Renault Scenic 1.9 dCi Authentique
vyrábané marec 2001 – september 2003 · päťdverová, viacúčelová · 5 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | marec 2001 |
| Ukončenie výroby | september 2003 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 75 kW (105 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 75 |
| Maximálny výkon (k) | 105 |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1870 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 80,0 x 93,0 mm |
| Kompresný pomer | 19,0 :1 |
| Max. výkon | 75 kW (105 k) |
| Výkon (kW) | 75 |
| Výkon (k) | 105 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | nie |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 173 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,8 s |
| Monitor spotreby | 6,3 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,7 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 157 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4169 mm |
|---|---|
| Šírka | 1698 mm |
| Výška | 1675 mm |
| Rázvor | 2580 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1450 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1471 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1290 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 550 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1840 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 680 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 80 kg |
Batožina3
| Kapacita batožinového priestoru | 410 – 1800 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 870 mm / 1660 |
| Výška prahu zdvihu | 680 mm |
Vnútorné rozmery10
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 910 – 1100 mm |
|---|---|
| Dĺžka predného operadla | 560 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1475 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 700 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 560 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 490 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1500 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 280 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 274 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/65 R15 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,05:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,97:1 |
| 5. stupeň | 0,74:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 3,73:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.800 ot./min |
Bezpečnosťmá 9 · nemá 17
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (17)
Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | za príplatok |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (14)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 9 · nemá 20
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Nastaviteľný volant | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
Nemá / neuvádza sa (20)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Palubný počítač, Audio systém, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Zvukový vstup, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Scenic (2001 – 2003)
- 1.4 16V · benzín · 70 kW (95 k) · 7 verzií
- Renault Scenic 1.4 16V5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Authentique5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Dynamique5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Expression5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Expression Sport5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Privilege5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Renault Scenic 1.4 16V Sport Way5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- 1.6 16V · benzín · 79 kW (110 k) · 12 verzií
- Renault Scenic 1.6 16V5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Authentique5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Dynamique4 rýchl., automatická79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Dynamique5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Expression4 rýchl., automatická79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Expression5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Expression Sport4 rýchl., automatická79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Expression Sport5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Privilege4 rýchl., automatická79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Privilege5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Sport Way4 rýchl., automatická79 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V Sport Way5 rýchl., manuálna79 kW110 k
- 1.8 16V · benzín · 85 kW (115 k) · 5 verzií
- Renault Scenic 1.8 16V Dynamique5 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic 1.8 16V Expression5 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic 1.8 16V Expression Sport5 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic 1.8 16V Privilege5 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic 1.8 16V Sport Way5 rýchl., manuálna85 kW115 k
- 1.9 dCi · nafta · 75 kW (105 k) · 6 verzií
- Renault Scenic 1.9 dCi Authentique5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- Renault Scenic 1.9 dCi Dynamique5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- Renault Scenic 1.9 dCi Expression5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- Renault Scenic 1.9 dCi Expression Sport5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- Renault Scenic 1.9 dCi Privilege5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- Renault Scenic 1.9 dCi Sport Way5 rýchl., manuálna75 kW105 k
- 1.9 dTi · nafta · 59 kW (80 k) · 7 verzií
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Authentique5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Dynamique5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Expression5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Expression Sport5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Privilege5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- Renault Scenic 1.9 dTi 80hp Sport Way5 rýchl., manuálna59 kW80 k
- 2.0 16V · benzín · 102 kW (140 k) · 10 verzií
- Renault Scenic 2.0 16V Dynamique4 rýchl., automatická102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Dynamique5 rýchl., manuálna102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Expression4 rýchl., automatická102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Expression5 rýchl., manuálna102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Expression Sport4 rýchl., automatická102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Expression Sport5 rýchl., manuálna102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Privilege4 rýchl., automatická102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Privilege5 rýchl., manuálna102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Sport Way4 rýchl., automatická102 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Sport Way5 rýchl., manuálna102 kW140 k
Renault Scenic 1.9 dCi Authentique – o aute
Renault Scénic 1.9 dCi Authentique, vyrábaný v rokoch 2001 až 2003, patrí medzi populárne rodinné MPV, ktoré sa vyznačuje praktickosťou a pohodlím. Tento model je vybavený naftovým motorom s výkonom 75 kW (105 hp), čo zaisťuje dostatočnú dynamiku pre bežné jazdy v mestských aj diaľničných podmienkach. S manuálnou päťstupňovou prevodovkou ponúka plynulý a presný prevod síl, čo prispieva k lepšiemu ovládaniu vozidla.
Renault Scénic sa vyznačuje svojím charakteristickým dizajnom, ktorý kombinuje eleganciu s funkčnosťou. V prednej časti dominujú ostro rezané svetlomety a široká mriežka chladiča, zatiaľ čo bočné línie vozidla sú hladké a aerodynamické, čo prispieva k celkovému vzhľadu a znižuje odpor vzduchu. Vzadu sa nachádza priestranný kufor, ktorý je ideálny pre rodinné výlety a každodenné využitie.
Interiér Scénicu je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a priestor. Vozidlo ponúka dostatok miesta pre päť cestujúcich a ich batožinu. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dobrú podporu, čo zvyšuje komfort pri dlhších cestách. Priestranný kufor s objemom až 522 litrov je možné rozšíriť sklopením zadných sedadiel, čím vznikne ešte viac miesta pre väčšie predmety.
Jednou z hlavných predností Renaultu Scénic 1.9 dCi je jeho úspornosť. Naftový motor je známy svojou efektívnosťou, čo znamená nižšie náklady na palivo a menší dopad na životné prostredie. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 5 až 6 litrov na 100 km, čo je vynikajúca hodnota pre rodinné vozidlo.
Renault Scénic 1.9 dCi Authentique sa tiež môže pochváliť množstvom bezpečnostných prvkov, ako sú airbagy, ABS a systém EBD, ktoré zaisťujú ochranu všetkých cestujúcich. Týmto všetkým sa Renault Scénic stáva ideálnou voľbou pre rodiny a všetkých, ktorí hľadajú praktické, pohodlné a ekonomické vozidlo pre každodenné použitie. V kombinácii s jeho spoľahlivosťou a dobrými jazdnými vlastnosťami je tento model skutočne atraktívnou voľbou na trhu ojazdených áut.







