Peugeot 106 XS 1.4 trojdverový hatchback
vyrábané august 1997 – apríl 1998 · trojdverová, hatchback · 5 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne6
| Typ karosérie | trojdverová, hatchback |
|---|---|
| Prevodovka | 5 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | A (mini) |
| Začiatok výroby | august 1997 |
| Ukončenie výroby | apríl 1998 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 55 kW (75 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 55 |
| Maximálny výkon (k) | 75 |
| Max. krútiaci moment | 111 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4 |
|---|---|
| Ventily na valec | 2 |
| Objem motora | 1360 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | 75,0 x 77,0 mm |
| Kompresný pomer | 10,2 :1 |
| Max. výkon | 55 kW (75 k) |
| Výkon (kW) | 55 |
| Výkon (k) | 75 |
| Otáčky pri max. výkone | 5500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 111 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 3400 ot./min |
| Palivový systém | viacbodové vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | OHC |
| Turbo | nie |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 45 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 180 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 12,9 s |
| Monitor spotreby | 6,3 l/100 km (10) |
Spotreba (NEDC)6
| Spotreba v meste | 9,7 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,6 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 7,1 l/100 km |
| CO2 emisie | — |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 3678 mm |
|---|---|
| Šírka | 1594 mm |
| Výška | 1380 mm |
| Rázvor | 2385 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1387 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1310 mm |
| Svetlá výška | 130 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 823 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 492 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1315 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | — |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | — |
| Max. zaťaženie strechy | 50 kg |
Batožina1
| Kapacita batožinového priestoru | 215 – 953 l |
|---|
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové |
| Zadné brzdy | bubnové |
| Veľkosť predných pneumatík | 165/65HR14 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 165/65HR14 |
| Polomer otáčania | 10,6 m |
Prevodovka8
| 1. stupeň | 3,42:1 |
|---|---|
| 2. stupeň | 1,80:1 |
| 3. stupeň | 1,28:1 |
| 4. stupeň | 0,98:1 |
| 5. stupeň | 0,77:1 |
| Spiatočka | 3,58:1 |
| Rozvodovka | 3,77:1 |
| Otáčky pri 120 km/h (teoreticky) | 3.250 ot./min |
Exteriérmá 5 · nemá 16
| Stierače s cyklovačom | áno |
|---|---|
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
Nemá / neuvádza sa (16)
Hliníkové disky, Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Strešné lyžiny, Prepážka za prednými sedadlami, Elektrické spätné zrkadlá, Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách, Automatické zapnutie svetiel, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Zadné LED osvetlenie, Svetlá na denné svietenie, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 6 · nemá 23
| Športové sedadlá | áno |
|---|---|
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
Nemá / neuvádza sa (23)
Výškovo nastaviteľné sedadlá, Bedrová opierka, Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Kožou potiahnutý volant, Nastaviteľný volant, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Zadné opierky hlavy, Posuvné zadné sedadlá, Stredová lakťová opierka, Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, Osvetlené make-up zrkadlo, Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky, Ukazovateľ vonkajšej teploty, Palubný počítač, Audio systém, Digitálne rádio (DAB), Ovládacie prvky pre audio na volante, Zvukový vstup, Navigácia, Bluetooth
Komfortmá 3 · nemá 11
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno |
| Elektrické okná | áno (predné) |
Nemá / neuvádza sa (11)
Tlačidlo štart, Riadiaci obvod, Posilňovač riadenia, Tempomat, Klimatizácia, Ovládanie teploty vľavo/vpravo, Parkovacie senzory, Cúvacia kamera, Parkovací automat, Elektrická parkovacia brzda, Štart / stop systém
Servis a záruka3
| Servis | 10.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 1 rok, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 6 rokov |
Ďalšie motorizácie Peugeot 106 trojdverový hatchback (1996 – 2003)
- Accent · benzín · 37 kW (50 k) · 6 verzií
- Peugeot 106 Accent 1.05 rýchl., manuálna37 kW50 k
- Peugeot 106 Accent 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Accent 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Accent 1.43 rýchl., automatická55 kW75 k
