Renault Scenic dCi 110 Energy Privilege
vyrábané január 2012 – marec 2013 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | J (malé viacúčelové) |
| Začiatok výroby | január 2012 |
| Ukončenie výroby | marec 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1461 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 76,0 x 80,5 mm |
| Kompresný pomer | 15,3 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 260 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,5 s |
| Monitor spotreby | 6,5 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 4,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 3,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,1 l/100 km |
| CO2 emisie | 105 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4366 mm |
|---|---|
| Šírka | 1845 mm |
| Výška | 1640 mm |
| Rázvor | 2702 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1545 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1547 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1360 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 607 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1967 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 730 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 437 – 1837 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 600 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 875 – 1080 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 1010 – 1085 mm |
| Dĺžka predného operadla | 625 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 485 mm |
| Predná vstupná výška | 645 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1480 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 680 – 920 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 725 mm |
| Zadná svetlá výška | 985 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 580 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 680 mm |
| Výška zadného sedadla | 920 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1480 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 260 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/50 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/50 R17 |
| Polomer otáčania | 11,0 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,73:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,96:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,76:1 |
| 6. stupeň | 0,64:1 |
| Spiatočka | 3,55:1 |
| Rozvodovka | 4,13:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 14 · nemá 12
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | za príplatok |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (12)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 13 · nemá 8
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Xenónové svetlá | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Poplašné zariadenie
Interiérmá 24 · nemá 5
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Scenic (2012 – 2013)
- 1.6 16V · benzín · 81 kW (110 k) · 2 verzie
- Renault Scenic 1.6 16V E85 Authentique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic 1.6 16V E85 Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 2.0 16V · benzín · 103 kW (140 k) · 3 verzie
- Renault Scenic 2.0 16V Boseplynulá automatická103 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Dynamiqueplynulá automatická103 kW140 k
- Renault Scenic 2.0 16V Privilegeplynulá automatická103 kW140 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 11 verzií
- Renault Scenic dCi 110 Bose6 rýchl., automatická81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Dynamique6 rýchl., automatická81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Bose6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Collection6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Expression6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Energy Privilege6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 110 Privilege6 rýchl., automatická81 kW110 k
- Renault Scenic dCi 130 Energy Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic dCi 130 Energy Privilege6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- TCe · benzín · 85 kW (115 k) · 11 verzií
- Renault Scenic TCe 115 Energy Authentique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Bose6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Collection6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Dynamique6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Expression6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 115 Energy Privilege6 rýchl., manuálna85 kW115 k
- Renault Scenic TCe 130 Bose6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Collection6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Expression6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Scenic TCe 130 Privilege6 rýchl., manuálna96 kW130 k
Renault Scenic dCi 110 Energy Privilege – o aute
Renault Scénic dCi 110 Energy Privilege, vyrobený v rokoch 2012 až 2013, je praktický a pohodlný rodinný automobil, ktorý kombinuje moderný dizajn s funkčnosťou a úspornosťou. Tento model je vybavený naftovým motorom s výkonom 81 kW, čo zodpovedá približne 110 konským silám. Motor je známy svojou úspornou prevádzkou a nízkymi emisiami CO2, čo je v súčasnosti veľmi dôležité pre mnohých vodičov, ktorí dbajú na ekologické aspekty svojho vozidla.
Renault Scénic je zvyčajne považovaný za monovolumen, čo znamená, že ponúka dostatok priestoru pre rodinu alebo skupinu cestujúcich. Interiér je navrhnutý tak, aby bol maximálne funkčný a pohodlný. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dobrú podporu, čo je obzvlášť dôležité pri dlhších cestách. Vďaka variabilnému usporiadaniu sedadiel je možné prispôsobiť priestor v kabíne podľa aktuálnych potrieb, či už ide o prepravu osôb alebo nákladu.
S 6-stupňovou manuálnou prevodovkou ponúka Renault Scénic skvelú rovnováhu medzi dynamikou jazdy a úspornou prevádzkou. Prevodovka je presná a plynulá, čo prispieva k príjemnému jazdnému zážitku. Motor reaguje dobre na akceleráciu a dokáže si poradiť aj pri predbiehaní na diaľnici. Spotreba paliva je jedným z hlavných benefitov tohto modelu, pričom v kombinovanom režime sa pohybuje okolo 4,5 až 5 litrov na 100 km, čo je veľmi konkurencieschopné v tejto triede automobilov.
Exteriér Renault Scénic má moderné a atraktívne línie, ktoré mu dodávajú dynamický vzhľad. Predná časť je charakteristická veľkými svetlometmi a výraznou maskou chladiča, zatiaľ čo zadná časť ponúka dostatočne veľký nákladový priestor. Skladací zadný rad sedadiel umožňuje zväčšiť objem batožinového priestoru, čo je veľmi praktické pri preprave väčších predmetov.
Renault Scénic dCi 110 Energy Privilege je teda vozidlo, ktoré ponúka kombináciu komfortu, úspornosti a praktickosti, čím sa stáva ideálnou voľbou pre rodiny a všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivé auto na každodenné použitie.







