Nissan Primera 2.0 Acenta hatchback
vyrábané august 2004 – marec 2006 · päťdverová, hatchback · plynulá automatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | plynulá automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | august 2004 |
| Ukončenie výroby | marec 2006 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 103 kW (140 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 103 |
| Maximálny výkon (k) | 140 |
| Max. krútiaci moment | 192 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 89,0 x 80,3 mm |
| Kompresný pomer | 9,9 :1 |
| Max. výkon | 103 kW (140 k) |
| Výkon (kW) | 103 |
| Výkon (k) | 140 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 192 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 62 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 209 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,1 s |
| Monitor spotreby | 10,8 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 11,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 7,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 209 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4567 mm |
|---|---|
| Šírka | 1760 mm |
| Výška | 1482 mm |
| Rázvor | 2680 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1528 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1534 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1334 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 576 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1910 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina3
| Kapacita batožinového priestoru | 450 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 970 mm / 1670 |
| Výška prahu zdvihu | 700 mm |
Vnútorné rozmery10
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1090 mm |
|---|---|
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1455 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 – 890 mm |
| Zadná svetlá výška | 900 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 640 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 330 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1435 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60HR16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60HR16 |
| Polomer otáčania | 11,2 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 2,33:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,56:1 |
| 3. stupeň | 1,17:1 |
| 4. stupeň | 0,90:1 |
| 5. stupeň | 0,70:1 |
| 6. stupeň | 0,51:1 |
| Spiatočka | 1,59:1 |
| Rozvodovka | 5,47:1 |
Bezpečnosťmá 8 · nemá 18
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (18)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Nissan Primera hatchback (2004 – 2008)
- 1.8 Acenta · benzín · 85 kW (116 k) · 1 verzia
- Nissan Primera 1.8 Acenta5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.8 Business · benzín · 85 kW (116 k) · 1 verzia
- Nissan Primera 1.8 Business Edition5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.8 Selection · benzín · 85 kW (116 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 1.8 Selection4 rýchl., automatická85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Selection5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.8 Visia · benzín · 85 kW (116 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 1.8 Visia4 rýchl., automatická85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Visia5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.9 dCi · nafta · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 1.9 dCi Acenta6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Nissan Primera 1.9 dCi Visia6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 2.0 Acenta · benzín · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.0 Acenta6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Acentaplynulá automatická103 kW140 k
- 2.0 Business · benzín · 103 kW (140 k) · 4 verzie
- Nissan Primera 2.0 Business Edition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Business Editionplynulá automatická103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Business Tekna Pack6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Business Tekna Packplynulá automatická103 kW140 k
- 2.0 Tekna · benzín · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.0 Tekna Pack6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Tekna Packplynulá automatická103 kW140 k
- 2.2 dCi · nafta · 102 kW (138 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.2 dCi Acenta6 rýchl., manuálna102 kW138 k
- Nissan Primera 2.2 dCi Tekna Pack6 rýchl., manuálna102 kW138 k
Nissan Primera 2.0 Acenta hatchback – o aute
Nissan Primera 2.0 Acenta, vyrábaný od augusta 2004 do marca 2006, je elegantný a spoľahlivý automobil, ktorý patrí do strednej triedy. Tento model je známy svojím vyváženým dizajnom, pohodlným interiérom a výkonovým motorom, ktorý poskytuje výnimočný zážitok z jazdy. Pod kapotou sa nachádza benzínový motor s objemom 2,0 litra, ktorý vyvinie výkon 103 kW, čo zodpovedá približne 140 konským silám. Tento motor je známy svojou dynamikou a schopnosťou plynule reagovať na akceleráciu.
Jedným z hlavných predností modelu Primera Acenta je jeho plynulá automatická prevodovka, ktorá zabezpečuje komfortnú jazdu bez námahy. Vďaka automatickému prevodovému systému sa vodič nemusí zaoberať manuálnym radením, čo je ideálne pre mestské jazdenie a dlhšie cesty. Prevody sú plynulé a rýchle, čo prispieva k celkovému pohodliu a znižuje únavu počas dlhších jázd.
Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dostatočnú oporu aj pri dlhších cestách. K dispozícii je dostatok miesta pre všetkých pasažierov, čo robí z modelu Primera Acenta ideálny automobil pre rodiny alebo pre tých, ktorí často cestujú s priateľmi. Palubná doska je prehľadná a intuitívne usporiadaná, čo uľahčuje ovládanie rôznych funkcií vozidla.
Bezpečnostné prvky sú ďalším dôležitým aspektom tohto modelu. Nissan Primera Acenta je vybavený množstvom pokročilých bezpečnostných technológií, ako sú airbagy, ABS a elektronický rozdeľovač brzdnej sily. To všetko prispieva k zvýšenej ochrane pasažierov a k celkovému pocitu bezpečia počas jazdy.
Z hľadiska spotreby paliva sa model Primera 2.0 Acenta pohybuje na rozumnej úrovni, čo je ďalším plusom pre tých, ktorí hľadajú efektívny automobil na každodenné používanie. Celkovo je Nissan Primera 2.0 Acenta kombináciou komfortu, výkonu a bezpečnosti, ktorá dokáže splniť očakávania širokého spektra vodičov. Je to auto, ktoré ponúka dobrú hodnotu za peniaze a môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a štýlový automobil.







