Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive
vyrábané január 2006 – február 2007 · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | január 2006 |
| Ukončenie výroby | február 2007 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná+zadná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 100 kW (136 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 100 |
| Maximálny výkon (k) | 136 |
| Max. krútiaci moment | 310 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 2231 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 86,0 x 96,0 mm |
| Kompresný pomer | 16,9 :1 |
| Max. výkon | 100 kW (136 k) |
| Výkon (kW) | 100 |
| Výkon (k) | 136 |
| Otáčky pri max. výkone | 3600 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 310 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 2000 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | nie |
| Objem nádrže | 60 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,5 s |
| Monitor spotreby | 7,9 l/100 km (1) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 8,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 173 g/km |
| Energetický štítok | G |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4395 mm |
|---|---|
| Šírka | 1815 mm |
| Výška | 1685 mm |
| Rázvor | 2560 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1560 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1560 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 630 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2190 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 450 – 1752 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 620 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 870 – 1070 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 970 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 720 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1500 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 – 870 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 700 mm |
| Zadná svetlá výška | 970 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 590 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 440 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1490 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 225/65 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 225/65 R17 |
| Polomer otáčania | 10,2 m |
Bezpečnosťmá 11 · nemá 15
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
Nemá / neuvádza sa (15)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 9 · nemá 12
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
Nemá / neuvádza sa (12)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 23 · nemá 6
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Odvetrávané sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB), Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup) |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 15.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 3 roky, 100000 km |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Toyota RAV4 (2006 – 2009)
- 2.0 16v · benzín · 112 kW (152 k) · 8 verzií
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i5 rýchl., manuálna112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Executive4 rýchl., automatická112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Executive5 rýchl., manuálna112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Sol4 rýchl., automatická112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Sol5 rýchl., manuálna112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i Terra5 rýchl., manuálna112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i X-Style4 rýchl., automatická112 kW152 k
- Toyota RAV4 2.0 16v VVT-i X-Style5 rýchl., manuálna112 kW152 k
- 2.2 D-4D · nafta · 130 kW (177 k) · 5 verzií
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Executive6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D D-CAT Sol6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D Sol6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D Terra6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- 2.2 D-4D-F · nafta · 100 kW (136 k) · 4 verzie
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F Executive6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F Sol6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F Terra6 rýchl., manuálna100 kW136 k
- Toyota RAV4 2.2 D-4D-F X-Style6 rýchl., manuálna100 kW136 k
Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive – o aute
Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive, vyrobená v období rokov 2006 až 2009, je jedným z najikonickejších modelov SUV, ktoré sa na trhu objavili. Tento model ponúka kombináciu robustnosti, komfortu a efektívnosti, čo z neho robí obľúbenú voľbu pre rodiny aj jednotlivcov hľadajúcich spoľahlivé vozidlo.
Jedným z najvýraznejších rysov RAV4 je jej motor. S objemom 2,2 litra a výkonom 100 kW (136 koní) poskytuje dostatočnú silu a dynamiku, ktorá je potrebná pre každodenné jazdenie, ako aj pre dlhšie cesty. Naftový motor D-4D, známy svojou efektívnosťou a nízkou spotrebou paliva, zabezpečuje, že RAV4 je schopná dosiahnuť výborné hodnoty spotreby, čo je dôležité pre ekonomických vodičov.
RAV4 je vybavená 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje hladké a presné radenie prevodových stupňov. Vďaka tomu dokáže vodič maximálne využiť výkon motora a zabezpečiť optimálny zážitok z jazdy. Manuálna prevodovka poskytuje väčšiu kontrolu nad vozidlom, čo je ocenené najmä pri jazde na rôznych terénoch.
Exteriér modelu RAV4 je charakterizovaný moderným a robustným dizajnom, ktorý sa dobre hodí do mestského prostredia aj do terénu. Výrazná predná časť s typickou mriežkou Toyoty a aerodynamicky tvarované línie dodávajú vozidlu dynamický vzhľad. Vozidlo je tiež vybavené veľkými kolesami a dostatočne vysokým podvozkom, čo zaručuje dobrú priechodnosť v náročnejších podmienkach.
Interiér RAV4 ponúka dostatok priestoru pre všetkých cestujúcich a ich batožinu. Kvalitné materiály a premyslené usporiadanie ovládacích prvkov zabezpečujú pohodlné a príjemné jazdenie. Sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dobrú oporu, čo je dôležité najmä na dlhších cestách. Model Executive je navyše vybavený množstvom komfortných prvkov, ako sú klimatizácia, elektricky ovládané okná, a pokročilý audio systém.
V oblasti bezpečnosti RAV4 nezostáva pozadu. Vozidlo je vybavené rôznymi bezpečnostnými technológiami, ako sú airbagy, ABS a ESP, čo zaručuje vysokú úroveň ochrany pre všetkých cestujúcich. Tieto prvky robia z RAV4 skvelú voľbu pre rodiny, ktoré hľadajú spoľahlivé a bezpečné SUV.
Celkovo je Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive z rokov 2006 až 2009 výnimočným vozidlom, ktoré kombinuje výkon, komfort a bezpečnosť, čím sa stáva ideálnym partnerom pre každodenné jazdenie aj dobrodružné výlety.







