Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens
vyrábané november 2018 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | november 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 130 kW (140 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 130 |
| Maximálny výkon (k) | 140 |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 103 kW (140 k) |
| Výkon (kW) | 103 |
| Výkon (k) | 140 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1600 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 203 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,4 s |
| Monitor spotreby | 7,0 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,5 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,1 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 6,0 l/100 km |
| CO2 emisie | 136 g/km |
| Energetický štítok | D |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4489 mm |
|---|---|
| Šírka | 1836 mm |
| Výška | 1613 mm |
| Rázvor | 2646 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1556 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1542 mm |
| Svetlá výška | 200 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1308 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 581 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1889 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 72 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 472 – 1478 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 720 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 920 – 1120 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1050 mm |
| Dĺžka predného operadla | 640 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 670 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1490 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 980 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 640 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1480 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/55 R18 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/55 R18 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 18 · nemá 8
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Pomoc pri núdzovom brzdení | nie |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Asistent jazdných pruhov | áno |
| Asistent mŕtveho uhla | nie |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
| Asistent diaľkových svetiel | áno |
| Rozpoznávanie dopravných značiek | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 17 · nemá 4
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Panoramatická strecha | za príplatok |
| Strešné lyžiny | áno |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| LED svetlomety | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
| Ostrekovače svetiel | nie |
Nemá / neuvádza sa (4)
Posuvná / sklopná strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, Poplašné zariadenie
Interiérmá 23 · nemá 6
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Kožené čalúnenie | za príplatok |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná a zadná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | áno |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Navigácia | áno (farebný displej) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (6)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Posuvné zadné sedadlá
Komfortmá 13 · nemá 1
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Cúvacia kamera | áno |
| Parkovací automat | nie |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (1)
Riadiaci obvod
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Kadjar (od 2018)
- Energy · nafta · 85 kW (116 k) · 6 verzií
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Black Edition6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Black Edition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Energy · benzín · 130 kW (140 k) · 8 verzií
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Life6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Black Edition6 rýchl., manuálna117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Black Edition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Intens6 rýchl., manuálna117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens – o aute
Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens je moderné a atraktívne SUV, ktoré sa vyrába od novembra 2018. Tento model je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a priestranné vozidlo s dobrým výkonom a efektívnym motorom. S motorom s výkonom 130 kW (140 hp) a benzínovým pohonom sa Kadjar vyznačuje dynamickým jazdným výkonom, ktorý je podčiarknutý šiestimi prevodovými stupňami manuálnej prevodovky.
Exteriér Renaultu Kadjar je elegantný a moderný, s výraznými líniami a robustným postojom, ktorý evokuje silu a stabilitu. Predná časť vozidla je charakteristická štýlovou mriežkou chladiča a LED svetlometmi, ktoré zaručujú skvelú viditeľnosť za všetkých podmienok. Z bočnej strany sa kadjar prezentuje s dynamickým profilom, ktorý zdôrazňuje jeho športový vzhľad. Zadná časť vozidla je tiež veľmi atraktívna, s modernými LED svetlami a decentným spojlerom, ktorý pridáva na športovom vzhľade.
Interiér Kadjaru je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálne pohodlie a funkčnosť. Kvalitné materiály a prepracovaný dizajn vytvárajú príjemnú atmosféru. Predné sedadlá sú dostatočne priestranné a pohodlné, čo zaručuje komfort aj na dlhších cestách. Vzadu je dostatok miesta pre pasažierov, čo robí z tohto modelu ideálnu voľbu pre rodiny. K dispozícii je aj dostatočný batožinový priestor, ktorý sa dá jednoducho zväčšiť sklopnými zadnými sedadlami.
Technológie a bezpečnostné prvky sú v Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens na vysokej úrovni. Vozidlo je vybavené moderným infotainment systémom, ktorý zahŕňa dotykový displej, navigáciu a pripojenie k smartfónom prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto. Bezpečnostné systémy, ako sú ABS, ESP, asistenti pre rozjazd do kopca a množstvo airbagov, zaručujú bezpečnosť všetkých pasažierov.
Z hľadiska jazdných vlastností sa Kadjar vyznačuje vyváženým podvozkom a presným riadením, čo zaručuje príjemné a sebavedomé ovládanie vozidla na rôznych typoch ciest. S motorom TCe 140 je Kadjar schopný poskytovať dobrú dynamiku jazdy, pričom si zachováva rozumnú spotrebu paliva. Celkovo je Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu, komfortu a výkonu v jednom praktickom balení.







