Volvo S90 D4 Inscription
vyrábané apríl 2016 – máj 2020 · štvordverová, sedan · 8 rýchl., automatická · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | štvordverová, sedan |
|---|---|
| Prevodovka | 8 rýchl., automatická |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | E (vyššia stredná trieda) |
| Začiatok výroby | apríl 2016 |
| Ukončenie výroby | máj 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 140 kW (190 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 140 |
| Maximálny výkon (k) | 190 |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1969 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 82,0 x 93,2 mm |
| Kompresný pomer | 15,8 :1 |
| Max. výkon | 140 kW (190 k) |
| Výkon (kW) | 140 |
| Výkon (k) | 190 |
| Otáčky pri max. výkone | 4250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 230 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 8,2 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 5,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,2 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 4,6 l/100 km |
| CO2 emisie | 116 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4963 mm |
|---|---|
| Šírka | 1890 mm |
| Výška | 1443 mm |
| Rázvor | 2941 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1628 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1629 mm |
| Svetlá výška | 152 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1667 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 603 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2270 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1800 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 110 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 100 kg |
Batožina3
| Kapacita batožinového priestoru | 500 l |
|---|---|
| Dĺžka min/max | 1149 mm / 1978 |
| Výška prahu zdvihu | 672 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 900 – 1140 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 880 – 980 mm |
| Dĺžka predného operadla | 640 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 540 mm |
| Predná vstupná výška | 550 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1480 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 640 – 910 mm |
| Zadná svetlá výška | 930 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 690 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 440 mm |
| Výška zadného sedadla | 350 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1440 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | listové pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 345 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 320 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 245/45 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 245/45 R18 |
| Polomer otáčania | 11,4 m |
Prevodovka11
| 1. stupeň | 5,25:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 3,03:1 |
| 3. stupeň | 1,95:1 |
| 4. stupeň | 1,46:1 |
| 5. stupeň | 1,22:1 |
| 6. stupeň | 1,00:1 |
| 7. stupeň | 0,81:1 |
| 8. stupeň | 0,67:1 |
| Spiatočka | 4,02:1 |
| Rozvodovka | 2,96:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 1.850 ot./min |
Bezpečnosťmá 23 · nemá 3
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Kolenný airbag vodiča | áno |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | za príplatok |
| Senzor únavy | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Mestský bezpečnostný systém | áno |
| Systém pred kolíziou | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
| Systém varovania pred kolíziou | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Obmedzený sklzový diferenciál, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | za príplatok |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Ostrekovače svetiel | áno |
| Poplašné zariadenie | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie
Interiérmá 27 · nemá 2
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | áno (s pamäťou) |
| Vyhrievané sedadlá | áno |
| Odvetrávané sedadlá | áno |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Vyhrievaný volant | za príplatok |
| Kožené čalúnenie | áno |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Digitálne rádio (DAB) | za príplatok |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Športové sedadlá, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 14 · nemá 0
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Riadiaci obvod | za príplatok |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno (dynamický) |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno (od 5/2019) |
| Parkovací automat | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Volvo S90 (2016 – 2020)
- D3 · nafta · 110 kW (150 k) · 14 verzií
- Volvo S90 D3 Inscription6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Inscription6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Inscription8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Kinetic6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Kinetic6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum Pro8 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum+6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 Momentum+6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo S90 D3 R-Design6 rýchl., automatická110 kW150 k
