Renault Clio Estate TCE 100 Expression
vyrábané máj 2009 – apríl 2010 · päťdverová, kombi · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, kombi |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | máj 2009 |
| Ukončenie výroby | apríl 2010 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 74 kW (100 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 74 |
| Maximálny výkon (k) | 100 |
| Max. krútiaci moment | 145 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1149 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 69,0 x 76,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 74 kW (100 k) |
| Výkon (kW) | 74 |
| Výkon (k) | 100 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 145 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 184 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,2 s |
| Monitor spotreby | 6,9 l/100 km (4) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,6 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 137 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4228 mm |
|---|---|
| Šírka | 1707 mm |
| Výška | 1513 mm |
| Rázvor | 2575 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1472 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1470 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1095 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 513 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1608 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1200 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 535 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 439 – 1277 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 890 – 1115 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 480 mm |
| Predná vstupná výška | 565 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1390 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 570 – 810 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 630 mm |
| Zadná svetlá výška | 945 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 575 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 430 mm |
| Výška zadného sedadla | 390 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1390 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 260 mm |
| Zadné brzdy | bubnové, 203 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/60 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/60 R15 |
| Polomer otáčania | 10,3 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,39:1 |
| 4. stupeň | 1,03:1 |
| 5. stupeň | 0,82:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,88:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.350 ot./min |
Bezpečnosťmá 10 · nemá 16
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | za príplatok |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | za príplatok |
| Senzor tlaku v pneumatikách | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (16)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 9 · nemá 12
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | nie |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Predné hmlové svetlá | nie |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (12)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 14 · nemá 15
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | nie |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
Nemá / neuvádza sa (15)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | za príplatok |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Clio Estate (2009 – 2013)
- 1.2 16V · benzín · 55 kW (75 k) · 8 verzií
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 20th Anniversary5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Authentique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Collection5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Dynamique5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Expression5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Night & Day5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Selection Business5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Renault Clio Estate 1.2 16V 75 Special Line5 rýchl., manuálna55 kW75 k
- 1.5 dCi · nafta · 76 kW (105 k) · 15 verzií
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 105 Selection Business Sport6 rýchl., manuálna76 kW105 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 20th Anniversary5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 20th Anniversary5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Authentique5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Authentique5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Collection5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Collection5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Dynamique5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 ECO Authentique5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 ECO Collection5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 ECO Night & Day5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Expression5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Night & Day5 rýchl., manuálna65 kW88 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Selection Business5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- Renault Clio Estate 1.5 dCi 85 Selection Business Sport5 rýchl., manuálna63 kW85 k
- 1.6 16V · benzín · 82 kW (110 k) · 5 verzií
- Renault Clio Estate 1.6 16V 110 20th Anniversary4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio Estate 1.6 16V 110 Dynamique4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio Estate 1.6 16V 110 Night & Day4 rýchl., automatická82 kW110 k
- Renault Clio Estate 1.6 16V 128 20th Anniversary6 rýchl., manuálna94 kW128 k
- Renault Clio Estate 1.6 16V 128 Dynamique6 rýchl., manuálna94 kW128 k
- TCE · benzín · 74 kW (100 k) · 9 verzií
- Renault Clio Estate TCE 100 20th Anniversary5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Authentique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Collection5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Dynamique5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Expression5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Night & Day5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Selection Business5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Selection Business Sport5 rýchl., manuálna74 kW100 k
- Renault Clio Estate TCE 100 Special Line5 rýchl., manuálna74 kW100 k
Renault Clio Estate TCE 100 Expression – o aute
Renault Clio Estate TCE 100 Expression, vyrábaný v rokoch 2009 až 2013, je praktický a štýlový automobil, ktorý kombinuje kompaktné rozmery s rozšíreným priestorom pre prepravu. Tento model patrí do kategórie kombi, čo znamená, že ponúka väčší batožinový priestor v porovnaní s bežnými hatchbackmi. S dĺžkou približne 4,5 metra a šírkou 1,8 metra sa Clio Estate vyznačuje kompaktnými rozmermi, ktoré sú ideálne na mestské jazdenie, no zároveň poskytujú dostatok miesta na dlhšie cesty.
Pod kapotou sa nachádza benzínový motor s výkonom 74 kW (100 hp), ktorý zabezpečuje dostatočnú dynamiku a svižnosť pri jazde. Motor je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje vodičovi presne regulovať výkon a efektívne reagovať na rôzne jazdné podmienky. Vďaka tejto kombinácii je Clio Estate nielen rýchly, ale aj úsporný, čo ocenia najmä vodiči, ktorí často jazdia v mestskom prostredí.
Interiér automobilu je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a funkčnosť. V súvislosti s výbavou Expression je Clio Estate vybavené množstvom praktických prvkov, ako sú klimatizácia, elektrické okná a centrálne zamykanie. Množstvo odkladacích priestorov a variabilita sedadiel umožňujú prispôsobiť interiér podľa aktuálnych potrieb, či už ide o prepravu osôb alebo nákladu.
Bezpečnostné prvky modelu Clio Estate sú na vysokej úrovni, čo zahŕňa viacero airbagov, ABS a systém ESP, ktorý prispieva k stabilite vozidla počas jazdy. Renault Clio Estate je navyše známy svojou spoľahlivosťou a nízkymi nákladmi na údržbu, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre rodiny, ako aj jednotlivcov.
Celkovo Renault Clio Estate TCE 100 Expression spojuje praktickosť, úspornosť a pohodlie, čím sa stáva ideálnym vozidlom pre každodenné jazdenie aj dlhšie cesty. Jeho kompaktné rozmery a variabilita priestoru robia z tohto modelu vynikajúcu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a efektívny automobil.







