Mini Clubman Cooper S ALL4
vyrábané júl 2019 – dosiaľ · päťdverová, kombi · 8 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | júl 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 141 kW (192 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 141 |
| Maximálny výkon (k) | 192 |
| Max. krútiaci moment | 280 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,0 x 94,6 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 141 kW (192 k) |
| Výkon (kW) | 141 |
| Výkon (k) | 192 |
| Otáčky pri max. výkone | 4700 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 280 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1250 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 48 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 225 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 7,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 6,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 146 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 6,2 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 154 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4266 mm |
|---|---|
| Šírka | 1800 mm |
| Výška | 1441 mm |
| Rázvor | 2670 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1561 mm |
| Svetlá výška | 141 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1475 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 565 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2040 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1060 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1020 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 360 – 1250 l |
|---|
Vnútorné rozmery1
| Predná vstupná výška | 530 mm |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/45 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/45 R17 |
| Polomer otáčania | 11,3 m |
Prevodovka11
| 1. stupeň | 5,25:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 3,03:1 |
| 3. stupeň | 1,95:1 |
| 4. stupeň | 1,46:1 |
| 5. stupeň | 1,22:1 |
| 6. stupeň | 1,00:1 |
| 7. stupeň | 0,81:1 |
| 8. stupeň | 0,67:1 |
| Spiatočka | 4,02:1 |
| Rozvodovka | 3,20:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.150 ot./min |
Bezpečnosťmá 16 · nemá 10
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné) |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | nie |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | nie |
| Systém varovania pred kolíziou | nie |
Nemá / neuvádza sa (10)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | nie |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 22 · nemá 7
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | za príplatok |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | nie |
| Lampa(y) na čítanie | nie |
| Osvetlené make-up zrkadlo | nie |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 7/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Navigácia
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | za príplatok |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Ovládanie teploty vľavo/vpravo
Servis a záruka3
| Servis | 10.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Mini Clubman (od 2019)
- Cooper · benzín · 100 kW (136 k) · 4 verzie
- Mini Clubman Cooper6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Mini Clubman Cooper6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Mini Clubman Cooper Business Edition6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Mini Clubman Cooper Business Edition6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Cooper · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Mini Clubman Cooper D6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mini Clubman Cooper D8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Mini Clubman Cooper D Business Edition6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mini Clubman Cooper D Business Edition8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Cooper · benzín · 141 kW (192 k) · 5 verzií
- Mini Clubman Cooper S6 rýchl., manuálna141 kW192 k
- Mini Clubman Cooper S8 rýchl., automatická141 kW192 k
- Mini Clubman Cooper S ALL48 rýchl., automatická141 kW192 k
- Mini Clubman Cooper S ALL4 Hammersmith Edition8 rýchl., automatická141 kW192 k
- Mini Clubman Cooper S Hammersmith Edition8 rýchl., automatická141 kW192 k
- Cooper · nafta · 140 kW (190 k) · 4 verzie
- Mini Clubman Cooper SD8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Mini Clubman Cooper SD ALL48 rýchl., automatická140 kW190 k
- Mini Clubman Cooper SD ALL4 Hammersmith Edition8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Mini Clubman Cooper SD Hammersmith Edition8 rýchl., automatická140 kW190 k
- JCW · benzín · 225 kW (306 k) · 1 verzia
- Mini Clubman JCW ALL48 rýchl., automatická225 kW306 k
- One · benzín · 75 kW (102 k) · 4 verzie
- Mini Clubman One6 rýchl., automatická75 kW102 k
- Mini Clubman One6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- Mini Clubman One Business Edition6 rýchl., automatická75 kW102 k
- Mini Clubman One Business Edition6 rýchl., manuálna75 kW102 k
- One · nafta · 85 kW (116 k) · 4 verzie
- Mini Clubman One D6 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mini Clubman One D6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Mini Clubman One D Business Edition6 rýchl., automatická85 kW116 k
- Mini Clubman One D Business Edition6 rýchl., manuálna85 kW116 k
Mini Clubman Cooper S ALL4 – o aute
Mini Clubman Cooper S ALL4 je výnimočný model, ktorý kombinuje ikonický dizajn značky Mini s praktickosťou a modernými technológiami. Od svojho uvedenia na trh v júli 2019 sa stal obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú štýlové, ale zároveň športové auto.
Tento model je poháňaný výkonným benzínovým motorom s výkonom 141 kW (192 hp), ktorý zaručuje dynamické jazdné vlastnosti a rýchlu akceleráciu. Motor je spojený s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulé a pohodlné radenie. Vďaka systému pohonu ALL4 je Mini Clubman Cooper S schopný efektívne prenášať výkon na všetky štyri kolesá, čo zvyšuje stabilitu a ovládateľnosť v rôznych jazdných podmienkach. Tento systém je obzvlášť výhodný pri jazde na klzkom alebo nerovnom teréne, kde poskytuje vodičovi väčšiu istotu.
Dizajn Mini Clubman Cooper S ALL4 je charakteristický svojimi výraznými líniami, širokou prednou maskou a typickými oválnymi svetlometmi, ktoré sú pre značku Mini typické. V zadnej časti sa nachádzajú dvojité otváracie dvere, ktoré poskytujú jednoduchý prístup do priestranného batožinového priestoru. Interiér je taktiež vynikajúco spracovaný, s kvalitnými materiálmi a modernými technológiami. Ovládací panel je intuitívny a ponúka množstvo funkcií, vrátane infotainment systému s dotykovým displejom, ktorý podporuje Apple CarPlay a Android Auto.
Bezpečnostné prvky sú na vysokej úrovni, pričom model ponúka množstvo asistenčných systémov, ako sú adaptívny tempomat, varovanie pred kolíziou a parkovacie senzory. Tieto prvky prispievajú k bezpečnejšiemu jazdeniu, čo je pre moderného vodiča nesmierne dôležité.
Mini Clubman Cooper S ALL4 je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú auto, ktoré ponúka kombináciu výkonu, komfortu a štýlového dizajnu. S jeho športovými jazdnými vlastnosťami a praktickými funkciami je skutočne univerzálny a vhodný na každodenné jazdenie, ako aj na víkendové dobrodružstvá. Tento model sa stáva symbolom moderného automobilizmu, kde sa spája tradícia s inováciami.







