Citroën C3 1.6 VTi Collection
vyrábané január 2012 – január 2013 · päťdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | B (malé) |
| Začiatok výroby | január 2012 |
| Ukončenie výroby | január 2013 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 88 kW (120 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 88 |
| Maximálny výkon (k) | 120 |
| Max. krútiaci moment | 156 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1598 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 77,0 x 85,8 mm |
| Kompresný pomer | 11,0 :1 |
| Max. výkon | 88 kW (120 k) |
| Výkon (kW) | 88 |
| Výkon (k) | 120 |
| Otáčky pri max. výkone | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 156 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 4250 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 50 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 190 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,9 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,9 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,8 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 136 g/km |
| Energetický štítok | F |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 3941 mm |
|---|---|
| Šírka | 1728 mm |
| Výška | 1524 mm |
| Rázvor | 2466 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1465 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1467 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1050 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 529 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1579 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1150 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 570 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 46 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 70 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 287 – 1120 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 770 mm |
Vnútorné rozmery13
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 905 – 1115 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 885 – 960 mm |
| Dĺžka predného operadla | 620 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 595 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1410 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 815 mm |
| Priem. vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 650 mm |
| Zadná svetlá výška | 905 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 570 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 460 mm |
| Výška zadného sedadla | 340 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1400 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | nie |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 283 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové |
| Veľkosť predných pneumatík | 195/55 R16 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 195/55 R16 |
| Polomer otáčania | 10,2 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,42:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,95:1 |
| 3. stupeň | 1,37:1 |
| 4. stupeň | 1,05:1 |
| 5. stupeň | 0,85:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 3,94:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.450 ot./min |
Bezpečnosťmá 8 · nemá 18
| Výsledok crash testu | ★★★★ (4/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
Nemá / neuvádza sa (18)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 15 · nemá 14
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ teploty chladiacej vody, Digitálne rádio (DAB), Navigácia
Komfortmá 6 · nemá 8
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
Nemá / neuvádza sa (8)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Citroën C3 (2010 – 2013)
- 1.1i · benzín · 44 kW (61 k) · 2 verzie
- Citroën C3 1.1i Attraction5 rýchl., manuálna44 kW61 k
- Citroën C3 1.1i Essentiel5 rýchl., manuálna44 kW61 k
- 1.4 e-HDi · nafta · 50 kW (70 k) · 2 verzie
- Citroën C3 1.4 e-HDi 70 Collection5 rýchl., poloautomatická50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 e-HDi 70 Tendance5 rýchl., poloautomatická50 kW70 k
- 1.4 HDi · nafta · 50 kW (70 k) · 3 verzie
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Dynamique5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Ligne Business5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- Citroën C3 1.4 HDi 70 Tendance5 rýchl., manuálna50 kW70 k
- 1.4 VTi · benzín · 70 kW (95 k) · 6 verzií
- Citroën C3 1.4 VTi Collection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Dynamique5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Exclusive5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Ligne Business5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Selection5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- Citroën C3 1.4 VTi Tendance5 rýchl., manuálna70 kW95 k
- 1.4i · benzín · 54 kW (75 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.4i Attraction5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Collection5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Dynamique5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Essentiel5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Ligne Business5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Selection5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- Citroën C3 1.4i Tendance5 rýchl., manuálna54 kW75 k
- 1.6 e-HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.6 e-HDi 110 Exclusive6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Collection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Collection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Dynamique5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Selection5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Tendance5 rýchl., manuálna68 kW92 k
- 1.6 HDi · nafta · 82 kW (112 k) · 5 verzií
- Citroën C3 1.6 HDi 110 Exclusive6 rýchl., manuálna82 kW112 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 99g Dynamique5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Dynamique5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Exclusive5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- Citroën C3 1.6 HDi 90 Ligne Business5 rýchl., manuálna66 kW90 k
- 1.6 VTi · benzín · 88 kW (120 k) · 7 verzií
- Citroën C3 1.6 VTi Collection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Dynamique5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Exclusive4 rýchl., automatická88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Exclusive5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Ligne Business5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Selection5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- Citroën C3 1.6 VTi Tendance5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- VTi · benzín · 60 kW (82 k) · 4 verzie
- Citroën C3 VTi 68 Attraction5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Collection5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Exclusive5 rýchl., manuálna60 kW82 k
- Citroën C3 VTi 82 Tendance5 rýchl., manuálna60 kW82 k
Citroën C3 1.6 VTi Collection – o aute
Citroën C3 1.6 VTi Collection, vyrábaný v rokoch 2010 až 2013, je atraktívny model, ktorý sa radí medzi obľúbené mestské hatchbacky. Tento automobil je známy svojím moderným dizajnom, pohodlným interiérom a efektívnym motorom, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre každodenné jazdy po mestských uliciach aj na dlhších trasách.
Pod kapotou tohto modelu sa nachádza benzínový motor s objemom 1.6 litra, ktorý produkuje výkon 88 kW (120 koní). Tento motor je známy svojou dynamikou a zároveň úsporným chodom, pričom ponúka vyváženú kombináciu výkonu a efektivity. S 5-stupňovou manuálnou prevodovkou sa vodič môže tešiť na plynulé a presné radenie, čo prispieva k celkovému komfortu pri jazde.
Citroën C3 1.6 VTi Collection sa vyznačuje aj svojou štýlovou karosériou, ktorá kombinuje moderné línie s praktickými prvkami. Svojím vzhľadom oslovuje široké spektrum vodičov, od mladých ľudí po rodiny s deťmi. V interiéri nájdete dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu, čo z neho robí praktické vozidlo pre každodenné použitie. Materiály použité v interiéri sú kvalitné a ponúkajú príjemný pocit pri dotyku.
Medzi vybavením modelu C3 1.6 VTi Collection nájdete množstvo moderných technológií, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť. Výbava zahŕňa napríklad klimatizáciu, elektrické ovládanie okien, palubný počítač a mnohé ďalšie prvky, ktoré prispievajú k pohodlnej jazde. Bezpečnostné systémy ako ABS, ESP a množstvo airbagov zaručujú, že vodič aj pasažieri sú v bezpečí.
C3 1.6 VTi Collection je tiež známy svojou ekonomickou spotrebou paliva, čo je ďalší faktor, ktorý prispieva k jeho obľube. S priemernou spotrebou okolo 5-6 litrov na 100 km je tento model príjemnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú efektívne a ekologické riešenie.
Celkovo je Citroën C3 1.6 VTi Collection zaujímavým a praktickým autom, ktoré ponúka dobrú rovnováhu medzi komfortom, výkonom a efektivitou. Je to vozidlo, ktoré splní požiadavky mnohých vodičov, či už ide o mestské jazdy, alebo dlhšie výlety.







