Renault Clio TCE 100 Selection Business Sport päťdverový hatchback
vyrábané máj 2009 – január 2011 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | máj 2009 |
| Ukončenie výroby | január 2011 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 74 kW (100 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 100 |
| Max. krútiaci moment | 145 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1149 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 69,0 x 76,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 74 kW (100 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 100 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 145 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 184 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,0 s |
| Monitor spotreby | 6,6 l/100 km (7) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 137 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4027 mm |
|---|---|
| Šírka | 1707 mm |
| Výška | 1493 mm |
| Rázvor | 2575 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1472 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1470 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1065 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 515 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1580 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1200 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 535 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina4
| Kapacita batožinového priestoru | 288 – 1038 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 640 mm / 1380 |
| Šírka min/max | 1030 mm / - |
| Výška prahu zdvihu | 700 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1105 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 965 – 1015 mm |
| Dĺžka predného operadla | 615 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 560 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1390 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 810 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 mm |
| Zadná svetlá výška | 940 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 570 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 380 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1380 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 260 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/60 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/60 R15 |
| Polomer otáčania | 10,3 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,82:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,88:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.350 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Senzor tlaku v pneumatikách | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 18 · nemá 11
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Clio päťdverový hatchback (2009 – 2013)
- 1.2 16V · benzín · 55 kW (75 k) · 8 verzií
- Renault Clio 1.2 16V 75 20th Anniversary5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Collection5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Selection Business5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio 1.2 16V 75 Special Line5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 76 kW (105 k) · 15 verzií
- Renault Clio 1.5 dCi 105 Selection Business Sport6 rýchl., manuálna76 kW105 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 20th Anniversary5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 Collection5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO 20th Anniversary5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Authentique5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Authentique5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Collection5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Collection5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Night & Day5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Night & Day5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 ECO Parisienne5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 Expression5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 Selection Business5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio 1.5 dCi 85 Selection Business Sport5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- 1.6 16V · benzín · 82 kW (110 k) · 6 verzií
- Renault Clio 1.6 16V 110 20th Anniversary4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio 1.6 16V 110 Dynamique4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio 1.6 16V 110 Night & Day4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio 1.6 16V 128 20th Anniversary6 rýchl., manuálna94 kW128 k
- Renault Clio 1.6 16V 128 Dynamique6 rýchl., manuálna94 kW128 k
- Renault Clio 1.6 16V 128 GT6 rýchl., manuálna94 kW128 k
- TCE · benzín · 74 kW (100 k) · 10 verzií
- Renault Clio TCE 100 20th Anniversary5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Collection5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 S5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Selection Business5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Selection Business Sport5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio TCE 100 Special Line5 rýchl., manuálna74 kW100 k
Renault Clio TCE 100 Selection Business Sport päťdverový hatchback – o aute
Renault Clio TCE 100 Selection Business Sport je kompaktný automobil, ktorý bol vyrábaný v období od roku 2009 do 2013. Tento model patrí do obľúbenej generácie Clio, ktorá si získala srdcia mnohých motoristov vďaka svojmu štýlovému dizajnu, praktickým vlastnostiam a výbornej jazdnej dynamike. Clio TCE 100 je vybavené benzínovým motorom s výkonom 74 kW (100 hp), čo mu umožňuje poskytovať dostatočný výkon pre každodenné jazdenie, či už v mestských podmienkach alebo na diaľnici.
Jednou z hlavných predností tohto modelu je jeho kompaktná veľkosť, ktorá z neho robí ideálne vozidlo pre mestský život. S jeho obratnosťou a manévrovateľnosťou sa parkovanie v úzkych uličkách stáva oveľa jednoduchším. Renault Clio TCE 100 je tiež vybavené 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje vodičovi plne využiť potenciál motora, a to najmä v kombinácii s jeho nízkou hmotnosťou. Tým sa zvyšuje aj efektívnosť spotreby paliva, čo je ďalší dôležitý aspekt pre mnohých motoristov.
Interiér Clio je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Sedadlá sú dostatočne pohodlné aj na dlhšie jazdy a materiály použité v kabíne sú kvalitné a príjemné na dotyk. Dozadu sa zmestia aj pasažieri, hoci pri plnom obsadení môže byť priestor pre nohy obmedzený. K dispozícii je aj dostatočný batožinový priestor, ktorý zaisťuje flexibilitu pri prevoze nákladu.
Z hľadiska technológie ponúka Clio TCE 100 Selection Business Sport množstvo moderných funkcií, ako sú napríklad klimatizácia, rádio s CD prehrávačom a možnosť pripojenia externých zariadení. Tieto prvky prispievajú k príjemnej atmosfére vo vozidle a zvyšujú komfort počas jazdy.
Bezpečnostné prvky sú taktiež na vysokej úrovni. Model je vybavený viacerými airbagmi, ABS a ESP, čo zaisťuje vysokú úroveň ochrany pre vodiča a pasažierov. Renault Clio TCE 100 Selection Business Sport je teda skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé, úsporné a štýlové vozidlo, ktoré je ideálne na každodenné jazdenie v meste aj na dlhšie trasy. Je to auto, ktoré ponúka dobrú rovnováhu medzi výkonom a úsporou paliva, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre široké spektrum vodičov.







