Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180
vyrábané júl 2019 – dosiaľ · štvordverová, sedan · 6 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | júl 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 132 kW (180 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 132 |
| Maximálny výkon (k) | 180 |
| Max. krútiaci moment | 224 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 83,5 x 91,2 mm |
| Kompresný pomer | 16,3 :1 |
| Max. výkon | 132 kW (180 k) |
| Výkon (kW) | 132 |
| Výkon (k) | 180 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 224 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3000 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 51 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 216 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 8,6 s |
| Monitor spotreby | 6,9 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 117 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)7
| Nízka spotreba | 7,9 l/100 km |
|---|---|
| Stredná spotreba | 5,7 l/100 km |
| Vysoká spotreba | 5,2 l/100 km |
| Veľmi vysoká spotreba | 6,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,0 l/100 km |
| Emisie CO2 | 136 g/km |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4660 mm |
|---|---|
| Šírka | 1795 mm |
| Výška | 1435 mm |
| Rázvor | 2725 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1570 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1580 mm |
| Svetlá výška | 158 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1326 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 622 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1948 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 600 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 444 – 1132 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 765 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 860 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 910 – 980 mm |
| Dĺžka predného operadla | 640 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 545 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 870 mm |
| Zadná svetlá výška | 890 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 740 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 430 mm |
| Výška zadného sedadla | 355 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1380 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 295 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 265 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,55:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,02:1 |
| 3. stupeň | 1,35:1 |
| 4. stupeň | 1,00:1 |
| 5. stupeň | 0,75:1 |
| 6. stupeň | 0,60:1 |
| Spiatočka | 3,05:1 |
| Rozvodovka | 4,10:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.400 ot./min |
Bezpečnosťmá 21 · nemá 5
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Obmedzený sklzový diferenciál, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 21 · nemá 8
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním
Komfortmá 10 · nemá 4
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 20.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Mazda 3 Sedan (od 2019)
- SkyActiv-D · nafta · 85 kW (116 k) · 4 verzie
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-D 1.8 1166 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-D 1.8 1166 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-D 1.8 116 Comfort6 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-D 1.8 116 Comfort6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- SkyActiv-G · benzín · 90 kW (122 k) · 6 verzií
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 1226 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 1226 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 122 Comfort6 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 122 Comfort6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 122 Luxury6 rýchl., automatická90 kW122 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-G 2.0 122 Luxury6 rýchl., manuálna90 kW122 k
- SkyActiv-X · benzín · 132 kW (180 k) · 6 verzií
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 1806 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 1806 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 Comfort6 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 Comfort6 rýchl., manuálna132 kW180 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 Luxury6 rýchl., automatická132 kW180 k
- Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 Luxury6 rýchl., manuálna132 kW180 k
Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 – o aute
Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 je moderné a elegantné vozidlo, ktoré kombinuje štýlový dizajn, pokročilé technológie a vynikajúce jazdné vlastnosti. Tento model, vyrábaný od júla 2019, patrí medzi najnovšie prírastky v portfóliu značky Mazda a zaujme nielen svojim vonkajším vzhľadom, ale aj inovatívnym motorom.
Pod kapotou sa nachádza revolučný motor SkyActiv-X s objemom 2.0 litra, ktorý produkuje výkon 132 kW, čo zodpovedá približne 180 konským silám. Tento motor je známy svojou unikátnou technológiou spaľovania, ktorá kombinuje výhody benzínových a naftových motorov. Tento prístup zabezpečuje nielen vyšší výkon, ale aj efektívnejšiu spotrebu paliva a nižšie emisie CO2, čo je v súlade so súčasnými trendmi v oblasti ekologickej mobility.
Mazda 3 Sedan SkyActiv-X je vybavená 6-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle radenie prevodových stupňov. Vďaka tomu sa vodič môže sústrediť na jazdu a vychutnávať si dynamický výkon vozidla. Jazdné vlastnosti sú vynikajúce, pričom auto reaguje presne na pokyny vodiča a ponúka stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach.
Dizajn Mazdy 3 Sedan je charakteristický elegantnými líniami a športovým vzhľadom. Predná časť s výraznou mriežkou a štíhlymi svetlometmi dodáva autu agresívny vzhľad, zatiaľ čo zadná časť s modernými LED svetlami a aerodynamickými tvarmi pôsobí veľmi atraktívne. Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na kvalitu a komfort, pričom používané materiály sú na vysokej úrovni. Vodič a pasažieri si môžu užívať komfortné sedadlá a moderné technológie, ako je infotainment systém s dotykovým displejom, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie zábavného systému a navigácie.
Mazda 3 Sedan SkyActiv-X 2.0 180 je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, efektivity a luxusu. S týmto autom sa môžete tešiť na každú jazdu, či už ide o každodenné dochádzanie do práce, alebo víkendové výlety. Moderné bezpečnostné prvky, ako je adaptívny tempomat, systém udržiavania v jazdnom pruhu a množstvo ďalších asistenčných systémov robia z tohto modelu nielen atraktívne, ale aj veľmi bezpečné vozidlo.






