Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen
vyrábané november 2018 – dosiaľ · päťdverová, suv/crossover · 6 rýchl., manuálna · benzín

Všeobecne5
| Typ karosérie | päťdverová, suv/crossover |
|---|---|
| Prevodovka | 6 rýchl., manuálna |
| Počet sedadiel | 5 |
| Segment | I (malé SUV) |
| Začiatok výroby | november 2018 |
Pohon7
| Hnacia náprava | predná |
|---|---|
| Typ motora | spaľovací motor |
| Palivo | benzín |
| Výkon | 130 kW (140 k) |
| Maximálny výkon (kW) | 130 |
| Maximálny výkon (k) | 140 |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
Spaľovací motor16
| Počet valcov | 4, v rade |
|---|---|
| Ventily na valec | 4 |
| Objem motora | 1330 cm³ |
| Vŕtanie x zdvih | — |
| Kompresný pomer | — |
| Max. výkon | 103 kW (140 k) |
| Výkon (kW) | 103 |
| Výkon (k) | 140 |
| Otáčky pri max. výkone | 5000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 240 N·m |
| Otáčky pri max. krútiacom momente | 1600 ot./min |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Ovládanie ventilov | DOHC |
| Turbo | áno (intercooler) |
| Katalyzátor | bežný |
| Objem nádrže | 55 l |
Výkon3
| Maximálna rýchlosť | 203 km/h |
|---|---|
| Zrýchlenie 0 – 100 km/h | 10,4 s |
| Monitor spotreby | 7,0 l/100 km (2) |
Spotreba (NEDC)7
| Spotreba v meste | 7,4 l/100 km |
|---|---|
| Spotreba mimo mesta | 5,0 l/100 km |
| Kombinovaná spotreba | 5,9 l/100 km |
| CO2 emisie | 134 g/km |
| Energetický štítok | C |
| Spotreba energie | — |
| Batéria | — |
Vonkajšie rozmery7
| Dĺžka | 4489 mm |
|---|---|
| Šírka | 1836 mm |
| Výška | 1613 mm |
| Rázvor | 2646 mm |
| Predná šírka rozchodu | 1556 mm |
| Zadná šírka rozchodu | 1542 mm |
| Svetlá výška | 200 mm |
Hmotnosti9
| Pohotovostná hmotnosť | 1308 kg |
|---|---|
| Max. užitočné zaťaženie | 581 kg |
| Max. prípustná hmotnosť | 1889 kg |
| Max. hmotnosť prednej nápravy | — |
| Max. hmotnosť zadnej nápravy | — |
| Max. hmotnosť brzdeného prívesu | 1500 kg |
| Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu | 700 kg |
| Max. zaťaženie ťažného zariadenia | 75 kg |
| Max. zaťaženie strechy | 72 kg |
Batožina2
| Kapacita batožinového priestoru | 472 – 1478 l |
|---|---|
| Výška prahu zdvihu | 720 mm |
Vnútorné rozmery12
| Vzdialenosť operadlo / pedále | 920 – 1120 mm |
|---|---|
| Predná svetlá výška | 930 – 1050 mm |
| Dĺžka predného operadla | 640 mm |
| Dĺžka predného sedadla | 500 mm |
| Predná vstupná výška | 670 mm |
| Predná vnútorná šírka | 1490 mm |
| Vzdialenosť operadla vpredu/vzadu | 660 – 900 mm |
| Zadná svetlá výška | 980 mm |
| Dĺžka opierky chrbta | 640 mm |
| Dĺžka zadného sedadla | 480 mm |
| Výška zadného sedadla | 360 mm |
| Zadná vnútorná šírka | 1480 mm |
Podvozok9
| Predné zavesenie | vinuté pružiny |
|---|---|
| Zadné odpruženie | torzná tyč |
| Predný stabilizátor | áno |
| Zadný stabilizátor | áno |
| Predné brzdy | odvetrávané kotúčové, 296 mm |
| Zadné brzdy | kotúčové, 290 mm |
| Veľkosť predných pneumatík | 215/60 R17 |
| Veľkosť zadných pneumatík | 215/60 R17 |
| Polomer otáčania | 10,7 m |
Bezpečnosťmá 12 · nemá 14
| Výsledok crash testu | ★★★★★ (5/5) |
|---|---|
| ABS | áno |
| Distribúcia brzdnej sily | áno |
| Brzdový asistent | áno |
