Renault Megane TCe 115 Energy Authentique
vyrábané december 2013 – január 2015 · päťdverová, hatchback · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | C (nižšia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | december 2013 |
| Ukončenie výroby | január 2015 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 85 kW (115 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 85 |
| Maximálny výkon (k) | 115 |
| Max. krútiaci moment | 190 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1198 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 72,2 x 73,2 mm |
| Kompresný pomer | 10,0 :1 |
| Max. výkon | 85 kW (115 k) |
| Výkon (kW) | 85 |
| Výkon (k) | 115 |
| Otáčky pri max. výkone | 4500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 190 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,9 s |
| Monitor spotreby | 6,4 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 119 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4302 mm |
|---|---|
| Šírka | 1808 mm |
| Výška | 1471 mm |
| Rázvor | 2640 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1546 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1180 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 607 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1787 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 640 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 372 – 1162 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 770 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 950 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 465 mm |
| Predná vstupná výška | 540 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 585 – 810 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 mm |
| Zadná svetlá výška | 950 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 620 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 475 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1410 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/65 R15 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,11:1 |
| 3. stupeň | 1,45:1 |
| 4. stupeň | 1,11:1 |
| 5. stupeň | 0,91:1 |
| 6. stupeň | 0,77:1 |
| Spiatočka | 3,73:1 |
| Rozvodovka | 3,73:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.900 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno (od 6/2014) |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 14 · nemá 15
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Lampa(y) na čítanie, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 8 · nemá 6
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (manuálna) |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Megane (2013 – 2016)
- 2.0 16V · benzín · 162 kW (220 k) · 1 verzia
- Renault Megane 2.0 16V Turbo 220 GT-Line6 rýchl., manuálna162 kW220 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 17 verzií
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Authentique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 ECO2 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Energy Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Energy Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Expression6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Limited6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 110 Limited6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Megane dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane dCi 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 9 verzií
- Renault Megane TCe 115 Energy Authentique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 115 Energy Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Megane TCe 130 Bose6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 Energy GT-Line6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Megane TCe 130 GT-Line6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
Renault Megane TCe 115 Energy Authentique – o aute
Model Renault Mégane TCe 115 Energy Authentique, vyrábaný v rokoch 2013 až 2016, je atraktívny a praktický hatchback, ktorý sa vyznačuje moderným dizajnom, efektívnym motorom a pohodlným interiérom. Tento model patrí do segmentu kompaktných áut a je obľúbený medzi vodičmi, ktorí hľadajú spoľahlivé a úsporné vozidlo na každodenné používanie.
Pod kapotou Renaultu Mégane TCe 115 sa nachádza benzínový motor s výkonom 85 kW, čo zodpovedá približne 115 konským silám. Tento motor je známy svojou dynamikou a zároveň úspornosťou spotreby paliva, čo je dôležitý faktor pre mnohých vodičov. S 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa Mégane môže pochváliť plynulým radením a dobrou akceleráciou, čo prispieva k príjemnému jazdnému zážitku.
Design exteriéru Renault Mégane je elegantný a moderný, s charakteristickou prednou maskou a športovými líniami, ktoré mu dodávajú atraktívny vzhľad. Svetlomety sú vybavené technológiou LED, čo zvyšuje viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci. Auto je k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach, čo umožňuje každému vodičovi vybrať si model podľa svojich preferencií.
Interiér Mégane je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a ponúkajú dostatok priestoru pre vodiča a pasažierov. Palubná doska je prehľadná a intuitívne usporiadaná, pričom obsahuje moderné technológie, ako napríklad multimediálny systém s dotykovým displejom, ktorý umožňuje pripojenie smartfónov a ovládanie navigácie či hudby.
Jednou z výhod tohto modelu je aj jeho bezpečnostná výbava. Renault Mégane TCe 115 je vybavený viacerými bezpečnostnými prvkami, ako sú airbagy, ABS, ESP a ďalšie asistenčné systémy, ktoré zvyšujú ochranu vodiča a pasažierov v prípade nehody.
Celkovo je Renault Mégane TCe 115 Energy Authentique skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé a efektívne auto s dobrými jazdnými vlastnosťami a pohodlným interiérom. Je to vozidlo, ktoré sa hodí na každodenné jazdenie, ako aj na dlhšie cesty, pričom ponúka dobrú kombináciu výkonu a úspory paliva.







