Nissan Primera 2.0 Acenta sedan
vyrábané marec 2002 – august 2004 · štvordverová, sedan · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | marec 2002 |
| Ukončenie výroby | august 2004 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 103 kW (140 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 103 |
| Maximálny výkon (k) | 140 |
| Max. krútiaci moment | 192 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1998 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 89,0 x 80,3 mm |
| Kompresný pomer | 9,9 :1 |
| Max. výkon | 103 kW (140 k) |
| Výkon (kW) | 103 |
| Výkon (k) | 140 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 192 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 62 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 200 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,6 s |
| Monitor spotreby | 9,2 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 11,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 208 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4567 mm |
|---|---|
| Šírka | 1760 mm |
| Výška | 1482 mm |
| Rázvor | 2680 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1528 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1534 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1315 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 595 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1910 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina3
| Kapacita batožinového priestoru | 450 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 970 mm / 1670 |
| Výška prahu zdvihu | 690 mm |
Vnútorné rozmery10
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1090 mm |
|---|---|
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 – 860 mm |
| Zadná svetlá výška | 910 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 620 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1420 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60HR16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60HR16 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,15:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,94:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,06:1 |
| 5. stupeň | 0,81:1 |
| 6. stupeň | 0,67:1 |
| Spiatočka | 3,00:1 |
| Rozvodovka | 4,75:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.100 ot./min |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (17)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | áno (od 1/2004) |
Nemá / neuvádza sa (9)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Nissan Primera sedan (2002 – 2004)
- 1.6 · benzín · 80 kW (109 k) · 1 verzia
- Nissan Primera 1.65 rýchl., manuálna80 kW109 k
- 1.6 Visia · benzín · 80 kW (109 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 1.6 Visia5 rýchl., manuálna80 kW109 k
- Nissan Primera 1.6 Visia Vision5 rýchl., manuálna80 kW109 k
- 1.8 Acenta · benzín · 85 kW (116 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 1.8 Acenta4 rýchl., automatická85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Acenta5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.8 Tekna · benzín · 85 kW (116 k) · 1 verzia
- Nissan Primera 1.8 Tekna5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.8 Visia · benzín · 85 kW (116 k) · 4 verzie
- Nissan Primera 1.8 Visia4 rýchl., automatická85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Visia5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Visia Vision4 rýchl., automatická85 kW116 k
- Nissan Primera 1.8 Visia Vision5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 1.9 dCi · nafta · 88 kW (120 k) · 4 verzie
- Nissan Primera 1.9 dCi Acenta6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Nissan Primera 1.9 dCi Tekna6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Nissan Primera 1.9 dCi Visia6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Nissan Primera 1.9 dCi Visia Vision6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 2.0 Acenta · benzín · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.0 Acenta6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Acentaplynulá automatická103 kW140 k
- 2.0 Tekna · benzín · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.0 Tekna6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Teknaplynulá automatická103 kW140 k
- 2.0 Visia · benzín · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.0 Visia6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Nissan Primera 2.0 Visiaplynulá automatická103 kW140 k
- 2.2 dCi · nafta · 102 kW (138 k) · 2 verzie
- Nissan Primera 2.2 dCi Acenta6 rýchl., manuálna102 kW138 k
- Nissan Primera 2.2 dCi Tekna6 rýchl., manuálna102 kW138 k
- 2.2 DCT · nafta · 93 kW (126 k) · 3 verzie
- Nissan Primera 2.2 DCT Acenta6 rýchl., manuálna93 kW126 k
- Nissan Primera 2.2 DCT Tekna6 rýchl., manuálna93 kW126 k
- Nissan Primera 2.2 DCT Visia6 rýchl., manuálna93 kW126 k
Nissan Primera 2.0 Acenta sedan – o aute
Nissan Primera 2.0 Acenta, vyrobený v rokoch 2002 až 2004, je automobil, ktorý sa vyníma svojím elegantným dizajnom a skvelými jazdnými vlastnosťami. Tento model je súčasťou druhej generácie modelu Primera, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na komfort a praktickosť. S motorom s výkonom 103 kW (140 hp) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa tento automobil stáva obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu a efektivity.
Nissan Primera 2.0 Acenta je vybavený benzínovým motorom, ktorý ponúka dynamický výkon a plynulé zrýchlenie. Motor je známy svojou spoľahlivosťou a nízkou spotrebou paliva, čo je výhodou pre tých, ktorí často jazdia na dlhé vzdialenosti. S 6-stupňovou manuálnou prevodovkou má vodič možnosť presne ovládať výkon motora, čo prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy. Tento typ prevodovky je ideálny pre motoristov, ktorí uprednostňujú aktívne zapojenie sa do jazdy a chcú mať plnú kontrolu nad vozidlom.
Exteriér Nissanu Primera 2.0 Acenta sa vyznačuje moderným a aerodynamickým vzhľadom. Čisté línie a elegantné krivky robia z tohto vozidla atraktívny model, ktorý sa nielen dobre riadi, ale aj dobre vyzerá na ceste. Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktičnosť. Miestnosť pre cestujúcich je dostatočne priestranná, čo zaručuje pohodlné sedenie aj na dlhších cestách. Kvalitné materiály a precízne spracovanie prispievajú k príjemnej atmosfére vo vnútri vozidla.
Bezpečnosť je pre Nissan dôležitá, a preto je model Primera 2.0 Acenta vybavený množstvom bezpečnostných funkcií. Tieto funkcie zahŕňajú airbagy, ABS a systém kontroly trakcie, čo poskytuje vodičovi a cestujúcim potrebnú ochranu počas jazdy. V kombinácii s dobrými jazdnými vlastnosťami a stabilitou na ceste, tento model ponúka vysokú úroveň bezpečnosti.
Celkovo je Nissan Primera 2.0 Acenta z rokov 2002 až 2004 skvelým autom pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a pohodlné vozidlo s dobrým výkonom a moderným dizajnom. Je to automobil, ktorý dokáže splniť očakávania širokého spektra motoristov, od rodín po jednotlivcov, ktorí si cenia kvalitu a komfort.