| Kontrola stability | áno |
| Kontrola trakcie | áno |
| Airbag vodiča | áno |
| Airbag spolujazdca | áno |
| Bočné airbagy | áno (predné) |
| Hlavové airbagy | áno (predné a zadné) |
| Asistent rozbehu do kopca | áno |
| Senzor tlaku v pneumatikách | áno |
Nemá / neuvádza sa (14)
Pomoc pri núdzovom brzdení, Asistent mŕtveho uhla, Obmedzený sklzový diferenciál, Kolenný airbag vodiča, Asistent jazdných pruhov, Asistent mŕtveho uhla, Senzor únavy, Mestský bezpečnostný systém, Nočné videnie s rozpoznaním osôb, Systém pred kolíziou, Asistent diaľkových svetiel, Rozpoznávanie dopravných značiek, Systém varovania pred kolíziou, Automatické ovládanie úrovne
Exteriérmá 14 · nemá 7
| Stierače s cyklovačom | áno (dažďový senzor) |
|---|---|
| Hliníkové disky | áno |
| Strešné lyžiny | za príplatok |
| Metalíza | za príplatok |
| Lakované nárazníky | áno |
| Tónované sklá | áno |
| Prepážka za prednými sedadlami | áno |
| Elektrické spätné zrkadlá | áno (vyhrievané) |
| Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá | áno |
| Smerové svetlo vo vonkajších zrkadlách | áno |
| Predné hmlové svetlá | áno |
| Automatické zapnutie svetiel | áno |
| Zadné LED osvetlenie | áno |
| Svetlá na denné svietenie | áno |
Nemá / neuvádza sa (7)
Posuvná / sklopná strecha, Panoramatická strecha, Vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, Xenónové svetlá, LED svetlomety, Ostrekovače svetiel, Poplašné zariadenie
Interiérmá 21 · nemá 8
| Výškovo nastaviteľné sedadlá | áno (šofér) |
|---|---|
| Bedrová opierka | áno (šofér) |
| Kožou potiahnutý volant | áno |
| Nastaviteľný volant | áno (výška & hĺbka) |
| Zadné opierky hlavy | áno |
| Sklopné zadné sedadlá | áno (v častiach) |
| Stredová lakťová opierka | áno (predná) |
| Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním | za príplatok |
| Lampa(y) na čítanie | áno (predné) |
| Osvetlené make-up zrkadlo | áno |
| Nastaviteľné osvetlenie palubnej dosky | áno |
| Tachometer | áno |
| Počítadlo dní | áno |
| Ukazovateľ teploty chladiacej vody | áno |
| Ukazovateľ vonkajšej teploty | áno |
| Palubný počítač | áno |
| Audio systém | áno (s CD meničom) |
| Digitálne rádio (DAB) | áno |
| Ovládacie prvky pre audio na volante | áno |
| Zvukový vstup | áno (aux & usb) |
| Bluetooth | áno |
Nemá / neuvádza sa (8)
Elektrické nastavenie sedadiel, Vyhrievané sedadlá, Odvetrávané sedadlá, Športové sedadlá, Vyhrievaný volant, Kožené čalúnenie, Posuvné zadné sedadlá, Navigácia
Komfortmá 11 · nemá 3
| Centrálne zamykanie dverí | áno |
|---|---|
| Bezkľúčový vstup/štartovanie | áno (vstup & štart) |
| Tlačidlo štart | áno |
| Elektrické okná | áno (predné a zadné) |
| Posilňovač riadenia | áno |
| Tempomat | áno |
| Klimatizácia | áno (automatická) |
| Ovládanie teploty vľavo/vpravo | áno |
| Parkovacie senzory | áno (predné a zadné) |
| Elektrická parkovacia brzda | áno |
| Štart / stop systém | áno |
Nemá / neuvádza sa (3)
Riadiaci obvod, Cúvacia kamera, Parkovací automat
Servis a záruka3
| Servis | 30.000 km / 2 roky |
|---|---|
| Všeobecná záruka | 2 roky, bez obmedzenia |
| Záruka karosérie | 12 rokov |
Ďalšie motorizácie Renault Kadjar (od 2018)
- Energy · nafta · 85 kW (116 k) · 6 verzií
