Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+
vyrábané júl 2010 – apríl 2013 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | júl 2010 |
| Ukončenie výroby | apríl 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 66 kW (90 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 66 |
| Maximálny výkon (k) | 90 |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 66 kW (90 k) |
| Výkon (kW) | 66 |
| Výkon (k) | 90 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 46 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 168 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,8 s |
| Monitor spotreby | 4,2 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,2 l/100 km |
| CO2 emisie | 110 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4100 mm |
|---|---|
| Šírka | 1690 mm |
| Výška | 1550 mm |
| Rázvor | 2600 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1470 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1460 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1140 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 475 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1615 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 900 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 510 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 50 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 50 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 280 – 1332 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 700 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 870 – 1070 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 630 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 540 mm |
| Predná vstupná výška | 580 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1370 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 730 – 970 mm |
| Zadná svetlá výška | 960 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 370 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1370 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | kotúčové |
| Zadné brzdy | bubnové |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/55 R16 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka7
| 1. stupeň | 3,36:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,86:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,97:1 |
| 5. stupeň | 0,74:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,87:1 |
Bezpečnosťmá 7 · nemá 19
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
Nemá / neuvádza sa (19)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 15 · nemá 14
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 20.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Nissan Note (2009 – 2013)
- 1.4 Acenta · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Acenta5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.4 Connect · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Connect Edition5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.4 Life · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Life5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.4 Life+ · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Life+5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.4 Nickelodeon · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Nickelodeon5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.4 Visia · benzín · 65 kW (88 k) · 1 verzia
- Nissan Note 1.4 Visia5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- 1.5 dCi · nafta · 78 kW (106 k) · 8 verzií
- Nissan Note 1.5 dCi 106 Acenta6 rýchl., manuálna78 kW106 k
- Nissan Note 1.5 dCi 106 Life6 rýchl., manuálna78 kW106 k
- Nissan Note 1.5 dCi 106 Tekna6 rýchl., manuálna78 kW106 k
- Nissan Note 1.5 dCi 90 Connect Edition6 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+6 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Nissan Note 1.5 dCi 90 Nickelodeon6 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Nissan Note 1.5 dCi 90 Tekna6 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Nissan Note 1.5 dCi 90 Visia6 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 1.6 Acenta · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Acenta4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Acenta5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.6 Connect · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Connect Edition4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Connect Edition5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.6 Life · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Life4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Life5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.6 Life+ · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Life+4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Life+5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.6 Nickelodeon · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Nickelodeon4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Nickelodeon5 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.6 Tekna · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Nissan Note 1.6 Tekna4 rýchl., automatická81 kW110 k
- Nissan Note 1.6 Tekna5 rýchl., manuálna81 kW110 k
Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+ – o aute
Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+ je praktický a efektívny hatchback, ktorý bol vyrábaný od júla 2010 až do apríla 2013. Tento model je vybavený naftovým motorom s objemom 1.5 litra, ktorý poskytuje výkon 66 kW (90 hp). Motor je známy svojou účinnosťou a spoľahlivosťou, čo z neho robí ideálny výber pre tých, ktorí hľadajú ekonomické a ekologické vozidlo.
Jednou z hlavných predností Nissanu Note je jeho priestranný interiér, ktorý ponúka dostatok miesta pre pasažierov aj batožinu. V porovnaní s inými vozidlami v tejto triede sa Note vyznačuje výnimočnou variabilitou priestoru, čo umožňuje pohodlné cestovanie a manipuláciu s nákladom. Svojou kompaktnou veľkosťou je skvelým mestským autom, zatiaľ čo dostatočný priestor v kabíne ho predurčuje aj na dlhšie cesty.
Model Life+ je vybavený množstvom komfortných a praktických prvkov, ktoré zvyšujú pohodlie jazdy. Medzi najvýznamnejšie patrí klimatizácia, elektricky ovládané okná a zrkadlá, ako aj kvalitný audiosystém. Bezpečnostné prvky, ako sú airbagy, ABS a ESP, zaisťujú vysokú úroveň ochrany pre všetkých cestujúcich.
S manuálnou šesťstupňovou prevodovkou sa Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+ vyznačuje výborným prejazdom a akceleráciou, pričom spotreba paliva je na veľmi prijateľnej úrovni. V kombinovanom cykle sa pohybuje okolo 4,5 litra na 100 km, čo je v súlade s dnešnými trendmi úspory paliva. Táto efektívnosť robí z Nissanu Note skvelú voľbu pre tých, ktorí denne cestujú po meste alebo na dlhšie vzdialenosti.
Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+ sa tiež vyznačuje atraktívnym dizajnom, ktorý kombinuje moderné prvky s praktickosťou. Jeho oblé línie a kompaktné rozmery ho robia vizuálne príťažlivým, zatiaľ čo široká škála farieb ponúka osobný dotyk pre každého majiteľa.
Celkovo je Nissan Note 1.5 dCi 90 Life+ výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé, úsporné a priestranné auto, ktoré dokáže splniť potreby modernej rodiny alebo jednotlivca. S jeho kombinovanou výhodou efektivity, komfortu a bezpečnosti je tento model skutočne atraktívnym lídrom v segmente malých hatchbackov.







