Peugeot 106 Sport 1.4 trojdverový hatchback
vyrábané apríl 1998 – október 1998 · trojdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | trojdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | A (mini) |
| Začiatok výroby | apríl 1998 |
| Ukončenie výroby | október 1998 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 55 kW (75 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 55 |
| Maximálny výkon (k) | 75 |
| Max. krútiaci moment | 111 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4 |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1360 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 77,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,2 :1 |
| Max. výkon | 55 kW (75 k) |
| Výkon (kW) | 55 |
| Výkon (k) | 75 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 111 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3400 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 45 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,9 s |
| Monitor spotreby | 6,3 l/100 km (10) |
Spotreba (NEDC)6
| Spotreba v meste | 9,7 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,1 l/100 km |
| CO2 emisie | — |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 3678 mm |
|---|---|
| Šírka | 1594 mm |
| Výška | 1380 mm |
| Rázvor | 2385 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1387 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1310 mm |
| Svetlá výška | 130 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 823 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 492 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1315 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | — |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | — |
| Max. zaťaženie strechy | 50 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 215 – 953 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | bubnové |
| Veľkosť predných pneumatík | 165/65HR14 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 165/65HR14 |
| Polomer otáčania | 10,6 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,42:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,80:1 |
| 3. stupeň | 1,28:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,77:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 3,77:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.250 ot./min |
Bezpečnosťmá 2 · nemá 24
| Airbag vodiča | za príplatok |
|---|---|
| Airbag spolujazdca | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (24)
Výsledok crash testu, ABS, Distribúcia brzdnej sily, Brzdový asistent, Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Kontrola stability, Kontrola trakcie, Obmedzený sklzový diferenciál, Bočné airbagy, Hlavové airbagy, Kolenný airbag vodiča, Asistent rozbehu do kopca, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Senzor tlaku v pneumatikách, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 7 · nemá 14
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Hliníkové disky | za príplatok |
| Posuvná / sklopná strecha | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (od 1/1999)(vyhrievané) |
Nemá / neuvádza sa (14)
Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Predné hmlové svetlá, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 8 · nemá 21
| Športové sedadlá | áno |
|---|---|
| Zadné opierky hlavy | za príplatok |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
Nemá / neuvádza sa (21)
Výškovo nastaviteľné sedadlá, Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Nastaviteľný volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Palubný počítač, Audio systém, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Zvukový vstup, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 5 · nemá 9
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Klimatizácia | za príplatok |
Nemá / neuvádza sa (9)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Tempomat, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 10.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 1 rok, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Peugeot 106 trojdverový hatchback (1996 – 2003)
- Accent · benzín · 37 kW (50 k) · 6 verzií
- Peugeot 106 Accent 1.05 rýchl., manuálna37 kW50 k
- Peugeot 106 Accent 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Accent 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Accent 1.43 rýchl., automatická55 kW75 k
- Peugeot 106 Accent 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 Accent 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- Accent · nafta · 43 kW (58 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Accent d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 Accent X d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Green · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Green 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Green 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Green · nafta · 43 kW (58 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 Green d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- GTI · benzín · 87 kW (120 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 GTI 1.6-16V5 rýchl., manuálna87 kW120 k
- Peugeot 106 GTI 1.6-16V5 rýchl., manuálna87 kW120 k
- Rallye · benzín · 76 kW (103 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 Rallye 1.65 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Roland · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Roland Garros 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Roland Garros 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Sketch · benzín · 37 kW (50 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Sketch 1.05 rýchl., manuálna37 kW50 k
- Peugeot 106 Sketch 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Sport · benzín · 44 kW (60 k) · 3 verzie
- Peugeot 106 Sport 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Sport 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 Sport 1.6-16V5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- XN · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 XN 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XN 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- XNd · nafta · 43 kW (58 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 XNd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- XR · benzín · 44 kW (60 k) · 5 verzií
- Peugeot 106 XR 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XR 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- XRd · nafta · 43 kW (58 k) · 3 verzie
- Peugeot 106 XRd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 XRd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 XRd 1.5 X5 rýchl., manuálna43 kW58 k
- XS · benzín · 44 kW (60 k) · 4 verzie
- Peugeot 106 XS 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XS 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XS 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XS 1.65 rýchl., manuálna66 kW90 k
- XT · benzín · 44 kW (60 k) · 5 verzií
- Peugeot 106 XT 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XT 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
Peugeot 106 Sport 1.4 trojdverový hatchback – o aute
Peugeot 106 Sport 1.4 je kompaktné mestské auto, ktoré sa vyrábalo v období medzi rokmi 1996 a 2003. Tento model sa nielenže vyznačuje svojím atraktívnym dizajnom, ale aj výbornými jazdnými vlastnosťami, ktoré z neho robia ideálne vozidlo pre mestské prostredie. Peugeot 106 je známy svojou obratnosťou a nízkou spotrebou paliva, čo ho robí obľúbeným medzi vodičmi, ktorí hľadajú ekonomické a praktické auto.
Pod kapotou Peugeot 106 Sport 1.4 sa nachádza 1,4-litrový benzínový motor s výkonom 55 kW (75 hp). Tento motor poskytuje dostatočnú dynamiku pre každodenné jazdenie, pričom je schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť okolo 160 km/h. S 5-stupňovou manuálnou prevodovkou je jazda nielen plynulá, ale aj zábavná, čo ocenia najmä mladší vodiči alebo tí, ktorí si obľúbili športovejší štýl jazdy. Prevodovka je navrhnutá tak, aby ponúkala intuitívne a presné radenie, čo prispieva k celkovému komfortu počas jazdy.
Peugeot 106 Sport 1.4 je tiež známy svojou nízkou hmotnosťou, čo zaručuje výbornú ovládateľnosť a agilitu na cestách. S jeho kompaktnými rozmermi sa ľahko manévruje v mestských uliciach a parkoviskách, čo je veľkou výhodou pre vodičov, ktorí čelí hustej premávke. Interiér vozidla je navrhnutý s dôrazom na praktickosť a pohodlie. Posádka si užíva dostatok miesta, a to aj na zadných sedadlách, čo je pre malé autá zriedkavé.
Peugeot 106 Sport 1.4 je vybavený aj radom bezpečnostných prvkov, ako sú airbagy a ABS, čo zvyšuje bezpečnosť vodiča a pasažierov. Spotreba paliva sa pohybuje okolo 6-7 litrov na 100 km, čo je veľmi priaznivé číslo pre benzínové vozidlo tejto kategórie. Celkovo je Peugeot 106 Sport 1.4 skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú malé, praktické a ekonomické auto, ktoré ponúka zábavu za volantom a dostatočný komfort pre každodenné jazdenie. Jeho kombinácia výkonu, efektivity a ovládateľnosti ho robí jedným z obľúbených modelov vo svojej triede.







