Opel Insignia 1.4 Turbo Edition hatchback
vyrábané jún 2013 – marec 2017 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | jún 2013 |
| Ukončenie výroby | marec 2017 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 103 kW (140 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 103 |
| Maximálny výkon (k) | 140 |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1364 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 72,5 x 82,6 mm |
| Kompresný pomer | 9,5 :1 |
| Max. výkon | 103 kW (140 k) |
| Výkon (kW) | 103 |
| Výkon (k) | 140 |
| Otáčky pri max. výkone | 4900 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1850 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 70 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 205 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,0 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,3 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 124 g/km |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4842 mm |
|---|---|
| Šírka | 1858 mm |
| Výška | 1484 mm |
| Rázvor | 2737 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1585 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1588 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1403 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 662 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2065 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1030 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1070 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1250 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 730 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 85 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 530 – 1470 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 745 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 910 – 1160 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 945 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 600 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 560 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1500 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 600 – 880 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 735 mm |
| Zadná svetlá výška | 910 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 610 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 490 mm |
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55 R17 |
| Polomer otáčania | 10,9 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 4,27:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,35:1 |
| 3. stupeň | 1,48:1 |
| 4. stupeň | 1,07:1 |
| 5. stupeň | 0,88:1 |
| 6. stupeň | 0,74:1 |
| Spiatočka | 3,82:1 |
| Rozvodovka | 4,18:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.900 ot./min |
Bezpečnosťmá 17 · nemá 9
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | nie |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | nie |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | nie |
Nemá / neuvádza sa (9)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | nie |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | nie |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Strešné lyžiny, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, LED svetlomety
Interiérmá 25 · nemá 4
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | nie |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | nie |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | nie |
| Parkovací automat | nie |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Opel Insignia hatchback (2013 – 2017)
- 1.4 Turbo · benzín · 103 kW (140 k) · 9 verzií
- Opel Insignia 1.4 Turbo Bi-Fuel Business+6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Bi-Fuel Cosmo6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Bi-Fuel Edition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Bi-Fuel Innovation6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Business Executive6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Business+6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Cosmo6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Edition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 1.4 Turbo Innovation6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- 1.6 CDTI · nafta · 100 kW (136 k) · 10 verzií
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Business Executive6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Business Executive6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Business+6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Business+6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Cosmo6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Cosmo6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Edition6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Edition6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Innovation6 rýchl., automatická100 kW136 k
- Opel Insignia 1.6 CDTI 136hp Innovation6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- 1.6 Turbo · benzín · 125 kW (170 k) · 10 verzií
- Opel Insignia 1.6 Turbo Business Executive6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Business Executive6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Business+6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Business+6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Cosmo6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Cosmo6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Edition6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Edition6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Innovation6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 1.6 Turbo Innovation6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- 2.0 CDTI · nafta · 88 kW (120 k) · 16 verzií
- Opel Insignia 2.0 CDTI 120hp Business+6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 120hp Cosmo6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 120hp Edition6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 130hp Cosmo6 rýchl., automatická96 kW130 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 130hp Edition6 rýchl., automatická96 kW130 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 140hp Business+6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 140hp Cosmo6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 140hp Edition6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Business Executive6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Business Executive6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Cosmo6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Cosmo6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Innovation6 rýchl., automatická125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI 170hp Innovation6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI Bi-Turbo 4x4 Cosmo6 rýchl., automatická143 kW195 k
- Opel Insignia 2.0 CDTI Bi-Turbo Cosmo6 rýchl., manuálna143 kW195 k
- 2.0 Turbo · benzín · 184 kW (250 k) · 4 verzie
- Opel Insignia 2.0 Turbo 250hp 4x4 Cosmo6 rýchl., automatická184 kW250 k
- Opel Insignia 2.0 Turbo 250hp 4x4 Cosmo6 rýchl., manuálna184 kW250 k
- Opel Insignia 2.0 Turbo 250hp Innovation6 rýchl., automatická184 kW250 k
- Opel Insignia 2.0 Turbo 250hp Innovation6 rýchl., manuálna184 kW250 k
- 2.8 V6 · benzín · 239 kW (325 k) · 2 verzie
- Opel Insignia 2.8 V6 Turbo 4x4 OPC6 rýchl., automatická239 kW325 k
- Opel Insignia 2.8 V6 Turbo 4x4 OPC6 rýchl., manuálna239 kW325 k
Opel Insignia 1.4 Turbo Edition hatchback – o aute
Opel Insignia 1.4 Turbo Edition je automobil, ktorý bol vyrábaný od júna 2013 do marca 2017. Tento model patrí do strednej triedy a je známy svojou kombináciou moderného dizajnu, komfortu a výkonu. S motorom s objemom 1.4 litra a výkonom 103 kW (140 hp) ponúka Insignia dostatočnú dynamiku, pričom sa snaží o efektívne využitie paliva.
Jedným z hlavných rysov tohto modelu je jeho turbo motor, ktorý zabezpečuje rýchlu akceleráciu a plynulú jazdu. Vďaka 6-stupňovej manuálnej prevodovke má vodič plnú kontrolu nad vozidlom a môže si prispôsobiť jazdu podľa svojich preferencií. Tento typ prevodovky je obľúbený medzi vodičmi, ktorí preferujú aktívne zapojenie do jazdy a chcú mať väčšiu kontrolu nad výkonom motora.
Dizajn Opel Insignia 1.4 Turbo Edition je elegantný a moderný, pričom sa vyznačuje hladkými líniami a aerodynamickými tvarmi, čo prispieva k zníženiu odporu vzduchu a zvyšuje efektivitu paliva. Interiér vozidla je priestranný a komfortný, s kvalitnými materiálmi, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dobrú oporu počas dlhších jázd.
Tento model je vybavený množstvom moderných technológií, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie. Medzi ne patrí napríklad pokročilý systém infotainmentu, ktorý umožňuje pripojenie smartfónov a ovládanie rôznych funkcií vozidla cez dotykový displej. Rovnako je tu aj množstvo asistenčných systémov, ako je ABS, ESP a rôzne senzory, ktoré pomáhajú vodičovi v náročných situáciách.
Opel Insignia 1.4 Turbo Edition je tiež známy svojou spoľahlivosťou a nízkymi nákladmi na údržbu, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre rodiny, ale aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú pohodlné a praktické vozidlo. S kombinovanou spotrebou paliva, ktorá je relatívne nízka, je Insignia vhodná aj na dlhšie cesty bez častého zastavovania na čerpacích staniciach. Týmto spôsobom ponúka ideálnu rovnováhu medzi výkonom a hospodárnosťou, čo robí z tohto modelu veľmi atraktívnu voľbu na trhu.







