Volkswagen CC 2.0 TSI
vyrábané marec 2012 – máj 2013 · štvordverová, sedan · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 4 |
| Segment | D (stredná trieda) |
| Začiatok výroby | marec 2012 |
| Ukončenie výroby | máj 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 155 kW (210 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 155 |
| Maximálny výkon (k) | 210 |
| Max. krútiaci moment | 280 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1984 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,5 x 92,8 mm |
| Kompresný pomer | 9,8 :1 |
| Max. výkon | 155 kW (210 k) |
| Výkon (kW) | 155 |
| Výkon (k) | 210 |
| Otáčky pri max. výkone | 5300 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 280 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1700 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 70 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 242 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 7,3 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 10,1 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 171 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4802 mm |
|---|---|
| Šírka | 1855 mm |
| Výška | 1417 mm |
| Rázvor | 2711 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1522 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1559 mm |
| Svetlá výška | 124 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1415 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 565 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1980 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1600 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 90 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 532 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 720 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 960 – 1190 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 890 – 985 mm |
| Dĺžka predného operadla | 660 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 525 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1495 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 630 – 880 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 775 mm |
| Zadná svetlá výška | 905 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 675 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 500 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1495 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 235/45 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 235/45 R17 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Prevodovka9
| 1. stupeň | 3,77:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 2,09:1 |
| 3. stupeň | 1,32:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,98:1 |
| 6. stupeň | 0,81:1 |
| Spiatočka | 4,55:1 |
| Rozvodovka | 2,92:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 2.350 ot./min |
Bezpečnosťmá 17 · nemá 9
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Obmedzený sklzový diferenciál | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | za príplatok |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Senzor tlaku v pneumatikách | za príplatok |
| Asistent diaľkových svetiel | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 15 · nemá 6
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | za príplatok |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Xenónové svetlá | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (6)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, LED svetlomety
Interiérmá 25 · nemá 4
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Odvetrávané sedadlá | za príplatok |
| Športové sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno |
| Navigácia | za príplatok |
| Bluetooth | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (4)
Vyhrievaný volant, Sklopné zadné sedadlá, Posuvné zadné sedadlá, Digitálne rádio (DAB)
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | za príplatok |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | premenlivý / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Volkswagen CC (2012 – 2014)
- 1.4 TSI · benzín · 118 kW (160 k) · 2 verzie
- Volkswagen CC 1.4 TSI6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Volkswagen CC 1.4 TSI7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- 1.8 TSI · benzín · 118 kW (160 k) · 2 verzie
- Volkswagen CC 1.8 TSI6 rýchl., manuálna118 kW160 k
- Volkswagen CC 1.8 TSI7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- 2.0 BlueTDI · nafta · 103 kW (140 k) · 2 verzie
- Volkswagen CC 2.0 BlueTDI 140hp6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Volkswagen CC 2.0 BlueTDI 140hp6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- 2.0 TDI · nafta · 103 kW (140 k) · 9 verzií
- Volkswagen CC 2.0 TDI 140hp 4Motion BMT6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 140hp BMT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou103 kW140 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 140hp BMT6 rýchl., manuálna103 kW140 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 170hp 4Motion BMT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou125 kW170 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 170hp BMT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou125 kW170 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 170hp BMT6 rýchl., manuálna125 kW170 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 177hp 4Motion BMT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou130 kW177 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 177hp BMT6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou130 kW177 k
- Volkswagen CC 2.0 TDI 177hp BMT6 rýchl., manuálna130 kW177 k
- 2.0 TSI · benzín · 155 kW (210 k) · 2 verzie
- Volkswagen CC 2.0 TSI6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou155 kW210 k
- Volkswagen CC 2.0 TSI6 rýchl., manuálna155 kW210 k
- 3.6 V6 · benzín · 220 kW (300 k) · 1 verzia
- Volkswagen CC 3.6 V66 rýchl., automatická s dvojitou spojkou220 kW300 k
Volkswagen CC 2.0 TSI – o aute
Volkswagen CC 2.0 TSI, vyrábaný v rokoch 2012 až 2014, patrí medzi elegantné a športové vozidlá, ktoré kombinujú štýlový dizajn s výkonnými motormi. Tento model je známy svojou prémiovou atmosférou a kvalitným spracovaním, ktoré sú pre značku Volkswagen typické.
Pod kapotou sa nachádza výkonný benzínový motor s objemom 2,0 litra, ktorý generuje výkon 155 kW, čo zodpovedá približne 210 konským silám. Tento motor je vybavený turbokompresorom, ktorý zaisťuje dynamický výkon a rýchlu akceleráciu. Vozidlo je schopné dosiahnuť 100 km/h za približne 6,5 sekundy, čo je na sedan tejto kategórie veľmi pôsobivé. Okrem toho motor poskytuje dostatočnú silu aj pri vyšších rýchlostiach, čo prispieva k príjemnému a sebavedomému jazdnému zážitku.
Volkswagen CC je vybavený 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá umožňuje vodičovi plne využiť potenciál motora. Prevodovka je presná a poskytuje dobrú spätnú väzbu, čo zvyšuje kontrolu nad vozidlom. Manuálne radenie je pre mnohých nadšencov jazdy veľmi atraktívne, pretože ponúka možnosť prispôsobiť si jazdu podľa svojich preferencií.
Dizajn modelu Volkswagen CC je jedným z jeho najvýraznejších rysov. Elegantné línie a športová silueta mu dodávajú dynamický vzhľad, ktorý pritiahne pohľady na cestách. Predná časť vozidla je charakteristická výraznou mriežkou chladiča a štýlovými svetlometmi, ktoré sú vybavené technológiou LED. Interiér CC je rovnako pôsobivý, s kvalitnými materiálmi a modernými technológiami, ktoré zaisťujú komfort a pohodlie pre všetkých pasažierov.
V rámci výbavy nájdete množstvo pokročilých funkcií, ako sú klimatizácia, navigačný systém, Bluetooth pripojenie a množstvo bezpečnostných prvkov. Volkswagen CC je vybavený aj systémami na prevenciu nehôd, ako sú ABS, ESP a viacero airbagov, čo zvyšuje celkovú bezpečnosť vozidla.
Celkovo je Volkswagen CC 2.0 TSI z rokov 2012 až 2014 skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, výkonu a komfortu. Je ideálnym vozidlom pre dlhé cesty, ako aj pre každodenné jazdenie po meste, pričom ponúka vynikajúcu rovnováhu medzi športovými a luxusnými vlastnosťami.







