Citroën C3 1.4 VTi Exclusive
vyrábané jún 2010 – august 2012 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | jún 2010 |
| Ukončenie výroby | august 2012 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 70 kW (95 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 70 |
| Maximálny výkon (k) | 95 |
| Max. krútiaci moment | 136 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1397 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 75,0 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 70 kW (95 k) |
| Výkon (kW) | 70 |
| Výkon (k) | 95 |
| Otáčky pri max. výkone | 6200 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 136 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4000 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 184 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 11,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,6 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,8 l/100 km |
| CO2 emisie | 134 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 3941 mm |
|---|---|
| Šírka | 1728 mm |
| Výška | 1524 mm |
| Rázvor | 2466 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1465 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1467 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1050 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 526 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1576 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1150 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 570 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 46 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 70 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 287 – 1120 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 770 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1115 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 885 – 960 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 595 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1410 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 815 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 mm |
| Zadná svetlá výška | 905 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 570 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1400 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 266 mm |
| Zadné brzdy | bubnové |
| Veľkosť predných pneumatík | 185/65 R15 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 185/65 R15 |
| Polomer otáčania | 10,2 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,42:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,81:1 |
| 3. stupeň | 1,28:1 |
| 4. stupeň | 0,97:1 |
| 5. stupeň | 0,77:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 4,54:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.550 ot./min |
Bezpečnosťmá 8 · nemá 18
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (18)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 8 · nemá 13
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (13)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 14 · nemá 15
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux) |
Nemá / neuvádza sa (15)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB), Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 7 · nemá 7
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Parkovacie senzory | áno (zadné) |
Nemá / neuvádza sa (7)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C3 (2010 – 2013)
- 1.1i · benzín · 44 kW (61 k) · 2 verzie
- Citroën C3 1.1i Attraction5 rýchl., manuálna44 kW61 k
- Citroën C3 1.1i Essentiel5 rýchl., manuálna44 kW61 k
- 1.4 e-HDi · nafta · 50 kW (70 k) · 2 verzie
- Citroën C3 1.4 e-HDi 70 Collection5 rýchl., poloautomatická50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 e-HDi 70 Tendance5 rýchl., poloautomatická50 kW70 k
- 1.4 HDi · nafta · 50 kW (70 k) · 3 verzie
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Dynamique5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Ligne Business5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Tendance5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- 1.4 VTi · benzín · 70 kW (95 k) · 6 verzií
- Citroën C3 1.4 VTi Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Dynamique5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Exclusive5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Selection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- 1.4i · benzín · 54 kW (75 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.4i Attraction5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Collection5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Dynamique5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Essentiel5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Ligne Business5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Selection5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Tendance5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- 1.6 e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.6 e-HDi 110 Exclusive6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Collection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Collection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Dynamique5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Selection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- 1.6 HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C3 1.6 HDi 110 Exclusive6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 99g Dynamique5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Dynamique5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Exclusive5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 1.6 VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.6 VTi Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Dynamique5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Exclusive4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Selection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- VTi · benzín · 60 kW (82 k) · 4 verzie
- Citroën C3 VTi 68 Attraction5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Collection5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Exclusive5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Tendance5 rýchl., manuálna60 kW82 k
Citroën C3 1.4 VTi Exclusive – o aute
Citroën C3 1.4 VTi Exclusive, vyrábaný od júna 2010 do augusta 2012, predstavuje atraktívny model v segmente subkompaktných automobilov. S motorom 1.4 VTi, ktorý ponúka výkon 70 kW (95 koní), je tento automobil navrhnutý tak, aby poskytoval vyvážený výkon a efektívnu spotrebu paliva. Jeho benzínový motor je známy svojou spoľahlivosťou a dynamikou, čo ho robí ideálnym pre mestské jazdy, ale aj pre dlhšie trasy.
Exteriér Citroënu C3 je charakteristický moderným a nezameniteľným dizajnom. Plynulé línie a zaoblené tvary mu dodávajú šarm a atraktivitu. Predná časť vozidla je vybavená výraznou maskou chladiča a elegantnými svetlometmi, ktoré pridávajú na dynamike celkového vzhľadu. Kompaktné rozmery auta zaisťujú ľahkú manévrovateľnosť, čo je obzvlášť výhodné v mestskom prostredí.
Interiér C3 Exclusive je navrhnutý s dôrazom na pohodlie a praktickosť. Ponúka dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu, pričom sedadlá sú ergonomicky tvarované a poskytujú dobrú oporu. Palubná doska je prehľadná a intuitívne usporiadaná, čo uľahčuje ovládanie všetkých funkcií. Model Exclusive je vybavený množstvom moderných technológií, vrátane infotainment systému, klimatizácie a kvalitného audiosystému, čo zvyšuje komfort cestovania.
Pohonná jednotka s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou umožňuje vodičovi optimálne využiť výkon motora a prispôsobovať jazdné vlastnosti rôznym podmienkam. Citroën C3 1.4 VTi sa vyznačuje dobrou spotrebou paliva, čo je ďalším z jeho predností. Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 5,5 litra na 100 km, čo robí z tohto modelu ekonomickú voľbu pre každodenné jazdy.
Bezpečnosť je pre Citroën prioritou, a preto je model C3 vybavený rôznymi bezpečnostnými prvkami, ako sú airbagy, ABS, EBD a ďalšie systémy, ktoré zvyšujú ochranu pasažierov. Celkovo Citroën C3 1.4 VTi Exclusive predstavuje kombináciu štýlového dizajnu, pohodlia, efektivity a bezpečnosti, čo ho robí atraktívnou voľbou pre široké spektrum vodičov.







