Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic
vyrábané marec 2010 – júl 2012 · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | marec 2010 |
| Ukončenie výroby | júl 2012 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 130 kW (177 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 130 |
| Maximálny výkon (k) | 177 |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2231 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 86,0 x 96,0 mm |
| Kompresný pomer | 15,7 :1 |
| Max. výkon | 130 kW (177 k) |
| Výkon (kW) | 130 |
| Výkon (k) | 177 |
| Otáčky pri max. výkone | 3600 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 200 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,3 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,9 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,7 l/100 km |
| CO2 emisie | 177 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4365 mm |
|---|---|
| Šírka | 1815 mm |
| Výška | 1685 mm |
| Rázvor | 2560 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1575 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 615 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2190 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 586 – 1752 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 620 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 870 – 1070 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 720 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1500 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 – 870 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 700 mm |
| Zadná svetlá výška | 970 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 440 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1490 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/65 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/65 R17 |
| Polomer otáčania | 10,8 m |
Bezpečnosťmá 13 · nemá 13
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 12 · nemá 9
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (9)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 23 · nemá 6
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Posuvné zadné sedadlá | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 9 · nemá 5
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Cúvacia kamera | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Riadiaci obvod, Parkovacie senzory, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Toyota RAV4 (2010 – 2013)
- 2.0 VVT-i · benzín · 116 kW (158 k) · 9 verzií
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 2WD Comfort6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 2WD Dynamic6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 2WD X-Style6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Comfort6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Comfortplynulá automatická116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Dynamic6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Dynamicplynulá automatická116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Executive Business6 rýchl., manuálna116 kW158 k
- Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD Executive Businessplynulá automatická116 kW158 k
- 2.2 D-4D · nafta · 110 kW (150 k) · 4 verzie
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Executive Business6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Executive Business6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- 2.2 D-4D-F · nafta · 110 kW (150 k) · 5 verzií
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F 2WD Comfort6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F 2WD Dynamic6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F 2WD X-Style6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F 4WD Dynamic6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F 4WD Executive Business6 rýchl., manuálna110 kW150 k
Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic – o aute
Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic, vyrobená v rokoch 2010 až 2013, patrí medzi obľúbené SUV, ktoré kombinuje výkonnosť, pohodlie a praktickosť. Tento model sa vyznačuje moderným dizajnom a robustnou stavbou, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre vodičov, ktorí hľadajú spoľahlivé vozidlo na každodenné použitie, ako aj na dlhšie cestovanie.
Pod kapotou sa nachádza naftový motor 2.2 D-4D s výkonom 130 kW (177 hp), ktorý poskytuje dostatočnú silu na dynamické jazdné vlastnosti. Tento motor je známy svojou účinnosťou a spoľahlivosťou, pričom ponúka dobrú rovnováhu medzi výkonmi a spotrebou paliva. Automatická šesťstupňová manuálna prevodovka zabezpečuje plynulé radenie a príjemný jazdný zážitok, pričom umožňuje vodičovi mať plnú kontrolu nad vozidlom.
RAV4 D-CAT Dynamic je vybavená množstvom moderných technológií, ktoré prispievajú k pohodliu a bezpečnosti. Interiér auta je priestranný a dobre navrhnutý, s kvalitnými materiálmi a ergonomickými sedadlami, ktoré zabezpečujú pohodlie aj na dlhších cestách. Vďaka veľkému batožinovému priestoru je RAV4 ideálna pre rodiny alebo pre tých, ktorí potrebujú prepravovať väčšie množstvo nákladu.
Z hľadiska bezpečnosti je Toyota RAV4 vybavená množstvom asistenčných systémov, ako sú ABS, elektronický stabilizačný systém (ESP), a množstvo airbagov, ktoré chránia cestujúcich v prípade nehody. Okrem toho model ponúka aj pokročilé technológie ako je systém kontroly trakcie, ktorý zaisťuje stabilitu vozidla aj na klzkom povrchu.
Vzhľadom na svoju všestrannosť a robustnosť je Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Dynamic vhodná nielen na mestské jazdy, ale aj na dlhšie výlety do prírody. Svojou kombináciou výkonu, komfortu a bezpečnosti sa stáva obľúbeným partnerom pre každodenné dobrodružstvá. Ak hľadáte SUV, ktoré ponúka spoľahlivosť, moderné technológie a výborné jazdné vlastnosti, model RAV4 z rokov 2010 až 2013 určite stojí za zváženie.







