Renault Espace Blue dCi 200 Intens
vyrábané október 2018 – apríl 2020 · päťdverová, viacúčelová · 6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou · diesel

Všeobecne6
| Typ karosérie | päťdverová, viacúčelová |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou |
| Počet sedadiel | 5 – 7 |
| Segment | J (veľké viacúčelové) |
| Začiatok výroby | október 2018 |
| Ukončenie výroby | apríl 2020 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | nafta |
| Výkon | 147 kW (200 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 147 |
| Maximálny výkon (k) | 200 |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1997 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 147 kW (200 k) |
| Výkon (kW) | 147 |
| Výkon (k) | 200 |
| Otáčky pri max. výkone | 4000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 400 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1750 ot./min |
| Palivový systém | common rail |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno, dva |
| Katalyzátor | filter pevných častíc |
| Objem nádrže | 58 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 213 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 9,1 s |
| Monitor spotreby | — |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 6,2 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 4,7 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,3 l/100 km |
| CO2 emisie | 120 g/km |
| Energetický štítok | E |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4857 mm |
|---|---|
| Šírka | 1888 mm |
| Výška | 1675 mm |
| Rázvor | 2884 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1626 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1622 mm |
| Svetlá výška | — |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1740 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 802 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 2542 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | 1240 kg |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | 1280 kg |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 2000 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 750 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 80 kg |
| Max. zaťaženie strechy | — |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 660 – 2040 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 710 mm |
Vnútorné rozmery18
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 860 – 1050 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 910 – 1010 mm |
| Dĺžka predného operadla | 610 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 490 mm |
| Predná vstupná výška | 740 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1400 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 580 – 930 mm |
| Zadná svetlá výška | 890 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 580 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 320 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1460 mm |
| Vzdialenosť operadiel 2. / 3. radu sedadiel | 500 – 660 mm |
| Priestor na hlavu v 3. rade sedadiel | 890 mm |
| Dĺžka operadla v 3. rade sedadiel | 530 mm |
| Dĺžka sedadla v 3. rade | 430 mm |
| Výška sedadla v 3. rade | 290 mm |
| Šírka sedadla v 3. rade | 1220 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | vinuté pružiny |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 320 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 235/60 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 235/60 R18 |
| Polomer otáčania | 11,9 m |
Bezpečnosťmá 18 · nemá 8
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné a zadné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | nie |
| Asistent mŕtveho uhla | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | nie |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | nie |
Nemá / neuvádza sa (8)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 15 · nemá 6
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 24 · nemá 5
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno |
| Elektrické nastavenie sedadiel | nie |
| Vyhrievané sedadlá | za príplatok |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné a zadné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (5)
Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá, Ukazovateľ vonkajšej teploty
Komfortmá 12 · nemá 2
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | za príplatok |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (2)
Riadiaci obvod, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 1 rok |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Espace (2015 – 2020)
- Blue · nafta · 116 kW (160 k) · 4 verzie
- Renault Espace Blue dCi 160 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou116 kW160 k
- Renault Espace Blue dCi 160 Zen6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou116 kW160 k
- Renault Espace Blue dCi 200 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Espace Blue dCi 200 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Energy · nafta · 96 kW (130 k) · 7 verzií
- Renault Espace Energy dCi 130 Dynamique6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Espace Energy dCi 130 Expression6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Espace Energy dCi 130 Intens6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Espace Energy dCi 130 Zen6 rýchl., manuálna96 kW130 k
- Renault Espace Energy dCi 160 Dynamique6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Espace Energy dCi 160 Initiale Paris6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Renault Espace Energy dCi 160 Intens6 rýchl., automatická s dvojitou spojkou118 kW160 k
- Energy · benzín · 147 kW (200 k) · 2 verzie
- Renault Espace Energy TCe 200 Dynamique7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- Renault Espace Energy TCe 200 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou147 kW200 k
- TCe · benzín · 165 kW (225 k) · 3 verzie
- Renault Espace TCe 225 Initiale Paris7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou165 kW225 k
- Renault Espace TCe 225 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou165 kW225 k
- Renault Espace TCe 225 Limousin7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou165 kW225 k
Renault Espace Blue dCi 200 Intens – o aute
Renault Espace Blue dCi 200 Intens, vyrábaný od októbra 2018 do apríla 2020, je SUV, ktoré spája moderný dizajn, komfort a vysokú úroveň technológie. Tento model je vybavený výkonným motorom s objemom 2,0 litra, ktorý poskytuje výkon 147 kW (200 koní). Motor je naftový, čo znamená, že ponúka vynikajúcu palivovú efektivitu a dlhší dojazd, čo je pre mnohých vodičov veľmi atraktívne.
Automobil je vybavený šesťstupňovou automatickou prevodovkou s dvojitou spojkou, ktorá zabezpečuje plynulé a rýchle radenie prevodových stupňov. Tento systém prevodovky zaručuje nielen pohodlnú jazdu, ale aj vyššiu dynamiku pri zrýchlení. Dvojitá spojka umožňuje prevádzku v optimalizovanom režime, čím sa zvyšuje celková efektivita motora a znižuje spotreba paliva.
Renault Espace Blue dCi 200 sa vyznačuje aj svojou priestrannosťou. Interiér je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny komfort pre všetkých pasažierov. Sedenie je štýlové a ergonomické, s kvalitnými materiálmi, ktoré zaručujú príjemné prostredie. Zároveň ponúka dostatok priestoru pre batožinu, čo je ideálne pre rodinné výlety alebo dlhšie cesty.
Jednou z hlavných predností tohto modelu je aj jeho inovatívna technológia. Renault Espace je vybavený modernými asistenčnými systémami, vrátane adaptívneho tempomatu, systémom automatického brzdenia a rôznymi senzormi, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri jazde. Tieto technologické prvky zabezpečujú nielen ochranu posádky, ale aj pohodlné a bezstarostné riadenie.
Exteriér auta je štýlový a elegantný, s dynamickými líniami a výraznou prednou časťou. LED svetlomety dodávajú autu moderný vzhľad a zlepšujú viditeľnosť v noci. Celkový dizajn Renault Espace Blue dCi 200 Intens je skutočne atraktívny a pôsobí veľmi prémiovo.
Celkovo je Renault Espace Blue dCi 200 Intens skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, komfortu a moderných technológií v jednom vozidle. Je ideálny pre rodiny, ktoré potrebujú priestranný automobil na každodenné jazdenie, ako aj na dlhšie výlety.