- Volvo S90 D3 R-Design6 rýchl., manuálna110 kW150 k
- Volvo S90 D3 R-Design8 rýchl., automatická110 kW150 k
- D4 · nafta · 140 kW (190 k) · 12 verzií
- Volvo S90 D4 Inscription6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Kinetic6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Kinetic8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum Business8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum+6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo S90 D4 Momentum+8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 D4 R-Design6 rýchl., manuálna140 kW190 k
- Volvo S90 D4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- D5 · nafta · 173 kW (235 k) · 4 verzie
- Volvo S90 D5 AWD Inscription8 rýchl., automatická173 kW235 k
- Volvo S90 D5 AWD Momentum8 rýchl., automatická173 kW235 k
- Volvo S90 D5 AWD Momentum+8 rýchl., automatická173 kW235 k
- Volvo S90 D5 AWD R-Design8 rýchl., automatická173 kW235 k
- T4 · benzín · 140 kW (190 k) · 7 verzií
- Volvo S90 T4 Business Luxury8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 Business Luxury+8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 Inscription8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 Momentum8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 Momentum Pro8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 Momentum+8 rýchl., automatická140 kW190 k
- Volvo S90 T4 R-Design8 rýchl., automatická140 kW190 k
- T5 · benzín · 184 kW (250 k) · 9 verzií
- Volvo S90 T5 Inscription8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo S90 T5 Inscription8 rýchl., automatická187 kW254 k
- Volvo S90 T5 Momentum8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo S90 T5 Momentum Business8 rýchl., automatická187 kW254 k
- Volvo S90 T5 Momentum Pro8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo S90 T5 Momentum+8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo S90 T5 Momentum+8 rýchl., automatická187 kW254 k
- Volvo S90 T5 R-Design8 rýchl., automatická184 kW250 k
- Volvo S90 T5 R-Design8 rýchl., automatická187 kW254 k
- T6 · benzín · 228 kW (310 k) · 6 verzií
- Volvo S90 T6 AWD Inscription8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo S90 T6 AWD Inscription8 rýchl., automatická235 kW320 k
- Volvo S90 T6 AWD Momentum+8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo S90 T6 AWD Momentum+8 rýchl., automatická235 kW320 k
- Volvo S90 T6 AWD R-Design8 rýchl., automatická228 kW310 k
- Volvo S90 T6 AWD R-Design8 rýchl., automatická235 kW320 k
- T8 · benzín · 287 kW (390 k) · 6 verzií
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD Inscription8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD Inscription8 rýchl., automatická299 kW407 k
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD Momentum8 rýchl., automatická299 kW407 k
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD Momentum Pro8 rýchl., automatická287 kW390 k
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD Momentum+8 rýchl., automatická299 kW407 k
- Volvo S90 T8 Twin Engine AWD R-Design8 rýchl., automatická299 kW407 k
- S90L · benzín · 299 kW (407 k) · 1 verzia
- Volvo S90L T8 Twin Engine AWD Excellence8 rýchl., automatická299 kW407 k
Volvo S90 D4 Inscription – o aute
Volvo S90 D4 Inscription je elegantným a moderným sedanom, ktorý sa začal vyrábať v apríli 2016 a jeho produkcia pokračovala až do mája 2020. Tento model patrí do prémiovej triedy a je známy svojou kombináciou luxusu, komfortu a pokročilej technológie. S90 D4 Inscription je vybavený výkonným naftovým motorom s výkonom 140 kW, čo zodpovedá približne 190 konským silám. Tento motor je známy svojou efektívnosťou a dynamikou, pričom ponúka skvelý výkon pri nízkej spotrebe paliva.
Jedným z najvýraznejších rysov tohto modelu je jeho 8-stupňová automatická prevodovka, ktorá zabezpečuje hladké a plynulé radenie prevodov. Tento systém prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy a znižuje spotrebu paliva, čím je S90 D4 Inscription nielen výkonným, ale aj ekologickým autom. Nafta je optimálnou voľbou pre tento model, pretože poskytuje dobrú kombináciu výkonu a efektivity, čo je v súčasnosti dôležitým faktorom pre mnohých vodičov.
Interiér Volvo S90 D4 Inscription je navrhnutý s dôrazom na luxus a pohodlie. Použité materiály sú najvyššej kvality, vrátane kožených sedadiel a precízne spracovaných detailov. V kabíne sa nachádza množstvo moderných technológií, vrátane intuitívneho infotainment systému, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie navigácie, audiosystému a ďalších funkcií vozidla. Priestrannosť interiéru je ďalším pozitívom, pričom zadné sedadlá ponúkajú dostatok miesta pre pasažierov, čo robí S90 ideálnym autom na dlhé cesty.
Bezpečnostné prvky sú pre Volvo tradične prioritou a S90 D4 Inscription nie je výnimkou. Automobil je vybavený množstvom asistenčných systémov, ako sú adaptívny tempomat, systém udržiavania v jazdnom pruhu, a ďalšie technológie, ktoré zvyšujú bezpečnosť vodiča a pasažierov. S90 je tak nielen pohodlným a elegantným vozidlom, ale aj jedným z najbezpečnejších automobilov vo svojej triede.
Celkovo je Volvo S90 D4 Inscription ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, komfortu a pokročilých technológií v atraktívnom a bezpečnom balení.







