Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence
vyrábané január 2019 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 – 7 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | január 2019 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 110 kW (150 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 110 |
| Maximálny výkon (k) | 150 |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1498 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 74,5 x 85,9 mm |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 110 kW (150 k) |
| Výkon (kW) | 110 |
| Výkon (k) | 150 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 250 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1500 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 58 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 199 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 134 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Spotreba (WLTP)4
| Kombinovaná spotreba | 6,7 l/100 km |
|---|---|
| Emisie CO2 | 164 g/km |
| Batéria | — |
| Spotreba energie | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4735 mm |
|---|---|
| Šírka | 1839 mm |
| Výška | 1674 mm |
| Rázvor | 2790 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1585 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1574 mm |
| Svetlá výška | 201 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1476 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 674 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2150 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 100 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 760 – 1920 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 750 mm |
Vnútorné rozmery17
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 910 – 1110 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 920 – 990 mm |
| Dĺžka predného operadla | 650 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 520 mm |
| Predná vstupná výška | 670 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1590 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 680 – 910 mm |
| Zadná svetlá výška | 940 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 650 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 400 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1540 mm |
| Vzdialenosť operadiel 2. / 3. radu sedadiel | 500 – 650 mm |
| Priestor na hlavu v 3. rade sedadiel | 820 mm |
| Dĺžka operadla v 3. rade sedadiel | 520 mm |
| Dĺžka sedadla v 3. rade | 230 mm |
| Výška sedadla v 3. rade | 270 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 235/50 R19 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 235/50 R19 |
| Polomer otáčania | 11,9 m |
Bezpečnosťmá 20 · nemá 6
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Systém pred kolíziou | nie |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
Nemá / neuvádza sa (6)
Asistent mŕtveho uhla, Asistent mŕtveho uhla, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 16 · nemá 5
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (5)
Posuvná / sklopná strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel
Interiérmá 26 · nemá 3
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Vyhrievané sedadlá | nie |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | áno (od 9/2020) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | áno |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 4 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Seat Tarraco (od 2019)
- 1.5 TSI · benzín · 110 kW (150 k) · 6 verzií
- Seat Tarraco 1.5 TSI FR6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Tarraco 1.5 TSI FR7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Tarraco 1.5 TSI Style6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Tarraco 1.5 TSI Style7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- 2.0 TDI · nafta · 110 kW (150 k) · 5 verzií
- Seat Tarraco 2.0 TDI 150hp 4Drive Style7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Tarraco 2.0 TDI 150hp 4Drive Xcellence7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou110 kW150 k
- Seat Tarraco 2.0 TDI 150hp Style6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Tarraco 2.0 TDI 150hp Xcellence6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Seat Tarraco 2.0 TDI 190hp 4Drive Xcellence7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou140 kW190 k
- 2.0 TSI · benzín · 140 kW (190 k) · 2 verzie
- Seat Tarraco 2.0 TSI 4Drive FR7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou140 kW190 k
- Seat Tarraco 2.0 TSI 4Drive Xcellence7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou140 kW190 k
Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence – o aute
Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence je atraktívny SUV model, ktorý sa začal vyrábať od januára 2019. Tento automobil je súčasťou rastúcej rodiny SUV značky Seat a je navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky moderných vodičov, ktorí hľadajú kombináciu štýlového dizajnu, komfortu a výkonnosti.
Pod kapotou tohto modelu sa nachádza benzínový motor 1.5 TSI, ktorý disponuje výkonom 110 kW, čo zodpovedá približne 150 konským silám. Tento motor je známy svojou efektívnosťou a dynamikou, čo poskytuje vodičom výborný zážitok z jazdy. Motor je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje presné a plynulé radenie prevodových stupňov. Tým sa zaručuje výborná ovládateľnosť a agilita, čo je v kombinácii s pohonom predných kolies ideálne pre mestské aj diaľničné jazdenie.
Dizajn Seat Tarraco je moderný a atraktívny, s výraznou prednou časťou a štýlovými LED svetlami, ktoré mu dodávajú charakter. Interiér je priestranný a pohodlný, s kvalitnými materiálmi a modernými technológiami. Tým, že Tarraco ponúka kapacitu až pre sedem pasažierov, je ideálnym vozidlom pre rodiny alebo skupiny priateľov. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú vysoký komfort aj na dlhších cestách.
V oblasti technológie sa Seat Tarraco Xcellence vyznačuje množstvom pokročilých funkcií, ako sú dotykový infotainment systém, navigácia, Bluetooth pripojenie a množstvo asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort jazdy. Tieto funkcie robia z Tarraca vyvážené vozidlo, ktoré je vhodné pre každodenné použitie aj dlhšie cesty.
Seat Tarraco 1.5 TSI Xcellence sa môže pochváliť aj dobrými jazdnými vlastnosťami, ktoré sú posilnené jeho robustnou konštrukciou a kvalitným podvozkom. Vďaka tomu si vodiči môžu užívať stabilitu a bezpečnosť aj na náročnejších cestách. Tento model je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu praktickosti, štýlu a výkonu v jednom balení, a jeho popularita na trhu len potvrdzuje, že Seat sa dokáže prispôsobiť potrebám moderných vodičov.







