Renault Scenic dCi 110 Energy Expression
vyrábané marec 2013 – január 2015 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | marec 2013 |
| Ukončenie výroby | január 2015 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,5 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,1 l/100 km |
| CO2 emisie | 105 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4366 mm |
|---|---|
| Šírka | 1845 mm |
| Výška | 1640 mm |
| Rázvor | 2702 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1545 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1360 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 607 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1967 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 730 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 437 – 1837 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 875 – 1080 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 1010 – 1085 mm |
| Dĺžka predného operadla | 625 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 485 mm |
| Predná vstupná výška | 645 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1480 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 680 – 920 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 725 mm |
| Zadná svetlá výška | 985 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 580 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 680 mm |
| Výška zadného sedadla | 920 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1480 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/60 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/60 R16 |
| Polomer otáčania | 11,1 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,96:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 4,13:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 12 · nemá 9
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | nie |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 18 · nemá 11
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 10 · nemá 4
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | nie |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (4)
Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Scenic (2013 – 2016)
- 2.0 16V · benzín · 103 kW (140 k) · 1 verzia
- Renault Scenic 2.0 16V Boseplynulá automatická103 kW140 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 6 verzií
- Renault Scenic dCi 110 Bose6 rýchl., automatická81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy R-Cinema6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 8 verzií
- Renault Scenic TCe 115 Energy Authentique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Limited6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy R-Cinema6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Energy Limited6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Energy R-Cinema6 rýchl., manuálna96 kW130 k
Renault Scenic dCi 110 Energy Expression – o aute
Renault Scénic dCi 110 Energy Expression je kompaktné MPV, ktoré sa vyrábalo v rokoch 2013 až 2016. Tento model sa vyznačuje svojou všestrannosťou, pohodlným interiérom a efektívnym motorom. S motorom s výkonom 81 kW (110 koní) ponúka Scénic dostatočnú dynamiku na každodenné jazdenie, ako aj na dlhšie cesty. Naftový motor je známy svojou úspornosťou, čo je výhodné pre vodičov, ktorí hľadajú auto s nízkou spotrebou paliva.
Jedným z najvýraznejších rysov modelu Scénic je jeho dizajn. S modernými krivkami a elegantnými líniami pôsobí automobil veľmi atraktívne. Predná časť je charakteristická výraznou mriežkou a štíhlymi svetlometmi, ktoré dodávajú autu dynamický vzhľad. V bočnom profile sa nachádzajú veľké okná, ktoré zaručujú dobrý výhľad a vytvárajú pocit priestrannosti vo vnútri vozidla.
Interiér Scénicu je navrhnutý s dôrazom na komfort a variabilitu. Ponúka dostatok miesta pre päť cestujúcich, pričom zadné sedadlá je možné sklopiť a vytvoriť tak veľký nákladový priestor. Toto auto je ideálne pre rodiny, ktoré potrebujú dostatok priestoru na prepravu detí a ich vybavenia. Prístrojová doska je prehľadná a intuitívna, čo uľahčuje ovládanie rôznych funkcií vozidla.
Renault Scénic dCi 110 Energy Expression je vybavený 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá prispieva k príjemnému a plynulému jazdnému zážitku. Prevodovka umožňuje vodičovi optimálne využiť výkon motora a zároveň znižovať spotrebu paliva. Naftový motor sa vyznačuje dobrým krútiacim momentom, čo zaisťuje dobrú akceleráciu a výkon aj pri naloženom vozidle.
Rovnako dôležitou súčasťou tohto modelu sú aj bezpečnostné prvky. Renault Scénic je vybavený množstvom moderných technológií, ako sú airbagy, ABS, ESP a ďalšie systémy, ktoré prispievajú k bezpečnosti vodiča a cestujúcich. Vďaka svojim rozmerom a dobrému manévrovaniu je Scénic ideálny aj do mestského prostredia, kde sa ľahko parkuje.
Celkovo je Renault Scénic dCi 110 Energy Expression výnimočným vozidlom, ktoré kombinuje pohodlie, efektívnosť a variabilitu. Je to auto, ktoré uspokojí potreby rodín aj jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivého a praktického spoločníka na cestách.