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Black Edition6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Black Edition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Intens6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Zen6 rýchl., manuálna85 kW116 k
- Renault Kadjar Energy Blue dCi 115 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou85 kW116 k
- Energy · benzín · 130 kW (140 k) · 8 verzií
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Intens6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Life6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen6 rýchl., manuálna130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou130 kW140 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Black Edition6 rýchl., manuálna117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Black Edition7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Intens6 rýchl., manuálna117 kW159 k
- Renault Kadjar Energy TCe 160 Intens7 rýchl., automatická s dvojitou spojkou117 kW159 k
Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen – o aute
Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen je moderný a štýlový crossover, ktorý bol vyrábaný od novembra 2018. Tento model je známy svojou kombináciou atraktívneho dizajnu, komfortného interiéru a pokročilých technológií, ktoré zaisťujú príjemné a bezpečné jazdné zážitky. S motorom s výkonom 130 kW (140 koní) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, Kadjar ponúka dynamický výkon a svižnú jazdu, pričom si zachováva efektívnosť.
Pod kapotou modelu Kadjar Energy TCe 140 sa nachádza benzínový motor, ktorý je známy svojou robustnosťou a spoľahlivosťou. Tento motor je navrhnutý tak, aby poskytoval optimálny výkon pri nízkej spotrebe paliva, čo je ideálne pre mestské aj diaľničné jazdy. Jeho zrýchlenie je plynulé a rýchle, čo umožňuje vodičovi ľahko prekonávať prekážky v premávke. Výhodou manuálnej prevodovky je, že vodič má plnú kontrolu nad výkonom vozidla a môže si prispôsobiť jazdu podľa svojich preferencií.
Exteriér Renault Kadjar zaujme svojimi hladkými líniami a modernými detailmi, ako sú LED predné svetlá a výrazná predná maska. Dôležitým prvkom tohto modelu je aj jeho praktickosť – ponúka dostatok priestoru pre pasažierov aj batožinu, pričom zadné sedadlá sú sklopné, čo zvyšuje variabilitu interiéru. Tento crossover je navrhnutý tak, aby bol ideálny pre rodiny, ako aj pre jednotlivcov, ktorí hľadajú vozidlo na každodenné použitie.
Interiér Kadjaru je vybavený modernými technológiami, vrátane infotainment systému, ktorý podporuje Apple CarPlay a Android Auto, čo umožňuje jednoduché pripojenie chytrých telefónov. Komfortné sedadlá a kvalitné materiály v interiéri vytvárajú príjemnú atmosféru pre všetkých cestujúcich. Bezpečnostné prvky, ako sú asistenčné systémy pre jazdu, sú samozrejmosťou a prispievajú k pocitu istoty počas jazdy.
Celkovo je Renault Kadjar Energy TCe 140 Zen skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú atraktívne, priestranné a technologicky vyspelé vozidlo, ktoré dokáže splniť rôzne požiadavky moderného vodiča. S jeho vynikajúcim výkonom, komfortom a praktickosťou sa stáva ideálnym spoločníkom na krátke aj dlhé cesty.







