Rover 75 1.8 Turbo Club
vyrábané október 2002 – apríl 2004 · štvordverová, sedan · 5 rýchl., automatická · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | október 2002 |
| Ukončenie výroby | apríl 2004 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 110 kW (150 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 110 |
| Maximálny výkon (k) | 150 |
| Max. krútiaci moment | 215 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1795 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 80,0 x 89,3 mm |
| Kompresný pomer | 9,2 :1 |
| Max. výkon | 110 kW (150 k) |
| Výkon (kW) | 110 |
| Výkon (k) | 150 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 215 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2100 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 65 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 203 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,4 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 12,8 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 6,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 8,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 214 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4747 mm |
|---|---|
| Šírka | 1778 mm |
| Výška | 1427 mm |
| Rázvor | 2745 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1505 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1505 mm |
| Svetlá výška | 120 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1420 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 520 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1940 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1450 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina3
| Kapacita batožinového priestoru | 432 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 1100 mm / - |
| Výška prahu zdvihu | 730 mm |
Vnútorné rozmery2
| Zadná svetlá výška | 880 mm |
|---|---|
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 284 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 282 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 205/65VR15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 205/65VR15 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Bezpečnosťmá 7 · nemá 19
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné) |
Nemá / neuvádza sa (19)
Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 11 · nemá 10
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Predné hmlové svetlá | za príplatok |
| Xenónové svetlá | za príplatok |
| Ostrekovače svetiel | za príplatok |
| Poplašné zariadenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (10)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie
Interiérmá 20 · nemá 9
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | za príplatok |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | nie |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Palubný počítač | nie |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Digitálne rádio (DAB), Bluetooth
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Parkovacie senzory | nie |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 24.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Rover 75 (1999 – 2004)
- 1.8 · benzín · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Rover 75 1.85 rýchl., automatická88 kW120 k
- Rover 75 1.85 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 1.8 Business · benzín · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Rover 75 1.8 Business5 rýchl., automatická88 kW120 k
- Rover 75 1.8 Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 1.8 Classic · benzín · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Rover 75 1.8 Classic5 rýchl., automatická88 kW120 k
- Rover 75 1.8 Classic5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 1.8 Club · benzín · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Rover 75 1.8 Club5 rýchl., automatická88 kW120 k
- Rover 75 1.8 Club5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 1.8 Sterling · benzín · 88 kW (120 k) · 2 verzie
- Rover 75 1.8 Sterling5 rýchl., automatická88 kW120 k
- Rover 75 1.8 Sterling5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- 1.8 Turbo · benzín · 110 kW (150 k) · 6 verzií
- Rover 75 1.8 Turbo Classic5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 1.8 Turbo Classic5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Rover 75 1.8 Turbo Club5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 1.8 Turbo Club5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Rover 75 1.8 Turbo Sterling5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 1.8 Turbo Sterling5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- 2.0 CDT · nafta · 85 kW (116 k) · 10 verzií
- Rover 75 2.0 CDT5 rýchl., automatická85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Business5 rýchl., automatická85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Business5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Classic5 rýchl., automatická85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Classic5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Club5 rýchl., automatická85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Club5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Sterling5 rýchl., automatická85 kW116 k
- Rover 75 2.0 CDT Sterling5 rýchl., manuálna85 kW116 k
- 2.0 CDTI · nafta · 96 kW (131 k) · 6 verzií
- Rover 75 2.0 CDTI Classic5 rýchl., automatická96 kW131 k
- Rover 75 2.0 CDTI Classic5 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Rover 75 2.0 CDTI Club5 rýchl., automatická96 kW131 k
- Rover 75 2.0 CDTI Club5 rýchl., manuálna96 kW131 k
- Rover 75 2.0 CDTI Sterling5 rýchl., automatická96 kW131 k
- Rover 75 2.0 CDTI Sterling5 rýchl., manuálna96 kW131 k
- 2.0 V6 · benzín · 110 kW (150 k) · 8 verzií
- Rover 75 2.0 V65 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V65 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Classic5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Classic5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Club5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Club5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Sterling5 rýchl., automatická110 kW150 k
- Rover 75 2.0 V6 Sterling5 rýchl., manuálna110 kW150 k
- 2.5 V6 · benzín · 130 kW (177 k) · 3 verzie
- Rover 75 2.5 V6 Classic5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Rover 75 2.5 V6 Club5 rýchl., automatická130 kW177 k
- Rover 75 2.5 V6 Sterling5 rýchl., automatická130 kW177 k
Rover 75 1.8 Turbo Club – o aute
Rover 75 1.8 Turbo Club je automobil, ktorý sa vyrábal v rokoch 1999 až 2004 a stal sa obľúbeným modelom v segmente strednej triedy. Tento elegantný sedan je známy svojím klasickým dizajnom a komfortom, ktorý ponúka svojim pasažierom. Jeho atraktívne línie a dôvtipne navrhnuté detaily robia z Roveru 75 skutočne štýlové vozidlo, ktoré sa nielenže páči oku, ale aj poskytuje príjemný zážitok z jazdy.
Motor Roveru 75 1.8 Turbo je štvorvalcový benzínový motor s výkonom 110 kW, čo zodpovedá približne 150 konským silám. Tento motor je známy svojou dynamikou a pružnosťou, čo umožňuje vozidlu dosahovať slušné zrýchlenie a plynulú jazdu na diaľnici aj v mestských podmienkach. Automatická 5-stupňová prevodovka zabezpečuje pohodlné a nenáročné radenie prevodov, čo ocenia najmä vodiči, ktorí preferujú relaxačný štýl jazdy.
Interiér Roveru 75 je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a luxus. Použité materiály sú kvalitné a pôsobia veľmi príjemne na dotyk. Priestranná kabína poskytuje dostatok miesta pre všetkých pasažierov, pričom zadné sedadlá sú vybavené dostatočným priestorom na nohy, čo zaručuje komfort aj na dlhších cestách. V interiéri sa nachádzajú rôzne technológie, ako sú klimatizácia, audio systém a ďalšie prvky, ktoré zvyšujú úroveň pohodlia.
Bezpečnostné prvky Roveru 75 sú na vysokej úrovni, pričom vozidlo je vybavené rôznymi airbagmi a systémami, ktoré zabezpečujú ochranu pasažierov v prípade nehody. Stabilizačné a protiblokovacie systémy zvyšujú ovládateľnosť vozidla na ceste a prispievajú k bezpečnej jazde.
Celkovo je Rover 75 1.8 Turbo Club skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu, komfortu a výkonu. Je vhodný na každodenné jazdenie aj na dlhšie cesty, pričom si zachováva eleganciu a štýl. Tento model je ideálny pre motoristov, ktorí si cenia kvalitné vozidlo s bohatou výbavou a jedinečným dizajnom.