- Peugeot 106 Accent 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 Accent 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- Accent · nafta · 43 kW (58 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Accent d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 Accent X d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Green · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Green 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Green 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Green · nafta · 43 kW (58 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 Green d 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- GTI · benzín · 87 kW (120 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 GTI 1.6-16V5 rýchl., manuálna87 kW120 k
- Peugeot 106 GTI 1.6-16V5 rýchl., manuálna87 kW120 k
- Rallye · benzín · 76 kW (103 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 Rallye 1.65 rýchl., manuálna76 kW103 k
- Roland · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Roland Garros 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Roland Garros 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Sketch · benzín · 37 kW (50 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 Sketch 1.05 rýchl., manuálna37 kW50 k
- Peugeot 106 Sketch 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Sport · benzín · 44 kW (60 k) · 3 verzie
- Peugeot 106 Sport 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 Sport 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 Sport 1.6-16V5 rýchl., manuálna88 kW120 k
- XN · benzín · 44 kW (60 k) · 2 verzie
- Peugeot 106 XN 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XN 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- XNd · nafta · 43 kW (58 k) · 1 verzia
- Peugeot 106 XNd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- XR · benzín · 44 kW (60 k) · 5 verzií
- Peugeot 106 XR 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XR 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XR 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
- XRd · nafta · 43 kW (58 k) · 3 verzie
- Peugeot 106 XRd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 XRd 1.55 rýchl., manuálna43 kW58 k
- Peugeot 106 XRd 1.5 X5 rýchl., manuálna43 kW58 k
- XS · benzín · 44 kW (60 k) · 4 verzie
- Peugeot 106 XS 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XS 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XS 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XS 1.65 rýchl., manuálna66 kW90 k
- XT · benzín · 44 kW (60 k) · 5 verzií
- Peugeot 106 XT 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.15 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.1 X5 rýchl., manuálna44 kW60 k
- Peugeot 106 XT 1.45 rýchl., manuálna55 kW75 k
- Peugeot 106 XT 1.63 rýchl., automatická66 kW90 k
Peugeot 106 XS 1.4 trojdverový hatchback – o aute
Peugeot 106 XS 1.4, vyrábaný v rokoch 1996 až 2003, je kompaktný mestský automobil, ktorý sa vyznačuje svojou dynamikou, hospodárnosťou a predovšetkým štýlovým dizajnom. Tento model patrí do segmentu malých áut, ktoré sú ideálne pre mestské prostredie, kde je manévrovateľnosť a úspora miesta veľmi dôležitá.
Pod kapotou Peugeot 106 XS 1.4 sa nachádza benzínový motor s výkonom 55 kW (75 koní), ktorý poskytuje dostatočnú silu na pohodlné jazdenie v mestských podmienkach, ako aj na dlhšie cesty. Motor je známy svojou spoľahlivosťou a efektívnosťou, pričom kombinovaná spotreba paliva sa pohybuje okolo 6 litrov na 100 km, čo robí tento model veľmi ekonomickým. Tento faktor je obzvlášť dôležitý pre mladých vodičov a mestských obyvateľov, ktorí hľadajú auto, ktoré ich nezruinuje na nákladoch na palivo.
Peugeot 106 XS je vybavený 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá ponúka hladké a presné radenie. Vďaka tomu je jazda veľmi príjemná a vodič má plnú kontrolu nad vozidlom. Práca s prevodovkou je intuitívna, čo je výhodné najmä pre menej skúsených vodičov.
Exteriér Peugeotu 106 XS sa vyznačuje moderným a športovým dizajnom, ktorý stále pôsobí atraktívne aj po niekoľkých rokoch. Svojimi kompaktnými rozmermi je auto ideálne pre parkovanie v preplnených mestských oblastiach. Vnútorný priestor je prekvapivo priestranný, pričom ponúka dostatok miesta pre štyroch pasažierov a ich batožinu. Vnútorné materiály a spracovanie sú na dobrej úrovni, čo pridáva na celkovom komforte jazdy.
Peugeot 106 XS 1.4 je tiež známy svojím dobrým ovládaním a stabilitou na ceste. Aj pri vyšších rýchlostiach sa auto správa predvídateľne a bezpečne, čo robí jazdu príjemnou. Bezpečnostné prvky, ako sú airbagy a ABS, sú v tejto triede vozidiel veľmi cenné a prispievajú k pocitu bezpečia vodiča a pasažierov.
Celkovo je Peugeot 106 XS 1.4 vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú malé, ale výkonné a ekonomické auto, ktoré dokáže splniť požiadavky mestského života.







