Seat Ateca 1.0 TSI Style
vyrábané august 2020 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | august 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 81 kW (110 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 81 |
| Maximálny výkon (k) | 110 |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 3, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 999 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 74,5 x 76,4 mm |
| Kompresný pomer | 10,5 :1 |
| Max. výkon | 81 kW (110 k) |
| Výkon (kW) | 81 |
| Výkon (k) | 110 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 200 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,4 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | — |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | — |
| Kombinovaná spotreba | — |
| CO2 emisie | — |
| Energetický štítok | B |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 6,1 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 139 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4381 mm |
|---|---|
| Šírka | 1841 mm |
| Výška | 1601 mm |
| Rázvor | 2638 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1576 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1541 mm |
| Svetlá výška | 176 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1250 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 640 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1890 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1300 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 670 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 88 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 75 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 510 – 1604 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 700 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 880 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 940 – 1020 mm |
| Dĺžka predného operadla | 640 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 510 mm |
| Predná vstupná výška | 640 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1520 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 850 mm |
| Zadná svetlá výška | 970 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 600 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 450 mm |
| Výška zadného sedadla | 370 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1480 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 312 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 272 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/55 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/55 R17 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Bezpečnosťmá 24 · nemá 2
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | nie |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Systém pred kolíziou | nie |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | nie |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (nastaviteľné) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | nie |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 24 · nemá 5
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | nie |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Navigácia
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Tlačidlo štart | nie |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 4 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Seat Ateca (od 2020)
- 1.0 TSI · benzín · 81 kW (110 k) · 5 verzií
- Seat Ateca 1.0 TSI FR6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Seat Ateca 1.0 TSI FR Business Intense6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Seat Ateca 1.0 TSI Reference6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Seat Ateca 1.0 TSI Style6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- Seat Ateca 1.0 TSI Style Business Intense6 rýchl., manuálna81 kW110 k
- 1.5 TSI · benzín · 110 kW (150 k) · 9 verzií
- Seat Ateca 1.5 TSI FR6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI FR Business Intense6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI FR Business Intense7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Style6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Style Business Intense6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Style Business Intense7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Xperience6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Xperience Business Intense6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Ateca 1.5 TSI Xperience Business Intense7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- 2.0 TDI · nafta · 110 kW (150 k) · 1 verzia
- Seat Ateca 2.0 TDI 150hp FR Business Intense7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- 2.0 TSI · benzín · 140 kW (190 k) · 1 verzia
- Seat Ateca 2.0 TSI 4-Drive FR Business Intense7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou140 kW190 k
Seat Ateca 1.0 TSI Style – o aute
Seat Ateca 1.0 TSI Style je kompaktný SUV, ktorý sa vyrába od augusta 2020 a patrí medzi veľmi obľúbené modely v segmente mestských SUV. Tento model je známy svojou kombináciou moderného dizajnu, praktického interiéru a výkonného motora, čo z neho robí ideálnu voľbu pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí hľadajú spoľahlivé a všestranné vozidlo.
Pod kapotou tohto modelu sa nachádza benzínový motor s objemom 1.0 litra a výkonom 81 kW (čo zodpovedá približne 110 koňom). Tento trojvalcový motor je vybavený turbodúchadlom, čo zabezpečuje nielen dostatočný výkon, ale aj efektívnu spotrebu paliva. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 5,3 litra na 100 km, čo robí Atecu ekonomicky výhodným autom pre každodenné jazdenie.
Ateca 1.0 TSI Style je vybavená 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá zabezpečuje hladké a presné radenie. Jazdné vlastnosti sú vynikajúce, pričom auto ponúka stabilitu a pohodlie aj na dlhších trasách. Podvozok je navrhnutý tak, aby absorboval nerovnosti na cestách, a to aj v mestskom prostredí, kde sa často stretávame s rôznymi prekážkami.
Interiér modelu Ateca je moderný a priestranný, s dôrazom na kvalitu použitých materiálov. Predné sedadlá sú pohodlné a ponúkajú dobrú oporu počas jazdy. Vzadu je dostatok miesta pre pasažierov, čo z neho robí ideálne vozidlo na rodinné výlety. K dispozícii je aj dostatok úložného priestoru v kufri, ktorý má objem 510 litrov, čo je pre kompaktné SUV veľmi priaznivé.
Na palube nájdete množstvo moderných technológií, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. Medzi ne patrí infotainment systém s dotykovým displejom, Bluetooth konektivita, a možnosti pre Apple CarPlay a Android Auto. Bezpečnostné prvky ako asistent pre udržiavanie jazdného pruhu, adaptívny tempomat a ďalšie systémy pomáhajú zvyšovať bezpečnosť jazdy.
Celkovo je Seat Ateca 1.0 TSI Style skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, výkonu a praktickosti v jednom balení. S jeho moderným dizajnom, pohodlným interiérom a efektívnym motorom ponúka skutočne vynikajúcu hodnotu pre peniaze, čo ho robí populárnym modelom v segmente SUV.







