Renault Talisman Blue dCi 120 Limited
vyrábané október 2018 – október 2020 · štvordverová, sedan · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | október 2018 |
| Ukončenie výroby | október 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1749 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 3500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 300 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 52 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 191 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 122 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4848 mm |
|---|---|
| Šírka | 1869 mm |
| Výška | 1463 mm |
| Rázvor | 2808 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1614 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1609 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1508 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 649 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2157 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 608 – 1022 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 920 – 1100 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1030 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 560 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1440 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 600 – 810 mm |
| Zadná svetlá výška | 890 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 660 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 470 mm |
| Výška zadného sedadla | 330 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1420 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/55 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/55 R17 |
| Polomer otáčania | 11,6 m |
Bezpečnosťmá 15 · nemá 11
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (11)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | za príplatok |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 23 · nemá 6
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 150000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Talisman (2016 – 2020)
- Blue · nafta · 88 kW (120 k) · 5 verzií
- Renault Talisman Blue dCi 120 Intens6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Talisman Blue dCi 120 Life6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Talisman Blue dCi 120 Limited6 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Renault Talisman Blue dCi 150 Intens6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Renault Talisman Blue dCi 150 S-Edition6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- BluedCi · nafta · 118 kW (160 k) · 5 verzií
- Renault Talisman BluedCi 160 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Talisman BluedCi 160 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Talisman BluedCi 160 S-Edition6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Talisman BluedCi 200 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Talisman BluedCi 200 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- dCi · nafta · 81 kW (110 k) · 15 verzií
- Renault Talisman dCi 110 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Intens6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Life6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Limited6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Limited6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Zen6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 110 Zen6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Renault Talisman dCi 130 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Talisman dCi 130 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Talisman dCi 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Talisman dCi 130 Limousin6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou96 kW130 k
- Renault Talisman dCi 130 Limousin6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Talisman dCi 160 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Talisman dCi 160 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Talisman dCi 160 Limousin6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- TCe · benzín · 110 kW (150 k) · 12 verzií
- Renault Talisman TCe 150 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Renault Talisman TCe 150 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Renault Talisman TCe 150 Limousin7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Renault Talisman TCe 150 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Renault Talisman TCe 160 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW160 k
- Renault Talisman TCe 160 Limited7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW160 k
- Renault Talisman TCe 160 S-Edition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW160 k
- Renault Talisman TCe 200 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Talisman TCe 200 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Talisman TCe 200 Limousin7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Talisman TCe 225 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou165 kW225 k
- Renault Talisman TCe 225 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou165 kW225 k
Renault Talisman Blue dCi 120 Limited – o aute
Renault Talisman Blue dCi 120 Limited je elegantný a výkonný sedan, ktorý bol vyrábaný od októbra 2018 do októbra 2020. Tento model je súčasťou strednej triedy a ponúka kombináciu komfortu, technológie a jazdnej dynamiky, čo ho robí ideálnym vozidlom pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a štýlové auto.
Talisman sa môže pochváliť moderným dizajnom, ktorý kombinovaní eleganciu a aerodynamické línie. Predná časť vozidla je charakteristická výraznou mriežkou chladiča a štíhlymi LED svetlometmi, ktoré mu dodávajú dynamický vzhľad. Vozidlo má tiež impozantnú siluetu, ktorá je zdôraznená dlhým rázvorom a nízkym profilom.
Pod kapotou Renault Talisman Blue dCi 120 Limited sa nachádza naftový motor s výkonom 88 kW (120 hp). Tento motor je známy svojou efektívnosťou a hospodárnosťou, pričom ponúka dostatočnú silu na pohodlné a dynamické jazdenie. V kombinácii s 6-stupňovou manuálnou prevodovkou umožňuje vodičovi optimálne využiť potenciál motora, pričom zabezpečuje hladký a presný prenos výkonu na predné kolesá.
Tento model je tiež známy svojou nízkou spotrebou paliva, čo je pre mnohých vodičov veľmi atraktívne. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 4,2 litra na 100 km, čo je v súlade s ekologickými trendmi a požiadavkami na udržateľnosť. Vďaka tomu je Talisman ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa snažia minimalizovať náklady na palivo a zároveň sa postarať o životné prostredie.
Interiér Renault Talisman Blue dCi 120 Limited je navrhnutý s dôrazom na komfort a technológie. Ponúka priestranný a pohodlný priestor pre všetkých cestujúcich, pričom kvalitné materiály a precízne spracovanie vytvárajú príjemnú atmosféru. Na palube sa nachádza množstvo moderných technológií, vrátane infotainment systému s dotykovým displejom, ktorý podporuje Bluetooth a Apple CarPlay, čo zaisťuje jednoduché prepojenie so smartfónmi.
Bezpečnosť je ďalším dôležitým aspektom tohto modelu. Talisman je vybavený rôznymi bezpečnostnými systémami, ako sú asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu, aktívny tempomat a automatické núdzové brzdenie, čo zvyšuje ochranu cestujúcich a minimalizuje riziko nehôd.
Celkovo Renault Talisman Blue dCi 120 Limited predstavuje kombináciu štýlového dizajnu, efektívneho pohonu a moderných technológií, čo z neho robí atraktívnu voľbu v segmente stredne veľkých automobilov.







