Mitsubishi Outlander PHEV Intense+
vyrábané jún 2018 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · plynulá automatická · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | plynulá automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | jún 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | plugin hybrid |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 176 kW (240 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 176 |
| Maximálny výkon (k) | 240 |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2360 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 99 kW (135 k) |
| Výkon (kW) | 99 |
| Výkon (k) | 135 |
| Otáčky pri max. výkone | — |
| Max. krútiaci moment | 211 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | — |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 45 l |
Elektrický motor12
| Typ motora | synchrónny motor (pmsm) / permanentné magnety |
|---|---|
| Výkon | 120 kW (163 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 120 |
| Maximálny výkon (k) | 163 |
| Max. krútiaci moment | 332 N·m |
| Počet motorov | 2 |
| Typ batérie | lithium-ion |
| Kapacita batérie | 13,8 kwh |
| Napätie batérie | 300 v |
| Kapacita | 3 kW ac |
| Čas nabíjania | 05:03 |
| Rýchle nabíjanie | — |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 170 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | 1,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 40 g/km |
| Energetický štítok | A |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | 54 km |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 2,0 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 46 g/km |
| Batéria | 45 km |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4695 mm |
|---|---|
| Šírka | 1800 mm |
| Výška | 1703 mm |
| Rázvor | 2670 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1540 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1540 mm |
| Svetlá výška | 184 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1855 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 535 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2390 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 463 – 1613 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 740 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 870 – 1070 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 1020 – 1080 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 670 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1470 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 460 – 880 mm |
| Zadná svetlá výška | 980 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1470 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 294 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 302 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55 R18 |
| Polomer otáčania | 10,6 m |
Bezpečnosťmá 16 · nemá 10
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno (od 3/2019) |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent jazdných pruhov, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Posuvná / sklopná strecha | áno (elektrické) |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 22 · nemá 7
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 5 rokov, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Mitsubishi Outlander (od 2015)
- 2.0 ClearTec · benzín · 110 kW (150 k) · 9 verzií
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Business Edition 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Connect Pro 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Executive Edition 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Instyle 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Instyle 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Instyle+ 4WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Intense+ 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Limited 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.0 ClearTec Limited+ 2WDplynulá automatická110 kW150 k
- 2.2 DI-D · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D ClearTec Business Edition 2WD6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D ClearTec Connect Pro 2WD6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D ClearTec Executive Edition 4WD6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Instyle+ 4WD6 rýchl., automatická110 kW150 k
- PHEV · benzín · 149 kW (203 k) · 16 verzií
- Mitsubishi Outlander PHEV Business Editionplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Executive Editionplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Instyleplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Instyleplynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Instyle+plynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Intenseplynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Intense Splynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Intense+plynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Premiumplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Prestigeplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Prestige+plynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Pureplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Pureplynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV Pure+plynulá automatická176 kW240 k
- Mitsubishi Outlander PHEV S-Editionplynulá automatická149 kW203 k
- Mitsubishi Outlander PHEV S-Editionplynulá automatická176 kW240 k
Mitsubishi Outlander PHEV Intense+ – o aute
Mitsubishi Outlander PHEV Intense+ je moderný a výkonný hybridný SUV model, ktorý bol vyrábaný od júna 2018. Tento model sa vyznačuje kombináciou benzínového motora a elektrického pohonu, čo mu umožňuje dosiahnuť vynikajúcu efektivitu paliva a zníženie emisií. S výkonom 176 kW, čo zodpovedá približne 240 koní, ponúka Outlander PHEV Intense+ dostatok sily na jazdu v mestských oblastiach, ako aj na dlhšie vzdialenosti.
Jednou z hlavných predností tohto modelu je jeho plynulá automatická prevodovka, ktorá zabezpečuje hladké a bezproblémové radenie prevodových stupňov. To prispieva k pohodlnému jazdnému zážitku, pričom vodič môže sústrediť svoju pozornosť na cestu a okolie. Outlander PHEV Intense+ je navrhnutý tak, aby bol ideálny pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a priestranné vozidlo.
Interiér Outlanderu PHEV Intense+ je moderný a komfortný, s množstvom technológií, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť. Vozidlo je vybavené množstvom inovatívnych funkcií, vrátane infotainment systému s dotykovým displejom, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie navigácie, hudby a ďalších multimediálnych funkcií. K dispozícii sú aj pokročilé bezpečnostné systémy, ako je systém na monitorovanie slepého uhla, adaptívny tempomat a asistent pre udržiavanie jazdného pruhu, čo prispieva k vyššej úrovni ochrany pre vodiča a cestujúcich.
V oblasti výkonu a efektivity sa Mitsubishi Outlander PHEV Intense+ prezentuje ako líder v segmente hybridných SUV. S jeho kombinovaným pohonom, ktorý zahŕňa benzínový motor a elektrické motory, je možné dosiahnuť vynikajúcu spotrebu paliva a zároveň si užívať jazdu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Model ponúka aj možnosť čisto elektrickej jazdy na kratšie vzdialenosti, čo je ideálne pre mestské prostredia, kde je dôležité znižovať emisie.
Celkovo je Mitsubishi Outlander PHEV Intense+ vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderné, efektívne a priestranné vozidlo s množstvom technologických vymožeností. Jeho kombinácia výkonu, komfortu a ekologických výhod ho robí atraktívnym na trhu hybridných SUV.







