúcu ovládateľnosť a stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach. Zároveň je auto dostatočne komfortné na dlhšie cesty, pričom sa dokáže prispôsobiť rôznym podmienkam na ceste.
Celkovo je Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 122 Luxury atraktívnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie štýlového dizajnu, pokročilých technológií a výnimočných jazdných vlastností. S týmto autom si užijete každú jazdu, či už ide o každodenné dochádzanie do práce, alebo víkendové výlety na dlhšie vzdialenosti.







