Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M
vyrábané december 2016 – január 2019 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | december 2016 |
| Ukončenie výroby | január 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 210 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 83,5 x 91,2 mm |
| Kompresný pomer | 14,0 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 210 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 194 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,4 s |
| Monitor spotreby | 6,9 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 129 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4460 mm |
|---|---|
| Šírka | 1795 mm |
| Výška | 1450 mm |
| Rázvor | 2700 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1555 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Svetlá výška | 155 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1215 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 620 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1835 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 980 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 930 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 600 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina5
| Kapacita batožinového priestoru | 364 – 1263 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 885 mm / 1612 |
| Šírka min/max | 1022 mm / 1261 |
| Výška | 500 mm |
| Výška prahu zdvihu | 701 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 820 – 1120 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1000 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 500 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 620 – 950 mm |
| Zadná svetlá výška | 860 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 630 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 320 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1410 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 295 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 265 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/45 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/45 R18 |
| Polomer otáčania | 10,6 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,55:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,02:1 |
| 3. stupeň | 1,45:1 |
| 4. stupeň | 1,00:1 |
| 5. stupeň | 0,71:1 |
| 6. stupeň | 0,60:1 |
| Spiatočka | 3,89:1 |
| Rozvodovka | 4,33:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 18 · nemá 8
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 15 · nemá 6
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Poplašné zariadenie
Interiérmá 25 · nemá 4
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | áno |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 5/2016) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno (od 5/2016) |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 20.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Mazda 3 (2016 – 2019)
- SkyActiv-D · nafta · 110 kW (150 k) · 8 verzií
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 GT-M6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 GT-M6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease GT6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease GT6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease+6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Mazda 3 SkyActiv-D 2.2 150 Skylease+6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- SkyActiv-G · benzín · 74 kW (100 k) · 16 verzií
- Mazda 3 SkyActiv-G 1.5 100 S6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 1.5 100 TS6 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M Line6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease GT6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease GT6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease+6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 Skylease+6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 TS6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 TS6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 TS+6 rýchl., automatická88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 TS+6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 165 GT-M6 rýchl., manuálna121 kW165 k
Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M – o aute
Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M, vyrábaná od decembra 2016 do januára 2019, predstavuje skutočný vrchol kombinácie štýlu, výkonu a efektivity. Tento model sa vyznačuje moderným dizajnom, ktorý je typický pre značku Mazda a odráža jej filozofiu „Kodo – Soul of Motion“. Karoséria je elegantná, aerodynamická a pôsobí veľmi dynamicky, čo z neho robí atraktívny automobil pre široké spektrum vodičov.
Pod kapotou sa nachádza motor SkyActiv-G 2.0, ktorý ponúka výkon 88 kW (120 hp). Tento benzínový motor je navrhnutý tak, aby poskytoval optimálny výkon pri nízkej spotrebe paliva, čo je v súlade s ekologickými trendmi súčasnosti. Motor je spojený so 6-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje hladké a rýchle radenie prevodových stupňov. Vďaka tejto kombinácii je Mazda 3 schopná dosiahnuť veľmi dobrú dynamiku jazdy a zároveň si udržať nízku spotrebu paliva, čo ocenia najmä vodiči, ktorí často cestujú na dlhé vzdialenosti.
Interiér Mazdy 3 GT-M je navrhnutý s dôrazom na komfort a praktickosť. Použité materiály sú kvalitné a príjemné na dotyk, čím sa vytvára príjemná atmosféra počas jazdy. V kabíne sa nachádza množstvo moderných technológií, vrátane infotainment systému, ktorý je intuitívny a ľahko ovládateľný. Všetky ovládacie prvky sú logicky usporiadané, čo zabezpečuje pohodlné a bezpečné ovládanie vozidla.
Bezpečnostné prvky sú ďalším veľkým plusom tohto modelu. Mazda 3 GT-M je vybavená rôznymi asistenčnými systémami, ktoré zvyšujú úroveň bezpečnosti počas jazdy. Medzi najvýznamnejšie patrí systém varovania pred kolíziou, asistent pre udržiavanie jazdného pruhu a ďalšie pokročilé technológie, ktoré robia jazdu bezpečnejšou a pohodlnejšou.
Celkovo, Mazda 3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M je vozidlo, ktoré kombinuje estetiku, výkon, komfort a moderné technológie, čím sa stáva výnimočnou voľbou v segmente kompaktných automobilov. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a štýlové auto s bohatou výbavou a skvelými jazdnými vlastnosťami.







